Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elhasznált szent könyveket...

Elhasznált szent könyveket hogyan illik kezelni?

Figyelt kérdés

Ha van mondjuk egy Biblia, Újszövetség stb a háztartásban, ami annyira rossz állapotban van, hogy helyette vett valaki újat, a régit pedig eldobná: ilyenkor mi a helyes eljárás? Nyílván bedobni a szemétbe nem illendő, hiszen szimbólikusan az a tartalmának az elvetését, meggyalázását jelenti.


Mi a hivatalos, illendő eljárás ilyenkor, elméletileg? Eltekintve attól, hogy XY helyen szívesen fogadnák még így is, azaz, ha tényleg arról van szó, hogy valaki egy ilyen, szent könyvtől pusztán annak állapota miatt hulladékként szabadulna meg.



2020. dec. 16. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Elviszed papírgyűjtésre. A Biblia az csak egy könyv, lapokból áll, s az ilyet ha nagyon elhasználódik, akkor eldobják. Nyilván ha egy régi családi darab, akkor más a helyzet.

Nem helyes bálványként kezelni a Bibliát, mert könnyen bűnbe esünk.


A könyv nem szent önmagától, hanem a benne lévő tanítás miatt mondjuk annak.

2020. dec. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vidd el oda, ahol régi könyveket gyűjtenek. Lehet nem (vagy csak nagyon keveset) fognak fizetni, de végülis a cél, hogy ne legyen kidobva.
2020. dec. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Add oda a rászorulóknak
2020. dec. 17. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egész egyszerűen kiobtam. Akárhogy is vesszük, az csak egy könyv, ráadásul egy csak fordítás. Sőt kidobtam olyan példányt is, ami foglalta a helyet, más konyvekkel együtt.


Mondjuk én már nem is vagyok hívő.


De ha pl. Máté evangéliumának eredeti, a szerző kezéből kikerült műve lenne nálam, azt tényleg tiszteletlenség lenne kidobni.

2020. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!