Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Óriási hibát követtem el?

Óriási hibát követtem el?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, a vallás és a kereszténység vett körül. A szüleim, rokonok és a legtöbb barátom, keresztény.

Én alapból kerülöm a szeszes italokat, cigit, csúnya beszédet meg hasonló mocskos dolgokat.

Suli után szeretnék egy nagyon komoly döntést hozni, az Urat szeretném szolgálni= apáca szeretnék lenni( ne ítéljetek el!)

Még nem volt egy komoly kapcsolatom, 5 napja történt...


A barátikörömben megismertem egy igazán szimpatikus, udvarias, kedves fiút, igazából semmit sem tudtam róla, új fiú volt!

1 hónapig jártunk, nem olyan rég 5 napja lefeküdtem vele. Amit így utólag százszor megbántam.

A fiúról kiderül, hogy sátánista, amit én és a barátaim persze nem tudtunk.

Amint megtudtam szakítottam vele, és minden kapcsolatot próbáltam vele elkerülni, töröltem az ismerőseim közzül, nem beszélek vele.


Ez volt az első több értelemben is, első együttlét és első alkalom, hogy egy sátánistával voltam együtt.


Úgyérzem, hogy ez amit tettem megbocsáthatatlan, szégyellem akár elmondani egy papnak mindezt.

Főleg, hogy egy igazán szoros kapcsolat fűz a paphoz, persze nem olyan!

Ezzel úgyérzem, hogy minden elrontottam.

Persze tudtommal a szüzesség a fogadalom után lép érvénybe, de akkor is.


Engedtem a csábításnak, nem tudom, hogy mi ütött akkor belém, teljesen magamon kívül voltam, mármint az az érzés ami akkor elfogott, olyat még nem éreztem.


Kérlek adjatok néhány tanácsot, mit? Hogyan csináljak? Vagy mégis nézzek szembe a gonosszal? Mondjam el mindezt egy papnak?



2019. ápr. 26. 00:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
33%

Kedvesem, figyel!

Sátán kísértése nagyon erős, te pedig gyenge voltál, és engedtél neki.

Legyél bátor, a gyónás segít, ha jó a kapcsolatos a pappal az mégjobb, az olyan mintha egy jó baráttal beszélnéd meg a történteket.

A Biblia tanítása szerint a szexet nem kiiktatni vagy elfojtani kell, hanem a helyére tenni. Igaz? Tégy így te is.


„Ó, tudom én jól, milyen, ha a Sátán jön, izgatva és lángra lobbantva a húst"- Luther ezt írta. Ne hidd, hogy csak te vétkeztél, vannak ennél nagyobb bűnök is.

Csak ismételni tudom, légy bátor, nézz szembe a félelmeddel és mindent bele!

2019. ápr. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
86%
hát én bzmeg nem tudom, hogy a kérdésen vagy az első kommenten égtem ki jobban, de én sokkos állapotba vagyok xd.
2019. ápr. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
94%
Azért mert sátánista, nem súlyosabb bűn mintha egy olyannal tetted volna aki nem az. Főleg, hogy nem is tudtad róla, hogy sátánista, így ez nem a te bűnöd.
2019. ápr. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
74%

Ezt teszi a vallás a fiatalokkal, ugye milyen szép dolog?

A kérdező most tele van megbánással, szégyenérzettel és bűntudattal egy olyan tett miatt, ami az egyik legtermészetesebb dolog a világon.


A Sátánizmusról mit tudsz kérdező? Tudtad, hogy az értékrendje nagyjából ugyanaz szinte mindegyik ágazatának, mint a kereszténységnek? Vagy azt, hogy a legtöbben csak szigorúbb szabályokat követő ateisták? Csak mert a legtöbb Sátánista nem hisz sem az Ördögben sem Istenben, te mégis megszakítottál egy emberrel minden kapcsolatot csak mert nem ugyanaz a vallása mint neked? Ha ennyire fontos dolog számodra a hit formája, akkor miért nem már a kapcsolat elején tisztáztátok, hogy ki milyen vallású?

Úgy csinálsz, mintha a fiú macskákat áldozna minden teliholdkor a temetőben, pedig nagy valószínűséggel egy teljesen normális srác, tekintve, hogy 1 hónapig elviselte a makulátlan lelked a társaságát.


Kérdésedre válaszolva: én nem látok semmilyen gonoszt, akivel szembe kellene nézned, annak végképp nem látom értelmét, hogy a papnak beszámolj a szexuális életedről, de ha olyan véleményt akarsz hallani, ami téged és a vallásod pártolja, akkor javaslom, hogy ugyanezt a kérdést tedd fel a Vallás kategóriában, ott megértőbbek az emberek ezzel kapcsolatban.

2019. ápr. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
53%
Így már biztos a pokolra kerülsz. Az apácaságnak is lőttek. Távozz tőlem, sátán!!!
2019. ápr. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
84%

Mindenkinek a maga joga eldönteni, hogy milyen vallást követ, viszont másokat nem ítélhet el emiatt. Tök jó, hogy a kereszténység az egyik oldalról szeretetet és megértést tanít, a másik oldala, amit a vallási szövegek félreértelmezése és a hosszú egyházi dominancia (értsd középkor) alakított ki azt mondja, hogy aki nem velünk van, az ellenünk van. Akkor vajon hol van itt a hiba?

Attól még, hogy állításod szerint sátánista (amit nem tisztáztál, mit takar, mert gondolom nem véráldozatos rituálékat végez napi rendszerességgel) lehet rendes ember.

Hibát szerintem azzal követtél el, hogy csak így eldobtad. Ő is ember, neki is vannak érzelmei. De persze ha neked fontosabb a vallásod, mint egy addig általad szeretett ember érzelmei, amit bocsáss meg, de nem tudok megérteni, akkor ezt kellett tenned. De egyáltalán miért akartál kapcsolatot? Hisz ha apácának állsz majd, akkor úgy is véget kellett volna vetned neki.

2019. ápr. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim válasza:
17%
Ha ennyire vallásos vagy képben lehetnél a a bibliával.Jézus azért halt meg hogy megbűnhődjön az emberiség bűneiért,ebbe az is beletartozik hogy te valakivel lefeküdtél.Nem tiltja semmi a szexet,sőt nagy eséllyel pl Jézus se vetett meg a nőket fiatal korában tehát nem a pokol tüzében fogsz te se elégni emiatt.
2019. ápr. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Amikor elkövettem az a hibát, hogy engedtem a csábításnak és mint egy igazi semmivel sem törődöm ott hagytam, se szia se pá... itt úgyérzem, hogy én vetkeztem! Tudom, hogy az ellenséggel is jóban kell lenni, de itt kettő lépését tettem hátra, mert féltem.


Itt leírnám amit nem írtam le a fiúról, mindenki alkossa meg a saját véleményét, hogy ez emberi vagy keresztény : nos amikor együtt voltam vele, az furcsáltam, hogy az egész hitemen csak nevet.

Bement a templomba , de semmi keresztényhez méltó viselkedés nem volt.

— sokszor imátkozás közben megzavart, vagy csak nagy zajjal volt körülöttem.

—amikor szakítottunk, ő sokkal rosszabb volt nálam. Kb elsüllyedt egy 12 éves szintjére: pletyka, hiszti stb

— cigizett, ivott, káromkodott...

— volt olyan, hogy kérte , hogy beszéljük meg a dolgokat, én elmentem, persz én nemet mondtam, és most jön a szerintem nem emberi-nem keresztény — felém lépett és egy megtépett, szó szerint egy maréknyi hajamat tépte ki! Ezután persze egy hatalmas pofont kevert le nekem.

2019. ápr. 26. 08:05
 9/34 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ha apáca leszek tabu lesz az együttlét férfiakkal/nőkkel(?!)

És azt is tudom, hogy addig nyugodtan tehetem, ami tettem akkor, de inkább nem...

2019. ápr. 26. 08:07
 10/34 anonim ***** válasza:
69%

Borzasztó...szánalmas...szegény lány, sajnállak.. :( De nem azért, amit tettél, hanem azért, mert így beetetett a családod a hülyeségükkel. Mert képtelenek arra, hogy hagyják, hogy egyéni döntést hozz, mert az ő középkori hülyeségük szerint kell élned.

Én csak annyit mondok: csináld azt, amit szeretnél. De azt, amit TE szeretnél. Ne azt, amit a szüleid, meg a rokonságod diktált beléd. Nézz magadba, gondolkodj el azon, van-e számodra intelligens alapja annak, amit csinálsz, és lépj. Nem kell a szüleid szektájának árnyékában maradnod. Saját életed van, saját döntésed, saját akaratod. Az elméd nem függ senkitől.

Kérlek, ne maradj ilyen... :(

2019. ápr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!