Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy kereszténynek gyereke...

Ha egy kereszténynek gyereke születik a testvérétől és később tudja meg, hogy a férje vagy a felesége a vér szerinti testvére, akkor a Biblia szerint mindkettőt halálra kell kövezni?

Figyelt kérdés
Vérük legyen rajtuk, vagy ez kivételes eset? A szellemi kötelék vagy a fizikai érintés a halálos? Vagy egyik sem?

2020. dec. 20. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
A keresztények szerint senkit se kell halálra kövezni, így őket sem. A bűn pedig fogalmánál fogva tudatosan elkövetett dolog, itt pedig nincs tudatosság.
2020. dec. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Bár tudod a választ, de azért megkérdezem, mintha nem tudnám, hogy csak szórakozol: kiktől kérdezed? Zsidóktól, akik az Ószövetség alatt élnek vagy a keresztényektől, akik az Újszövetség alatt?
2020. dec. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igazából a kérdés inkább, hogy Isten valaha parancsolt-e ilyet. És ha igen, mi motiválta rá.

Azt én is tudom, hogy ma már annyi felekezet van, ahány törvény tetszik vagy sem.

2020. dec. 20. 11:53
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. A halálra kövezés középkori módszer és ma kifejezetten tilos. Még az egyház szerint is.

2. A vérfertőzés tiltott, már 2000 éve is tudták, hogy az utódok többsége degenerált lesz. Ezért tiltotta a biblia is. Ma is ugyanezen okból tilos a polgári életben is.

3. Azért élesen különböztessünk meg tudatos és nem szándékos cselekményt. Előfordul különféle okok miatt, hogy testvérek nem tudnak egymásról. Ha bizonyítható, hogy ez volt a helyzet, éppen elég büntetés nekik a későbbi tudat, valamint az utód esetleges problémája. Nem lenne tisztességes még fizikai büntetést is kiszabni. A mai egyház szerint sem.

2020. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akkor igazából ennek a törvénynek az elsődleges oka a gyermek védelme akart lenni, ha jól értem. Hogy ne legyen beteg....

A törvényt meg elrettentésnek találták ki...

2020. dec. 20. 12:07
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

"Azt én is tudom, hogy ma már annyi felekezet van, ahány törvény tetszik vagy sem."


Pontosan tudod, hogy ez ószövetségi törvény, most pedig Újszövetség van. Csak valami miatt kötözködsz megint.

2020. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nagyjából jól látod, bár én ezt nem a gyerek védelmének nevezném. Hanem inkább a társadalmat akarták mentesíteni az ilyen gyerekek ápolásától. (Meg isten haragját is.)
2020. dec. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

"Pontosan tudod, hogy ez ószövetségi törvény, most pedig Újszövetség van."

Mi az hogy újszövetsèg "van"?


Amúgy anno megöltèk volna őket buzgalmukban.

2020. dec. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Úgy, hogy Újszövetség van. Mit nem lehet ezen érteni?
2020. dec. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9: Még mindig írják?
2020. dec. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!