Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor és ki adta a hatalmat...

Mikor és ki adta a hatalmat Sátánnak?

Figyelt kérdés

"...és ezt mondta neki: „Neked adom mindezt a hatalmat és dicsőséget, mert nekem adatott, és annak adom, akinek akarom."

Akkor adatott neki az országok feletti hatalom, amikor Ádám és Éva gyakorlatilag "térdet hajtott Sátán előtt?"



2020. dec. 10. 02:36
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Isten természete ugyanaz, nem változik. Nem gondolja meg magát, nem bánja meg a döntéseit, mindentudó, hiszen nem ember. Nem hazudik, nem gyilkol, nem pusztít. Az ószövetség hamis istene rombol, ártatlanokat öl, kivételez a népével, de van, hogy nekik sem kegyelmez. Jézus azért jött, hogy életet adjon, meggyógyítsa azokat, akik az ördög rabigájában vergődnek. Az ószövetség istene betegségekkel sújta az embereket. Jézus meggyógyítja a bűnösöket. Jézus nem a félelem szellemét adta nekünk. A szeretetben nincs félelem. Amikor Jánosék tüzet akarnak lehívni az égből Jézus csak annyit mond: "nem tudjátok, milyen szellem van bennetek". Ki ölt tűzzel az ószövetségben?Jehova, a 10 csapása során.

Jehovától félni kell, félni kell a nevét stb.

A sátán=jehova. Lásd 1Krónikák 21:1. és 2Sámuel 24:1. A két név felcserélhető.

Jehova és Sátán Jób könyvében együttműködnek. Ha Jehova lenne az Igazi Mennyei Atya, akkor nem engedné meg a Sátánnak, hogy Jóbot kínozza.

Isten nem kísért senkit a gonosszal (Jakab levele).

Az ember azzal, hogy térdethajtott az ördögnek, beengedte őt az életébe. Nem az Atya akarata volt ez. Az Atya mindent a kezünkbe adott.

Jézus azért jött, hogy betöltse a törvényt. Ha eltörölte volna, azzal nem legálisan vetett volna véget ennek az átoknak.

Ne próbáljuk felmenteni a kegyetlenségek alól Jehovát. Ő már meghasonlott magával.

2020. dec. 10. 12:02
 22/26 A kérdező kommentje:

Ha Isten megengedte Sátánnak, hogy próbára tegye Jóbot, akkor nem igaz Jakab levele, miszerint Isten nem kísért (tesztel, próbára tesz) gonosszal. Ráadásul Sátánt Jehova eszközként használja, amiből az következik, hogy nem az ellensége. Hol látod azt az Ószövetségben, hogy Jehova a Sátánnal harcolna? Folyamatosan az embereket támadja, sőt, több embert ölt meg, mint a Sátán maga! Akikkel Sátán végzett, azt is Jehova engedélyével tette (Jób könyve).

Az Atya a teljes vilagosság, benne az árnyék semmilyen formája sincs jelen, Ő a tökéletes szeretet. Ő az, aki a gonoszra nem gonosszal válaszol, aki így tesz, az meghasonlik önmagával.

Az Atya szeretete az, ami jó belátásra készteti az embert, nem pedig a bosszúja, ítélete, haragja.

Nem lennék hajlandó élvezni a gyerekek élve elégetését, megölését stb. A 10 csapás alatt Jehova volt az, aki végzett az elsőszülöttekkel, nem csak emberekkel, állatokkal is!

2Mózes 4:24: Jehova a saját maga által kiválasztott embert is meg akarta ölni! Hát ilyen természete van egy transzcendens Istennek?

Ézs 45:7: Világosságot és sötétsége teremtek,békét és bajt szerzek.Én, Jehova idézem elő mindezeket.

Ez ellentmond János evangéliumának. Ha a sötétség és világosság 50-50%-ban van jelen Istenben, az elég rossz arány. De az Ószövetségben inkább több a sötétség benne, mint a világosság. Számold ki hány embert tamasztott fel Jehova a halálból és hányat ölt meg.

Jézus kinyilatkoztatta az Atya nevet, nem pedig a Jehovát, azt mindenki ismerte, nem kellett újra kinyilatkoztatni. Amikor imádságra tanította a tanítványait, akkor sem azt mondta, hogy mi Jehovánk, vagy mi urunk (Adonai, ami szintén rá utal). Hanem Atyánk. Ő egy szerető Atya, aki mindennel ellát bennünket, aki nem kígyót ad az éhezőknek, mint Jehova.

2020. dec. 10. 12:04
 23/26 anonim ***** válasza:
59%

Milyen jól elbeszélget a kérdező magával, meg a másik jehovással. :D


Elég gáz amit ez a szerencsétlen művel. Újabb egár-féle álkérdést olvashattunk.

2020. dec. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
52%

#23 Te szimplán agyhalott vagy, vagy elsemolvastad amit írt? Bár igaz ahhoz kellenr iq is.


#22 Mi a magyarázat arra hogy júdás levele olyan morbid mint az egész ószövetség?

2020. dec. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Szerintem nem annyira morbid, mint az egész ÓSZ...bár nem tetszik a bosszúálló Isten képe. Én azt sem tudom elképzelni, hogy Jézus majd azért jön vissza, hogy öljön... Szerintem a jelenések könyvét sem a szeretett János írta, hanem egy másik.

Szerintem Istent csak a Szentlélekkel és a szívünkkel tudjuk megérteni. És nem tudja a gyomrom befogadni azt az "atyát" aki egyszer még gyerekeket öl, aztán meggondolja magát, és szereti az egész világot. Ez bomlott gondolkodás.

Szerintem Isten jó, és csak jó. Nem féltékeny, nem irigy, nem bosszúálló.

Az Ószöv.-ben az ókori ember mindent Istennek tulajdonított, még azt is, amit az ördög tett (Jób 1:12-16. Itt azt írják, hogy tűz csapott le Istentől, pedig a Sátán tette...Jehova engedélyével)


Ugyanígy sok mai ember a betegségeket, csapásokat stb Isten akaratának tudja be, pedig nem az.


14 De az ő gondolkozásuk eltompult, mert az Ószövetség felolvasásakor ugyanaz a lepel mind a mai napig felfedetlenül megmaradt, mivel az csak Krisztusban tűnik el.



Istenben nincs árnyék!!!

2020. dec. 10. 15:33
 26/26 A kérdező kommentje:

És mi az az edgár/egár? Nem értem...

Mindegy is, hiba volt ide feljönnöm...

Sziasztok♡

2020. dec. 10. 15:35
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!