Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha meghalnál hova kerülnél?...

Ha meghalnál hova kerülnél? Pokol vagy Menny?

Figyelt kérdés
Egyáltalán hiszel e ezekben? Ha igen, miért? Ha nem, akkor miért nem?

2018. nov. 12. 18:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint az ember már életében meghalhat, méghozzá lelkileg, és úgy gondolom ez a halál fájdalmasabb, mint annak a félelme, hogy a testem meghal. Én úgy érzem, hogy a lelkem már szennyezett, és fertőzött, ha még meg nem is halt, bár a miértekre még keresem a választ. Nem vagyok jó ember, nem tartom magam annak, de azért a másik oldalt sem érzem magamnak. Mégis egy folyamatos feszült, belső bomlasztó állapotot érzek, talán a hitetlenségem miatt, vagy éppen azért, mert rossz a hitem, nem jól gyakorlom, nem jó helyen keresem a válaszokat.


Én tehát abban hiszek, az ember lelke meg halhat életében, ami ha megtörténik a "poklot" már megtapasztalhatja. Nem tudom leszek e még boldog, vagy azok, akik hasonlóan éreznek.

2018. nov. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem foglalkozom vele. Egyébként egyik helyre sem illenék be.
2018. nov. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Rosszul van feltéve a kérdés. "Ha meghalnál." Mindenki meghal egyszer. Helyesen a kérdés: "Amikor meghalsz."


Válasz: A testem szét fog bomlani molekulákra, majd atomokra. Kukacok dagonyáznak majd a maradványaimon. És ennyi. A tudatom pedig megszűnik létezni.

2018. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 KZitus ***** válasza:
58%

Szia


Az életemet Isten adta, ha meghalok oda kerülök, ahová ő mondja:

Zsoltárok 104:29 "... Ha elveszed lélegzetüket, meghalnak, és visszatérnek a porba."

Zsoltárok 146:4 "Kimegy a szelleme, ő pedig visszatér a földbe,még aznap semmivé válnak gondolatai."

Prédikátor 9:5,10 "Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, és nincs több jutalmuk, mert teljesen elfelejtik őket. Mindazt, amit megtehetsz, tedd meg teljes erődből, mert a sírban, ahová mész, nincs munka, tervezés, ismeret vagy bölcsesség"

Zsoltárok 6:5 "Hiszen a halottak nem emlegetnek téged; ugyan ki dicsőít téged a sírban?"

Hát ide kerülök ha meghalok, ahová a Biblia írja...és persze az én reményem is a János 5:25-28.

2018. nov. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1, Tuti a pokolra jutnék;

2, Nem hiszek benne, mert senkinek sincs erről tapasztalata. de magamról tudván, ha nincs is tapasztalat, én biztos ott landolok majd.

2018. nov. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

föld alá kerülnék és lebomlanék


természetfeletti dolgokban nem hiszek

2018. nov. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen, hiszek "ezekben".

Jelenleg szerintem a purgatóriumba kerülnék, a tisztulás állapotába.

2018. nov. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha létezik a túlvilág ezekben a formákban, akkor a pokolra jutnék, mivel nem igazán hiszek bennük alapjáraton.

De őszintén én nem akarok kerülni sehova, ha már meghalok hagyjon békén mindenki, legalább akkor :D

2018. nov. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mennybe kerulok mindazokkal akik nem sajat magukban hanem az Ur Jezusban hisznek aki hisz en bennem orok elete van annak ezt igerte ezt hiszem
2018. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszek bennük, ha léteznének akkor Pokol, de amúgy is szívesebben lennék ott. :D
2018. nov. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!