Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor és ki adta a hatalmat...

Mikor és ki adta a hatalmat Sátánnak?

Figyelt kérdés

"...és ezt mondta neki: „Neked adom mindezt a hatalmat és dicsőséget, mert nekem adatott, és annak adom, akinek akarom."

Akkor adatott neki az országok feletti hatalom, amikor Ádám és Éva gyakorlatilag "térdet hajtott Sátán előtt?"



2020. dec. 10. 02:36
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Jézus sosem hazudik, ezért kérem a segítségeteket az ellentét feloldásában! Miért nevezi e világ felejdelmének?
2020. dec. 10. 11:22
 12/26 anonim ***** válasza:
36%

Sátánnak a világ felett van hatalma, ahogy írtam. Azok felett nem akik kitartanak Isten elrendezése és uralma mellett.

Ha nem lenne Sátán tulajdona, akkor nem ajánlhatta volna fel senkinek, legfőképp Jézusnak. Jézus pedig elmondhatta volna Sátánnak, hogy Nem ajánlhatja fel mert nem az Övé.

Jézus a világ felett ítéletet mond, nem a királya annak. Pilátusnak is megmondta:

(János 17:14) 14 Elmondtam nekik mindazt, amit te mondtál, de a világ gyűlöli őket, mert ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.

(János 18:36) . . .Jézus így válaszolt: „Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, a szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Az én királyságom azonban nem innen való.”


Ezt kellene megérteni. Jézus nem támogat semmilyen olyan "keresztény" rendet, vagy tanitást, ami része a világnak. A keresztény semleges minden olyan dologban ami Sátán hatalmának a része. Nem támogatja sem közvetett sem közvetlen módon.

Csak addig engedelmesek a felső hatalmaknak, amig Isten törvényébe nem ütközik.

2020. dec. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Igen, végülis, ha nem adatott volna neki valamiféle hatalom, akkor Jézus váltságdíja is logikátlan lenne. Ha a világ Istené lett volna mindig is, akkor Jézus az Istentől váltott volna meg :D
2020. dec. 10. 11:28
 14/26 anonim ***** válasza:
49%

Mint „királyoknak Királya és uraknak Ura” felhatalmazást kapott, hogy semmivé tegyen „minden kormányzatot és minden hatalmat és erőt” — láthatót és láthatatlant —, amely szembeszegül az Atyjával.


Ezt jelenti, hogy minden hatalmat megkapott. Ezt pedig akkor fogja végrehajtani, amikor véget ér az ember uralkodásának rendszere, és megszünteti az emberi politikai és egyéb Sátán által támogatott rendeket, amibe az összes világi vallás is beletartozik, a korrupt kereskedelemmel együtt.

Addig is a népe, a juhai felett gyakorolja csak a hatalmát, vezeti Őket, hiszen a világban többen vannak ellenük, mint velük, ezért szükséges a támogatása. Ha kevesen is vannak, Jézus támogatásával erősebbek, nem tudják megszüntetni Őket, pedig Sátán nagyon szeretné, még a magukat keresztényeknek nevezőket is felhasználja erre, hogy támadják minden módon.

2020. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
83%

akkor Jézus váltságdíja is logikátlan lenne. Ha a világ Istené lett volna mindig is, akkor Jézus az Istentől váltott volna meg :D


Nem a világot kellett megváltani (fű, fa, szarvasbogár), hanem az embereket.

2020. dec. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
22Mert tudjuk, hogy az egész teremtett világ egyetemben fohászkodik és nyög mind idáig.
2020. dec. 10. 11:37
 17/26 anonim ***** válasza:

16


Nem csak Krisztus támogatottjai nyögnek Sátán terhe alatt, Hanem azok is akik az Ő hatalma alatt vannak. De nem látják be, nem ismerik fel.

De változtatni nem akarnak, hogy Isten segítsen nekik addig is a terhet hordani, amit megigért Jézus által. Nyakukba hordják azokat a felesleges dolgokat, amik feleslegesek a keresztény élethez.

2020. dec. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Egyetértek
2020. dec. 10. 11:46
 19/26 anonim ***** válasza:
44%

Tehát van válaszod a kérdésre.


Tehát ez nem egy őszinte kérdés, hanem egy jehovás hittérítő kísérlet...

2020. dec. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Akkor, ha Istennek nem volt hatalma az országok/rendszer felett, akkor Jehova, aki gyakorlatilag "annak adja a királyságokat, akinek akarja" maga a Sátán! Az ÓSZ tele van történetekkel, amikor az általa kiválasztott embereknek országokat ad a kezükbe!


A tolvaj nem másért jön, hanem hogy lopjon, öljön és pusztítson, én azért jöttem, hogy életük legyen, és bővölködjenek.


Az Ószövetség tele van mások tulajdonainak elrablásával (préda címszó alatt), Jehova több embert ölt meg az egész Ószövetségben, mint a Sátán (aki szerintem csak Jehova beosztottja, nem ellensége. Ha az lenne, nem működnének együtt,nem beszélgetnének pl Jób könyvében sem.)

Jehova pusztít (pl 10 csapás, pedig szerintem a gonoszra gonosszal válaszolni nem éppen keresztény valuta)

Pál szerint a halál az utolsó ellenség! Jehova a halált, gyakran, mint eszközt használja!

Jézus Atyja =/= Jehova.

2020. dec. 10. 11:56
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!