Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek istenben?

Hisztek istenben?

Figyelt kérdés
Ha gondoljátok azt is leírhatjátok, hogy miért igen vagy miért nem.

2020. dec. 26. 01:08
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
81 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
83%

Melyikben?

Vagy ez nem lényeges?

2020. dec. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
80%

Ha valaki állít valamit, ebben esetben azt, hogy létezik az ő istene, és az ezt és ezt parancsolja nekem, akkor a bizonyítás terhe az ő oldalán van.


Ateista vagyok: nem tagadom hogy létezhetnek istenek (kivéve az önellentmondásosokat, pl. a keresztény Isten). De nem hiszek egyikben sem, mert még soha nem láttam olyan érvet, amely az elvárható minimális szinten igazolta volta létezését vagy létezésüket.


Az elvárható minimális bizonyíték hiányában csak hinni lehet. Ez egy ilyen fontos témát tekintve (létezik-e Isten és mit vár el tőlem) számomra egyenlő a hiszékenységgel.

2020. dec. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
69%
2: Szerintem akkor te agnosztikus ateista vagy. Az erős ateista nem hiszi el, hogy létezik egy vagy több istenség. Az agnosztikus ateista nem zárja ki a lehetőségét, bizonyíték hiányára hivatkozva, de szintén nem hisz.
2020. dec. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
93%

Ennél általánosabb kérdést már nem is lehetne feltenni.


#1: Kisbetűvel írta, úgyhogy bármelyik szóba jöhet...

2020. dec. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim válasza:
74%
Én sem vagyok vallásos. Meleg vagyok, akárhogy is próbáltam ez ellen tenni, semmi se hatott, rengeteg problémám van az életben és egyáltalán nem hiányzott még ez is, nem én választottam és kb. bármit megtennék, hogy "normális" legyek. Ha Isten termetett volna ilyennek, akkor logikátlan volna az, hogy utáljon. Meg eleve, ez a vallás dolog szerintem egy ôrültség, leeht, hogy más máshogy látja, ez az én véleményem. Olyan, mintha ez az egész egy leplezett hatalmi játszma volna.
2020. dec. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
37%
Isten sem hisz benned.
2020. dec. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim válasza:
81%
Mióta meghalt a gyerekem, nem!
2020. dec. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
32%

Mert az élet nem jött létre a semmiből magától, tervezett és szervezett működési tervek nélkül. Az életben minden törvények által létezik, működik.

Ezeket a törvényeket pedig valaki felállította. Ellenben kizárt dolog, hogy saját magától került ilyen harmóniába.

Még a legegyszerűbb dolognak is van tervezője és működési elve, amit a létrehozója meghatározott.

2020. dec. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
84%

"kizárt dolog, hogy saját magától került ilyen harmóniába."

De az viszont tuti ziher holtbiztos, hogy egy ennél végtelenül bonyolultabb isten viszont saját magától került ilyen harmóniába.

Egyszerű, nem?

2020. dec. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
31%
7-es, a gyereked pedig csak hamarabb hazatért, mi vagyunk rossz helyen, ha a mennyörökké valóság, várrád ♡
2020. dec. 26. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!