Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Sátán rossz dolgokat...

Ha a Sátán rossz dolgokat sugall nekem, honnan tudjam hogy melyik gondolat a sajátom, és melyiket sugallja Ő?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem.

2018. dec. 21. 20:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
64%

Hallgass kellemes zenét és lazíts.

https://www.youtube.com/watch?v=kTj8SXlUSAQ&t=3133s


Az összes gondolat a tiéd. Viszont a döntés is a tiéd.

Ami másoknak vagy neked árt, az rossz.

2018. dec. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Miért vesztegetné a sátán ilyesmire az idejét mikor az ember éppen elég bajt képes magától is összehozni? Elvégre tudjuk, mi a jó, mi a rossz, mégis nyakig vagyunk a szarban...
2018. dec. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Nem a most-ról van szó, hanem úgy általában gondoltam. PL azt sugallta, -ha ő sugallta, hogy legyek öngyilkos. Meg hogy Isten büntet engem a szüleim tettei miatt. Meg hasonlók.
2018. dec. 21. 21:12
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy pszichiátert, súlyos személyiségzavarod van! Nem vicc.
2018. dec. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy alapból is magunknak okozzuk a bajt. De ezt nem én találtam ki, hanem hallottam másoktól hogy felerősíti a gyűlöletet ott ahol megtalálja! -például.
2018. dec. 21. 21:20
 6/33 anonim ***** válasza:
A sötétség nem tud fényben megmaradni.Gyújts gyertyát magadban.
2018. dec. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
# 6 Én magam nem vagyok gonosz, de itt, ahol lakok, erős a gyűlölet !
2018. dec. 21. 21:38
 8/33 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagy véletlenül kényszerbeteg? Én az vagyok, és ennél a betegségnél van az, hogy mindenféle énidegen gondolatok tolakodnak be az elménkbe... megijedni nem kell, ez a betegség könnyen kezelhető, ha viszont nem kezelik, annak nagyon rossz vége lehet.

Honnan tudhatod, hogy melyik gondolat a tied és melyik nem? Amire szívesen gondolsz, jónak, helyénvalónak tartod, az biztosan a tied. Amire nem akarsz gondolni, de mégis muszáj, ami félelmet kelt benned, amit összeegyeztethetetlennek tartasz az értékrendeddel, az NEM a tied. Ez a kényszergondolat.

2018. dec. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
48%
A sátán nem ültet gondolatokat a fejedbe, tehát egész biztos, hogy az összes gondolat a tiéd. A bűnre csábítás nem tudatmódosítást vagy "gondolatátültetést" jelent.
2018. dec. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Egyébként a bűn legtöbb esetben nem azért bűn, mert rossz. Nagyon is csábító és kellemes tud lenni. Ami miatt viszont elítélendő, hogy más megsérülhet, ha engedsz a csábításnak. Sőt ha tovább mész, konkrétan át kell gázolnod a másik emberen.

Tehát a bűn elkövetéséhez elsődlegesen nem a rosszra kell vágyni, hanem elaltatani a lelkünket és nem foglalkozni másokkal.

2018. dec. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!