Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérhetem Istent, hogy hagyjon...

Kérhetem Istent, hogy hagyjon meghalni? Ha nem szeretnék örökké létezni akkor mi van?

Figyelt kérdés

Jó,persze, hogy kérhetem,de teljesítené is ?


Mondjuk nem akarok örök életet nyerni és újból a földön élni a halálom után.


Kérhetem, hogy ne létezzek? Hogy szűnjön meg a tudatom.

A bűn zsoldja a halál és én nem akarok létezni már a halál után. Ha nekem ez így megfelel megkaphatom Tőle ezt ?


Mondjuk elég jó voltam az életem ahhoz, hogy feltámadjak, de nem akarok. Jó az öntudatlan lét számomra.

Kérhetek ilyen "ajándékot"?


Ha nem szeretnék örökké létezni akkor mi van?

Úgy is csak ide a földre kerülnék vissza ahol majd szántani meg vetni és dolgozni kell....



2015. máj. 11. 10:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
48%

Kérheted, de ilyet nem tehet meg, mivel ez csak egy ideiglenes állapotod, úgy mint a betegség. Ha valamit elrontottál akkor számára nem az a megoldás, hogy "dobja a kukába", hanem biztosít olyan lehetőségeket, ahol ki tudod javítani. És ha kijavítottad, akkor majd utólag hálás leszel, hogy de jó, hogy akkor is szeretett, amikor más saját magadat sem tudtad szeretni.



A lelked soha sem pusztul el, csak átalakul.

2015. máj. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Mondjuk sikerült olyan életet élnem,hogy azért jár a feltámadás jutalma,d én nem szeretnék.

Hol a szabad akarat? Nincs választásom, hogy szeretnék-e a halál után élni vagy sem?

Rám kényszeríti az örök életet?


Az más kérdés, hogy bűnös életet éltem aminek automatikusan halál a következménye.


Mert akár tudatosan is élhetek bűnös életet csak, hogy esélyt se kapjak a feltámadásra.


Ha nekem jobb a nemlétezés az öntudatlan állapot,amit én VÁLASZTANÉK akkor miért nem kaphatom meg?


MI VAN HA ÖNKÉNT LEMONDOK AZ ÖRÖK ÉLETRŐL ?

2015. máj. 11. 10:23
 3/34 anonim ***** válasza:
50%
Nem, csak akkor nem fogsz újra születni, ha már minden feladatot megtanultál, nem kérhetsz ilyet, amíg nem vagy azon a szinten, akkor meg már kérni sem kell.
2015. máj. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
46%

Ha már egyszer örök életed van, akkor hogyan mondhatnál le az örök életről? :)


Ez kb. olyan, mint amikor anyukámat gyerekként ütöttem vágtam, ahol csak tudtam, hogy nem enged bele a két méter mély medencébe. Szegénykém, amit kapott tőlem...

2015. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Tamás321 ***** válasza:
0%

"Ott lesz sírás és fogak csikorgatása, mikor látjátok Ábrahámot, Izsákot és Jákóbot, és a prófétákat mind az Isten országában, magatokat pedig kirekesztve."

Tehát ez azt jelenti, hogy az ember nagyon is akarná az örök életet, főleg, mikor már nem lesz rá méltó.

2015. máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Az életed nem a saját tulajdonod, hanem az istenedé.

Istennek pedig szándéka van veled, amit neked kötelességed teljesíteni.

Nem kérheted tőle azt, hogy mentsen fel ez alól.

Persze választhatsz mást is - ez a bűn.

2015. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Ha sikerult olyan eletet elned, hogy jar a feltamadas jutalma a mennyei paradicsom stb akkor ezen tuti nem gondolkodnal, hogy örökre megszünjel letezni
2015. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező! Borzasztó butaságokat beszélsz! A testedet a lelked működteti. Ha meghal a tested, a leled felszáll a Mennyországba, Istenhez. Mert a lelked örökké él, soha nem hal meg. Isten így teremtett meg: örök életre.


A karma törvénye szerint mindaddig le kell születned a Földre, amíg a karmádat ki nem egyenlítetted. Ez azt jelent, ha valakit itt a Földön megbántottál, akkor a következő életedben téged fognak bántani, neked kell elszenvedned azokat a sértéseket, bántalmazásokat, amiket te okoztál másoknak.


Ha a karmád kiegyenlítődik, akkor dönthetsz úgy, hogy már nem akarsz újraszületni. Akkor lehet belőled például tanító a Mennyországban.

2015. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
51%

Szia


Nos ha a feltámadás után sem akarsz majd élni, és akkor is ez lesz a lázadó magatartásod, akkor teljesül az óhajod.

De szerintem ha meglátod milyen körülményeket kinál teremtő, nem fogod vissza utasitni


egyébként pedig az Isten z élők Istene nem a holtaké, ezért nem lehetséges a kérésed. Sátán az, ki a halottak "Istene"

2015. máj. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Hogy lenne örök életem ha a halállal megszűnök létezni?

A bűn zsoldja a halál. Porból vétettél.....

2015. máj. 11. 14:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!