Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Múltkor hallottam, hogy az...

Múltkor hallottam, hogy az egyház egy üzlet. Mit takar ez? Igaz?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
azt h vatikánnak anyni pénze h fél Africát ha nem az egészet megmenthetné,de szarik rájuk. Ők inkább védik a pedofil papjaikat
2010. aug. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Az első válaszoló jól mondja, az egész vallás a pénz birtoklásáról, az agymosottak kihasználásáról szól.
2010. aug. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BeerHunter ***** válasza:
48%

Én hívőnek tartom magam, de ilyen egyházra semmi szükségem ehhez.

Ferences suliba jártam, tudom mi fortyog a fazékban...

2010. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

elég pl a szcientológiára, vagy a titgyülire gondolni, lehúznak mint az állat.


De mindigis így volt ez, gondolj az egyházi tizedre (ma is kapnak a "történelmi egyházak" pénzt az adódból), búcsúcédula-árusításra,stb.

2010. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
43%
Az egyik kedvenc számomból idézve: "Miért gondolod hogy Istennek szüksége van a koszos pénzedre"
2010. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

üzlet,mert megéri reményvesztett embereket "megmenteni",akik támogatják az egyházat,leadják a fizetésük x százalékát,és közben nem gondolnak bele,más út is van ahhoz,hogy talpraálljanak és rendbe tegyék az életüket,nem kell egyházi vezetők hátsóját nyalni,és az őálltaluk megszabott istenképet dicsőíteni.ha nem lenne benne üzlet akkor nem maradhatna fennt,logikus módon.

a papoknak,egyházi vezetőknek más munka után kellene nézniük,amit nem szeretnének mert nagyon kényelmes dolog a Biblia témáit ismételgetni.és ha már itt tartunk a bibliával is kereskednek,tehát ez is plusz bevétel.

2010. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az "egész vallás"-ba minden beletartozik ám! MINDEN! Az is, amikor bárkit, bármire rávesznek, hogy 'járuljon hozzá', 'adományozzon', 'támogassa', 'a kampányában segítsen', szavazzon rá', mikor úgy is tudja, hogy az ígéreteknek a nagyobbik része (ha egyáltalán) nem lesz teljesítve, vagy ha valami mégis, nem úgy!


Az emberek hiszékenységére hajtó egyének, szervezetek nem csak a szervezett vallást jelentik ám, hanem mindenféle manipulációt, átvágást és haszonlesést, amit ember ember ellen ki tud találni.

De ha őszinték akarunk lenni, találunk olyan vallást, mint szervezetet, amely nem profit érdekelt. Mint ahogy nem minden csak becsapás ezen a világon, csak megfelelő körültekintéssel kellene megvizsgálni őket. Mert mikor valakit, valahol anyagilag, netán ideológiailag is kihasználnak, becsapnak, akkor nem csak az a bűnös, aki tette, hanem az is hibás, aki hagyta magát átejteni a palánkon!


Utólag persze lehet köpködni, gyalázkodni, de a saját felelősségünket is el kéne ismerni.

Szóval azért nem kéne összemosni mindent a profittal, a haszonleséssel és kizsákmányolással, mert aki nyitott szemmel jár, észreveszi, hogy nem minden szól erről.

2010. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
A legnagyobb maffia a világon!
2010. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
15:42-nek, meg másoknak is üzenem, hogy az egyházat, mint intézményrendszert, ne keverjük össze a vallással. A két dolog (sajnos) teljesen távol áll egymástól. Nem a vallás szól a pénz birtoklásáról és az átejthető emberek átejtéséről, hanem az egyház. Én személy szerint úgy gondolom, valláshoz és hithez nincs szükség egyházra. Legalábbis ilyen álszent, hazug és haszonleső egyházra biztos hogy nincs.
2010. aug. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%

Mutatok rá példát:

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!