Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyországban és Pokolban...

Mennyországban és Pokolban hisztek e?

Figyelt kérdés
Hisztek e a Mennyországban és a Pokolban ha igen, hogy képzelitek el, hogy hogy néz ki vagy hogy jut oda az ember mi fogja őt ott várni? És ti mit gondoltok, hogy hova fogtok kerülni? Mi alapján döntődik el, hogy egy ember a mennybe fogadják vagy a pokolra kényszerül? Életem során tettem pár meggondolatlan és rossz cselekedetet de egyik sem szerintem olyan amit ne lehetne megbocsájtani, de mégis nyomaszt. De mindig próbálom kijavítani őket. :)

2020. dec. 10. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Régebben olvastam egy történetet, amiben az alábbi túlvilágkép van, nekem nagyon tetszik:


Alapvetően nincs Menny és Pokol, csak a Túlvilág, ami annyira más, mint az élet, hogy elképzelhetetlen.


Azonban, hogy bejussunk oda, előtte át kell mennünk egy "előcsarnokán" ahol szembesülünk azzal, hogy milyen életet éltünk, és attól függ, hogy mennyire kellemes az átjutás.


Pl. a történetben meghalt és jó életet élt nő, és egy gyilkos.


A halál után a nő előcsarnoka az utca volt gyerekkori házuk előtt, és a halott nagyapja várta a régi kocsijával.

Mondta neki a papa, hogy gyere szállj be, elviszlek a tanyámra ahol az állatok vannak meg a műhely.

Beszállt a kocsiba, nagypapa gázd adott, és továbbmentek a Túlvilágra.



A gyilkos, aki embereket ölt, életében senkit sem szeretett, és sohase bánta meg amit tett, egy viharos tengerparton találta magát.


Egy idő után kikötött egy lélekvesztő rozzant kishajó egy öreg morcos tengerésszel, és könyörögnie kellett a tengerésznek órákig, napokig, hogy vigye tovább, mert egyre jobban fájtak az életében elkövetett bűnei.

2020. dec. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
67%

#1 Nagyon érdekes, ez kb. ugyanaz, amit a zsidó vallás mond a halálról.


A zsidók szerint nincs Pokol, csak a Purgatórium, és Az Eljövendő Világ.


Ha valaki meghal, akkor bűneinek súlyosságától függve a Purgatóriumba kerül, azonban ha megszenvedte és megbánta bűneit, mindenképp Továbbmehet. :)

2020. dec. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes gondolatok. :)

Én inkább meggondolatlanságból tettem pár rosszat de sosem öltem. Loptam már kiskoromban pénzt családtól, hazudtam sokat de nagyon megbántam őket. Akkor eléggé kusza volt az életem de mindig igyekszem jó ember lenni. Szerintem sincs menny meg pokol inkább ilyen túlvilág féleség amit az emberi agy sosem foghat fel, meg teljesen már mint a földi élet, mások a szabályok is.

2020. dec. 10. 23:20
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

#2 A Keleti Ortodox Kereszténységben is van egy hasonló filozófiai álláspont, miszerint a Menny és a Pokol nem külön Túlvilágok, hanem mindenki egyformán Jézus elé kerül.


Csakhogy a Jézust szerető, Jézus törvényei szerint élt embereknek Jézus közelsége Mennyi érzés lesz, csodálatos öröm és extázis, míg a Jézust elutasító, bűnbánást nem tanusító embernek Jézus társasága Pokoli fájdalmat fog okozni.

2020. dec. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Egyik sem létezik. Az energia, ami levált az egészből, hogy embertestet öltsön magára visszatér az egészbe.
2020. dec. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5.olyasmi mint a reinkarnáció?
2020. dec. 11. 09:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt nem hoztam szóba, de kiegészítem a választ.

Tehát a világ voltaképpen egy intelligens tudat, egy egészet képez (úgy, ahogy egy ember különálló részecskékből áll, de mégis egy test). Mivel csak egy létezik belőle, ezért a világ (továbbiakban az egyszerűség kedvéért személyesítsük meg és hívjuk Teremtőnek) szétosztotta magát bizonyos idővel ezelőtt, és azzal, hogy ezt megtette minden egyes részecskéje úgymond végessé vált (úgy képzeld el, mint amikor egy tortából kivágsz egy szeletet - az a szelet már csak az egész egy kisebb darabjává válik, nem hordoz magában annyi információt).

Mivel a Teremtő öntudattal rendelkezik, ezért kisebb, öntudattal rendelkező egységek jönnek létre, ezáltal az a jelenség lép fel, hogy az Egy fel tudja ismerni és meg tudja tapasztalni önmagát. Mivel csak egy létezett belőle, ezért egóval rendelkezett (nem ismerhette milyen az, ha más személyek is léteznek rajta kívül), amely tulajdonságot a külön osztott egységei is örökölték. Minden egység, mondhatni személy vagy energia létezésének célja, hogy újra eggyé váljon a többiekkel, ezáltal visszatérjen az egész állapotába. Ezen feladathoz kulcsfontosságú az egó legyőzése, annak megértése, hogy egyek vagyunk.

A részecskék, hogy elérjék céljukat kommunikáció révén fizikai formák sokaságát alkotják meg (sejt, ember, állat, bolygó, csillag stb.). Ezekben a formákban tapasztalatokat gyűjtenek és tanulnak. Bizonyos testek "véges élettartammal" rendelkeznek, ami megteremti a halál koncepcióját/illúzióját. Mivel miután a "lélek" nem lesz képes arra, hogy az "életét" tovább folytassa egy adott fizikai testben, ezért a többletenergia (az az energia, ami nem sűrűsödött össze fizikai testté - a fizikai test a lélek azon része, amely összesűrűsödött) elhagyja azt a testet (fellazulnak a kötések) és visszakapcsolódik a "többi" fizikai testbe nem sűrűsödött energiához. Minden lélek csak akkor válhat újra egésszé, hogy ha minden egyes lélek leküzdi az egót, vagyis a Teremtő minden egyes összetevője megtanulja azt, hogy az egésznek a része. Ebből kifolyólag az energia ugyanazt a körforgást teszi meg újra és újra amíg ez a kondíció nem teljesül. Néhány esetben előfordul az a jelenség (amennyiben az adott fizikai test lehetővé teszi), hogy egy személy egy vagy több előző fizikai test megtapasztalásaira emlékezni tud. Ennek oka az lehet, hogy az a lélek valamilyen nagyobb részben tartalmazza az adott előző egység részeit, alkotóelemeit.

Már így is sokat írtam, ezért egyéb aspektusokba nem megyek bele. Remélem érthetően fogalmaztam :)

2020. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, létezik pokol, menny és purgatórium is.

Ha nem létezne pokol, az összes gonosz ember és démon azt mondaná, hogy majd úgyis megjavul és esélye a purgatórium után a mennyekbe, és így nem volna komolysága, következménye semmi ítéletnek.

2020. dec. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Föltettél egy sor kérdést, ami a legtöbb embert foglalkoztat.

De érdekes dolgot olvastam a jelenések könyvében, ami szintén fölvet több kérdést. Ez írja a 20:13,13:"„a tenger kiadta a benne levő halottakat, és a halál és a hádesz is kiadta a benne levő halottakat, és megítélték őket egyénenként a tetteik szerint. A halált és a hádeszt pedig a tűz tavába vetették. Ez jelenti a második halált: a tűz tava.”

Itt a feltámadásról ír,... vagyis akik Ádám bűne miatt haltak meg, fel fognak támadni, akár a tengerbe, akár a hádeszbe, azaz az elhunyt emberiség közös sírjába temették őket. A végén azt írja a halál is a tűz tavába vetik. Akkor ezeket nem szó szerint kell érteni, mert tűz tava nem létezik, ahová a halált bele lehet vetni. Ennek jelképesnek kell lennie, mert a tűz többnyire az örök megsemmisítést jelképezi.

De nem is ez a lényeg a kérdéseddel kapcsolatosan. Inkább az, sehol nem ír arról a Biblia, hogy a meghalt emberek akik - sokak szerint -, a mennyben vannak lejönnének onnan. Inkább úgy írja, a hádesz és a tenger KIADJA a halottakat. A kérdés továbbra is az, mit ír a Biblia azokról, akik az égbe mennek fel. Mit fognak ott csinálni?, mi lesz a feladatuk? miért mennek fel?

2020. dec. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!