Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha babaként betettek a kórházb...

Ha babaként betettek a kórházba, az inkubátorba (lemondtak rólam a vér szerinti szülők), és ugye utána örökbe fogadtak, akkor hogyan tudnám kideríteni, hogy kik a vér szerinti ,,őseim”?

Figyelt kérdés

Ennek már 16 éve. Pár órás voltam, amikor megkaptak a szüleim. Hogyan tudnám kideríteni a vér szerinti szüleim kilétét? Ha jól hallottam DNS alapján rákeresnek, hogy kikkel egyezik vagy hasonló és akkor valahogy meg lehet találni őket? Valaki hasonló cipőben nem járt? Tippek? Tanácsok?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



#baba #örökbefogadás #szülőkeresés
2020. nov. 17. 22:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
98%

Sehogy, az inkubátoros “leadásnak” ez a lényege


A dns tesztes pl myheritance izék családfajutatásra jók, de ha a rokonaid nem csináltattak, akkor nincs mivel összehasonlítani a tiédet

2020. nov. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
68%
Ha betettek az inkubátorba, akkor nyilván szüksége van arra a szülőanyádnak hogy felkeresd. (Nem.) Nem értem ezen mit nem lehet felfogni.
2020. nov. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
93%
Sehogy. És ez nem véletlenül van így...
2020. nov. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
92%

Azzal, hogy inkubátorba rakott, csak jót tett veled édesanyád. Ő tudja, hogy miért nem tudott megtartani, inkább tartsd tiszteletben a döntését azzal, hogy nem keresed, hanem kihasználod a lehetőséget egy jobb életre.


Biztos fájna is neki, ha látna téged.

2020. nov. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
92%
Inkubátorba nagyon-nagyon rossz körülmények közt élő nők teszik a gyereküket. A szülőd valószínűleg a DNS kifejezést sem ismeri, nemhogy csináltatott volna sok pénzért olyan vizsgálatot.
2020. nov. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
97%
Ötösnek igaza van, hiába pontozta le valaki. Amikor egy nő a szülőszobára sem jut be, hogy ott adja örökbe, hanem kitudja hol szüli meg és utána hagyja a kórházban, akkor az egy nagyon nagyon szomorú helyzet.
2020. nov. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy az #1 írja. Persze megcsináltathatod a DNS-tesztet, és reménykedhetsz benne, hogy van olyan közeli vérrokonod, aki szintén megcsináltatta. De viszonylag kicsi rá az esély. Ha anyagilag nem okoz problémát, egy próbát megérhet.
2020. nov. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
81%

Pár órás nem lehettél amikor megkaptak a szüleid. Azt hiszem 30 napig meggondolhatja magát az aki elhelyezte az inkubátorba. Szóval minimum 30 nap plusz a gyámügyi eljárás, kórházi megfigyelés stb.

Szóval...?

2020. nov. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
68%

Egy olyat tudok javasolni, hogy akár fb-on fuss neki... X évvel ezelőtt találtak y inkubátorban, keresed azt, aki életet adott neked és eképp gondoskodott rólad. Ha sokan megosztják, hátha hozzá is eljut és magára ismer, aztán a döntés már az övé lesz, hogy felkeres-e vagy sem. Akár egy barátodon vagy akárkin keresztül vagy álnévről is indíthatod a keresést, h te is anonim maradhass.


És teljesen természetes, hogy kíváncsi vagy rá, és abban is biztos vagyok, hogy őneki is minden nap eszébe jutsz, tudja (bízik benne), hogy valahol, valakinél vagy, szeretetben nevelkedsz... Nyilván nem vagyok a helyében, de szerintem egy lehetőségnek talán örülne ő is, hogy sok-sok kérdőjel helyére (mellé) pont kerüljön... Ha akár találkoztok egyszer, beszélgettek, elmondja ő a mièrteket, te meg, hogy milyen az életed, mivel foglalkozol... Nem tudom, szerintem neki is egy alkalom lenne ez arra, hogy megerősödjön abban, hogy anno jó döntést hozott.


Hajrá.

2020. nov. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
28%
Mese, mese, mátka, pillangós madárka! Hát, az örökbe fogadás nem így működik ...
2020. nov. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!