Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lett a Karácsonyból...

Miért lett a Karácsonyból világi ünnep?

Figyelt kérdés
Ha eredetileg Jézus születését ünnepeljük,akkor miért változott ,fenyőünnepre,ajándékozásünnepe,szeretetünnepe,stb.
2020. dec. 12. 11:32
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
77%

#20 nézd, én katolikusként a te álláspontodon vagyok, de nem hiszem, hogy célravezető azt várni, hogy valaki azt ismerje be velünk szemben, hogy hazudik, kiváltképp, ha ez a meggyőződése. Sem a mi igazságunk, sem az övé nem igazán tényállítások mentén dől el a szívünkben. Ezt akkor is így gondolom, ha történetesen engem is bálványimádással vádol.


Hogy ő hazudik-e, vagy sem, a lényegen nem változtat, az igazság ezen nem múlik. Viszont ha azt követeljük, hogy tagadja meg a meggyőződését, akkor valószínűleg csak elmarjuk magunktól. Ha a hite szerinti igazság és a szemében hitehogyók közül kell választania, szerinted melyik mellett fog dönteni?


Akár a földbe is döngölhetjük valakinek az érveit, ha nem szólítjuk meg őt, akkor jó-e ez valamire az önigazolásunkon túl?


Ezért is tettem fel az előbbi kommentben a kérdést, hogy miért gondolja azt, amit? Hogy legyen esélyünk megérteni valamit a másikból. Nem kell egyetértenünk vele ahhoz, hogy megértsük. A hitbeli álláspontjaink mögött sosem racionális meggyőződés húzódik, az mindig utólagos megtámasztás.


Szerintem a legjobb evangelizáció még mindig a példamutatás. Nevezzen minket bálványimádónak, ez legyen az ő ítélete, ehhez joga van. Ha már ítélkizek, akkor legalább tudomást vesz rólunk, viszonyul hozzánk, tehát van relevanciánk. Ezt használhatjuk arra, hogy bizonyítsunk.


Béke veled, testvér!

2020. dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
82%

#Titus Pullo!


Igazából itt az a baj, hogy JT-inél ez az egész nem olyan dolog, hogy nekik ez a meggyőződésük, nekünk meg nem. Ha azt mondom, hogy én hiszek a húrelméletben, te meg nem, az két meggyőződés, és le van rendezve a dolog.


Amennyire azonban észrevettem, Jehova tanúinál többről van szó, amikor a tanításukról beszélnek. Úgy látom, hogy náluk az Isten szent, feddhetetlen szavát jelenti. Ez pedig náluk szemmel láthatóan személyiség torzulást okoz:


Az ő szemükön keresztül a világ gonosz, és sötét. Mi is a Sátán által megtévesztett emberek vagyunk, ő pedig itt a topikban az igazság hírnöke. Bár látja, hogy a bizonyítékok ellent mondanak annak, amiben ő hisz, de feltehetően azokat is a Sátán trükkjének gondolja.


Ezért lenne szükség arra, hogy beismerjék, hogy hibáztak. Mert anlekül nem is ember az ember. Jehova tanúi lényegében drodiok. És amíg nem alakul ki bennük a kritikus gondolkodás, sajnos azok is maradnak.

2020. dec. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
84%

#21

Én úgy látom, hogy Jézus se mindig tapintatosan, másokat magához édesgetve szólt, lásd amikor a farizeusokat ostorozta. Általában csak szóval, a templom terén lévő árusokat ostorral.


Ők pont olyan képmutató farizeusok, nem látok különbséget.


"Sem a mi igazságunk, sem az övé nem igazán tényállítások mentén dől el a szívünkben."

Ezzel pedig vitatkoznék. Például az a kérdés, hogy a születésnap megtartása bálványimádás vagy sem, objektíven igazolható, nem hit és meggyőződés kérdése. Mivel a születésnapot senki se imádja, senki se tartja istennek, így nem jöhet létre bálványimádás sem.


Az is teljesen objektíven vitatható, amikor a Bibliára hivatkozott. Hiszen mindenki jól tudja, hogy ilyet nem állít. Valószínűleg ő is tudja, mert nem idézett olyan verset, ami annak titulálja.


Egyébként az a rossz érzésem, hogy egyesek se szép szavakkal és jó példával (mint írod) nem nyerhetők meg igaz belátásra, se keményebb szavakkal, szembesítve őket saját és ördögi szervezetük hazugságaival.

2020. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
41%
Világi? Kína, India stb? Ünneplik a krácsonyt? Szerintem nem.
2020. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
7%

Úgy látom érthetetlen számotokra a Biblia igazsága, még ha az általatok elfogadott tekintélyektől is idézek. A Görögök némelyike elfogadta, és hátra hagyta a hamis vallási filozófiákat, amit a hellenisztikus vallási szokások tartalmaztak.

Jelen esetben ezt nem fog megtörténni, mert kötitek az ebet a karóhoz.

Nos hiába bármilyen érvelés. Jézus sem tudott mindenkit meggyőzni, akkor Én meg pláne, csak aki elég alázatos Isten előtt.

2020. dec. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
77%
2020-van. A vallás szerint régen a Föld is lapos volt, és máglyán égették el aki mást állított... Szóval ennyit erről, az egész nem több mint egy remekül megszervezett lehetőség az uralkodásra, csak ugye a modern világban már kifogytak a lehetőségekből, nem a semmiért volt érdekük, hogy minél tovább megmagyarázhatatlannak tartsanak dolgokat.
2020. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
61%

#25


Jehova tanúja!


Bevallom, nehéz dolgom van akkor, amikor hozzád kell intéznem néhány sort. Mert tényleg nem tudom, hogy az érvelésemet mennyire kellene lebutítani ahhoz, hogy eljusson hozzád az, amit kommunikálni akarok feléd.


De tegyünk még egy próbát!


Te azt állítottad többek között, hogy az első keresztények bálványimádásnak tartották a születésnapot.


Ez így konkrétan az Újszövetségben NINCS benne. Ahogyan a korai keresztények által írt ősi keresztény dokumentumokban sem.


Vagyis az állításod nem fedi a valóságot.


A jw.org-os cikket részletesen kommentáltam, azzal most nem foglalkozok. Egyedül arra térek ki, hogy az Origenészre való hivatkozás azért hiteltelen nekem, mert egy katolikus enciklopédiára hivatkozik, nem pedig Origenész valamelyik művére.


Ez felettébb gyanús.


Remélem, így már érthetőbb volt, amit mondtam.

2020. dec. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
61%

"Jézus sem tudott mindenkit meggyőzni, akkor Én meg pláne, csak aki elég alázatos Isten előtt."


Tudod, "innen nézve" másképp néznek ki a dolgok, mint "onnan", ahol te vagy.


Személyes meggyőződésem a veled folytatott tucatnyi vita után, hogy te nem Isten iránt, hanem az Őrtorony előtt vagy alázatos. A te drámád azonban ott van, hogy a te mentalitásodban Isten és az Őrtorony már annyira összeforrt, hogy a kettőt nem tudod szétválasztani.


Az én gondolkodásom a tiéddel szemben szabad. Nem vagyok egyetlen egyház szolgálatában sem. Azt gondolom, és olvasok teológiai témában, amit akarok. Veled ellenben, aki gondolkodás nélkül elfogadja a jw.org összes irományát, és soha nem jut eszébe megkritizálni azt.

2020. dec. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
20%
25 én is látom, hogy itt felesleges írni. Tudod van egy mondás:) Okos enged szamár szenved, hát én engedek a sok szamárnak:)
2020. dec. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Nem kéne a J.T. leírni,kritizálni.Lesz majd utolsó ítélet,ott mindenki megkapja amit érdemel,Vagy örök élet vagy örök kárhozat.

Én személy szerint sajnálom őket,megvan bennük a buzgóság ,de nem a helyes ismeret szerint,és ezt ők sajnos nem hiszik el.

2020. dec. 13. 12:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!