Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten hogyan...

Szerintetek Isten hogyan tekinthet az én koffein függőségemre? Probléma neki?

Figyelt kérdés

27 évesen azt kezdtem észre venni magamon, hogy kávé/energia ital nélkül egyszerűen nincs életkedvem.. és a munkában is (noha nem vagyok álmos), de koffein nélkül még a munkához sincs semmi kedvem.


Bibliát szeretek olvasni, abszolút feltölt, de koffein nélkül azt sincs kedvem olvasni, egyszerűen nem bírok rá koncentrálni..


Nem viszem túlzásba, naponta egy kávé és egy energia ital szokott lenni...

(kedvencem a HELL, de nem hinném, hogy emiatt a pokolra kerülnék 😇)


2020. dec. 8. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Nem tetszik neki, írja is a Biblia.

Amúgy az orvosoknak sem tetszik, mert ez fokozódni fog.

2020. dec. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
szerintem sehogy. De ha lehet ajánlani, a hell-t hagyd el, pokolian árt. Egy kávé elgurul. Az életkedved a világ szépsége visszahozza- sétálj egy kicsit fák, virágok, növények közt,figyeld a madarakat, olvass szép verseket - ilyesmi
2020. dec. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Így decemberben nincs olyan sok virág most, de majd valamit megpróbálok köszönöm szépen.
2020. dec. 8. 10:55
 4/10 Mansour ***** válasza:

Az energiaital helyett inkább kávét igyál, napi 2-3 kávé nem árthat, sőt egészséges. Az energiaital viszont nem az.

A függőségről meg annyit, hogy végül is semmilyen függőség nem jó, ha lehet, küzdj ellene, próbáld megszüntetni! De ez nem azt jelenti, hogy nem ihatsz kávét, hanem azt, hogy ha tudatosan abba akarod hagyni egy időre, akkor ezt gond nélkül meg tudod tenni.

Isten meg nyilván nem örül a függőségednek, de ez legyen a legnagyobb gondja veled!

2020. dec. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
A kereszténység szerint minden függőség bűn, amit el kell hagyni. Legyen ez koffein, nikotin vagy akár tévé, stb...
2020. dec. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed hogy a szervezetednek erre van szüksége, hogy normálisan működjön, igyál kávét. A testnek vannak "függőségei", kell az étel, a vitamin, a víz, a levegő. Alacsony energiaszintnél, vagy esetleg rendszeresen kicsit alacsonyabb vérnyomásnál a kávé természetes gyógyfőzetként hat...jelenleg a kutatások (statisztikák alapján) napi 2-3 kávé fogyasztását az emberi szervezet számára egészségesnek tartják.

A tudatmódosító szerek kerülendők.

Szerintem

2020. dec. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Alacsony energiaszintnél, vagy esetleg rendszeresen kicsit alacsonyabb vérnyomásnál a kávé természetes gyógyfőzetként hat..."


Az isten tudja mit értesz azon, hogy "alacsony energiaszint" de a kávéban gyakorlatilag nulla energia van.

2020. dec. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Így igaz, nem is ezt értettem alatta.
2020. dec. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"a kávéban gyakorlatilag nulla energia van"


A koffein serkentő hatású készítmény.

Előhívja azokat az erőforrásokat a szervezetből (energiát), amelyek egyébként az életbe nem jönnének elő, vagy csak nagyon nehezen (pl. stressz helyzetben, ahol már a túlélés a cél).


Számomra a munkahelyen nagyon sokat segít abban, hogy egyátalán legyen kedvem elkezdeni a munkát...


Nyilván nem normális, és valószínűleg sem Jézus, sem az apostolok nem ittak kávét, de nem is kellett pl. gyárban dolgozniuk, vagy egy olyan világban élniük, ahol már mindenféle sugárzás éri az embert (amelyek természetesen csak merítik le az ember idegszálait fölöslegesen, elkerülhetetlen módon).


Hasamra ütve, kapásból 5 dolog eszembe is jut amiknek folyamatosan ki vagyunk téve és általános kimerültségnek tesz alá minket:

- magyarországon van 3 fajta telefonos szolgáltató is

- mind a 3-nak különböző internet szolgáltatásai vannak

- műholdas sugárzások

- rádió frekvenciák

- TV sugárzás


- telepítik már az 5G-t is hatalmas áldásokkal

- elektromos autók is elkezdtek bejönni a piacra, szintén valamilyen lefedettséggel, hogy "önműködő" lehessen


Ha nagyon ízekre szednénk, hogy jelen pillanatban hány féle sugárzásnak lehetünk kitéve, szerintem legalább 30 fajta.

2020. dec. 11. 11:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: ezt az 5 dolgot nyugodtan felejtsd el. Ezek nem ártanak.

A rohanó életmód az árt.

Meg az is árt, ha szándékosan stresszeled magad, esetleg butaságokkal.

2020. dec. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!