Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha kilátstalan az Ember...

Ha kilátstalan az Ember Élete, beteg, magányos, és kioltja a saját életét, akkor sem bocsájt meg Isten?

Figyelt kérdés

Római katólikus vagyok.

Gyakorlom a Hitem imádsággal, de már sokat felejtettem.


Megbocsájt Isten, ha nagyon nem akar már itt lenni ez okból ha valaki kioltja az Életét?



2020. dec. 9. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Imádkozz útmutatásért.
2020. dec. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Aki keresztény életet él, az nem magányos és nem kilátástalan az élete, Isten ígéretet tett, hogy nem hagyja el az Övéit.

Egyébként pedig semmilyen oknál fogva nem oltja ki az életét az, aki tiszteli a teremtőjét, és az élet szentségét.

Ellenben kudarcot vall a hite, és azt a képet festi Istenről, hogy nem segít neki.

2020. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 kzs ***** válasza:
86%

Teljes mértékben egyetértek az előbbi hozzászólóval.

Az öngyilkosság nem megoldás semmire, Isten szemében pedig nagyon súlyos bűn. Az életet Ő adja, és csakis Ő veheti el.

2020. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Az öngyilkosság az egyik legsúlyosabb bűn, ha katolikus vagy, akkor tudnod kéne. Ha valaki kioltja életét, akkor lehet már nincs ideje megbánni, nem kap feloldozást sem.
2020. dec. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
isten is erős férfiúkat keres nem nyámnyila jancsikákat. Semmiképp ne öld meg magad még te is lehetsz erősférfiú ha meg nem sikerül nem baj a pokolban több az ismerős.
2020. dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen tudom, nagyon sújos bűn igen, de én nem kértem, hogy Életet adjon, és szenvedjek, ezt, hogy kellene felfognom?
2020. dec. 10. 02:49
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon nagy tevedesben élsz.

Két dolog miatt.

1. Ezt az életet te választottad, mielőtt leszulettel.

2. Mindennek, ami veled történik, te vagy az oka.

Tudom hogy katolikus fejjel ezt nem tudod elfogadni, nem is várom, ettől még leirtam a véleményem.

2020. dec. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Dehogy választottam senki nem kérdezte meg, hogy kell e Élet vagy sem.
2020. dec. 10. 11:05
 9/12 anonim ***** válasza:
#7 Te bolond vagy?
2020. dec. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
60%

Mindenképpen "megszülettél" volna. Nem a szüleid és nem is az ő szüleik és nem is Ádám és Éva tehetnek róla, hogy itt vagy.

Ami a fejedben van arról nem tehetsz. Megszülettél és folyamatos ingerek érnek. Minden ami a fejedbe kerül független tőled, még az is független tőled, ha kitalálod mit akarsz olvasni és te elmész és kikölcsönzöd vagy megvásárolod.

Mert az a gondolat ami rávesz arra, hogy elolvass valamit, az is pontosan úgy született meg, ahogy te magad fizikai teste. Nem tudod az eredetét. Akkor sem, amikor azt hiszed, hogy tudod.

Része vagy minden cselekedeteddel egy nagy egésznek, egy nagy 3+1 dimenziós adatbázisnak, ha úgy tetszik a világmindenséget alkotó és leíró végtelen eseménysorozatnak, amiben a te életed is a ennek a mindent leíró "könyvnek" egy mondata. Az egész életed egy 3 dimenziós mondat a nagy könyvben. Mindenkinek van egy mondata, a saját élete, a könyvben, és minél több szót tartalmaz az a mondat és minél hosszabb, annál érdekesebb lesz ez a nagy könyv.


Annak ellenére, hogy mindenki a környzetétől függ, annak ellenére mégis virtuális szabad akaratod van és azt tehetsz amit akarsz és ha úgy csinálod, hogy másokat ne bánts vele, akkor jó életed lesz. Ha teszel másokért, akkor Isten megjutalmaz, ha teszel mások ellen, akkor megbüntet.


Ha van olyan dolog, amivel másoknak tudsz segíteni, akkor kezdd el és figyeld meg ahogy megjavul az életed. Minél nagyobb tömegeknek teszel jót, annál nagyobb lesz a visszahatás rád és annál jobban szeretsz majd élni.


Próbáld ki előbb, hogy működik-e. Utána még mindig visszatérhetsz a depresszív hangulatodhoz, ha az nem működött.

Fontos, hogy ha jót teszel, ne rombold le rosszal, mert akkor egy helyben fogsz állni, és a hangulatod is egy helyben marad.


Work hard, play hard.


A munkával segítesz másoknak, ez lesz a te energiaegyenleged pozitív olda. Ha feléled ezt, akkor lemész nullára, ha pedig átfordulsz energiapazarlásba, akkor jön az az állapot amiben vagy.


Ha csak elmész sportolni, akkor magadnak teszel jót, mert a munka amit beleteszel a sportba, az önmagadért való. Ez a legegyszerűbb módja, hogy elkezdd a dolgot, de ennek csak kevés hatása van a környezetedre. Ha viszont a sportot olyan munkává alakítod, amivel másoknak jót teszel, akkor annak már hatása lesz rád sokkal hamarabb.


Így épül a világ ezer és ezer éve.

2020. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!