Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én muzulmán vagyok és...

Ha én muzulmán vagyok és olvasom a bibliát és a iszlámok szent könyvét, illetve jézust is elfogadom megváltónak akkor hova kerülök?

Figyelt kérdés
???
2020. dec. 2. 16:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
A józan ésszel rendelkező emberek közé
2020. dec. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

(1Királyok 18:21) . . .„Meddig sántikáltok még kétfelé? Ha Jehova az igaz Isten, kövessétek őt, de ha Baál, akkor őt kövessétek!”. . .

Jézus szerint sem lehet két asztalról táplálkozni.

2020. dec. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2es... ha tanultál volna történelmet akkor tudnád hogy a mohammedánok és a keresztények 1Istent imádnak. Csak ott Allah az Isten kifejezés:(
2020. dec. 2. 16:22
 4/21 effre ***** válasza:
100%
Muzulmán vagy és Bibliát olvasol ... jó humorod van :)
2020. dec. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 effre ***** válasza:
Mondcsak , disznóhúst eszel ?
2020. dec. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nézd. Az ószövetseg benne van a Muzulmánok szent könyvébe. Gond?:(
2020. dec. 2. 16:23
 7/21 A kérdező kommentje:
5os. Előbb feleld meg. Én kérdésem ez.
2020. dec. 2. 16:26
 8/21 anonim ***** válasza:
A keresztény és muszlik Jézus más. A keresztény Jézus Isten fia, aki meghalt a kereszten, kvázi elvállalva helyetted, bűnös ember helyett a büntetést. A muszlim Jézus "csak" egy próféta volt, aki nem halt meg a kereszten.
2020. dec. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ugyanoda. Nem a két vallás különbözik, az egy. Csak a két embercsoport különbözik, aki próbálja csakazért is másképp magyarázni az ugyanazt.
2020. dec. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
32%

Sajnálom, hogy nem értünk egyet, és ezt nem a történelem határozza meg. Ha Isten egy van, akkor egyféle kellene lennie a hitnek az oktatásnak, és életformának, ahogy mindig is egy "vallást" vagy imádatot rendezett, és fogadott is el Jehova.

Jézus is erre hívta fel a figyelmet. A megosztottság nem Isten asztala, az Édenkertben Sátán a lázadásával más "vallást" hozott létre, amiben Őt imádják azok, akik nem az egyetlen igaz Isten vezetése alatt élnek.


Tudod mit jelent az, hogy Tiszta imádat? Hogy egyféle képen, Mégpedig az Isten által lefektetett módon és értelmezés alapján élnek az emberek, és mutatnak be Istennek hódolatot, tiszteletet, és köszönetet.

Ettől tiszta és szent az imádat.

Azzal hogy más törvényeket, imádatot, tanitást formálnak Isten neve alatt, az nem Isten szerinti, hanem emberek engedménye, vagy szándéka, gondolkodása szerint való.

Az nem lehet, hogy két, három, vagy ezerféle igazság létezik.

Vagy van pokol tüze, és halhatatlan lélek vagy nincs, vagy Krisztus a messiás vagy nem.

2020. dec. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!