Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus félig Isten és félig...

Ha Jézus félig Isten és félig Ember akkor ezek szerint nem tud meghalni nem?

Figyelt kérdés
Vagyis az emberek hiába szeretnék megölni lehetetlen mert egy Istent lehetetlenség megölni.
2020. dec. 5. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Jézus nem félig ez, félig az, hanem teljes egészében ember és teljes egészében Isten is.
2020. dec. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem
2020. dec. 5. 11:51
 3/9 anonim ***** válasza:

A kifejtésben írtakat a filmekből vetted vagy a bibliából??

A filmekben vannak sérthetetlen istenségek. A keresztény Istenképről nem nagyon hallottam ilyet hogy ténylegesen kimondottan halhatatlan. Istenről szerintem sokat nem is tudni, hogy ki ő vagy mi ő. Vegyük alapul a görögöket. Ott az ő isteneikről, az istenek teremtéséről, kinézetéről vannak elképzelések, ábrázolások. A mi Istenünkről nem igazán tudok ilyesmit, hogy lenne valami tényleges leírás, hogy férfi, nő, mindkettő, egyik sem. Van-e egyáltalán fizikális teste, vagy pusztán valamiféle energia, ami tudja befolyásolni a körülötte levő dolgokat. Kb mint a star warsban az "erő" hogy tényleg mindenhol ott van, a világegyetem minden egyes atomjában jelen van és így teremt és így pusztít.

Nem nagyon lehet szerintem tudni hogy mi is vagy ki is ő. Honnan jött vagy valami. Meg hogy halhatatlan-e, ha igen akkor ténylegesen halhatatlan vagy földi értékekkel halhatatlan. Pl én halandó vagyok. 100 évig lehet élek, de 150évig már kb kizárt. De ha 10.000 éves lennék vagy mégtöbb, kb halhatatlan státuszom lenne, pedig sebezhető lennék. Ha sérthetetlen lennék akkor is, de az idő vasfoga attól még fogna rajtam. Lehet Isten is ilyen, hogy mi fel se tudunk fogni 1milliárd évet, de neki az csak egy laza hétvége, de előbb utóbb vége lesz. Vagy már nincs is Isten, régóta volt, hogy aktívan beleszólt volna az életünkbe.

2020. dec. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Jézus teljesen Isten és teljesen ember volt. Isten megtestesülése 100%-ig emberi testben, nem csak emberi külsőben mint ahogy egyes gnosztikusok gondolták.
2020. dec. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A Bibliaira gondolok
2020. dec. 5. 12:35
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Jézus teljes mértékben tökéletes ember volt, hogy megfeleljen Ádám származásának. Ellenben nem egyenlő értéket ajánlott volna cserére.
2020. dec. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Prókátor ***** válasza:
56%

Nagyon rossz az analógiád! Tölts tele egy CocaCólás flakont vízzel, és tedd be 2 napra a fagyasztóba. Majd vágd le a flakont, a jeget pedig tedd egy tálba, és hagyd, hogy felolvadjon. Bár a flakon levágása után lesz a víznek alakja, de ugyan az a víz lesz a kiolvadás után, mint a fagyasztás előtt volt. Kb hasonlóan képzeld el az Isten/Jézus párhuzamot.

Isten halhatatlan, de Jézus, mint testbe "zárt" Isten halandó volt. Ezt a Biblia is egyértelműen leírja.

2020. dec. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

A kereszténység alaptétele: Jézus Krisztus teljesen Isten, ÉS teljesen ember. Ezen nyugszik a tanítás. Ez a legfontosabb számunkra: mert a kinyilatkoztatás révén azt tudjuk: a Földre születünk istengyermekeként. De ez csak mint potencialitás adott, mint lehetőség. Arra lehetőség, hogy követve Krisztust Istennél lehessünk. Ajánlom Henri Boluad Teózis c.könyvét

[link]

2020. dec. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Jézus Isten kivetülése és kinyilatkoztatása a teremtett világ számára! Halhatatlan! Testben meghalt a kereszten, de lélekben megjárta a holtak birodalmát! Jézusban van az örök élet, halhatatlan!
2020. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!