Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt olyan kérdés (válaszokkal...

Volt olyan kérdés (válaszokkal együtt) itt a gyakorin ami miatt elkezdtetek hinni istenben vagy ami miatt már nem hisztek?

Figyelt kérdés
Ha volt és tudjátok akkor légyszives a kérdést is linkeljétek be.

2020. nov. 23. 18:38
A kérdező szavazást indított:
Elkezdtem hinni istenben
Már nem hiszek istenben
Nem befolyásolt egyik kérdés sem
26 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Hitetlenul jottem ide. Hitetlenul mentem el.
2020. nov. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
tudjátok ennek a "népnek"mint jónás apostol jele....semmi sem lenne elég-sőt ha halott próféták támadnának fel és elmenne hozzájuk akkor se hinnének...(lázár és gazadagember sztory)
2020. nov. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ezt a Biblia(tehátIsten mondja )és nem személyes vélemény-csak részben....
2020. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Én erre azt mondom, hogy ha legközelebb halott próféta kopog az ajtómon, bármit el fogok hinni, amit mond. Addig maradok úgy, ahogy vagyok.
2020. nov. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ez nem rád vonatkozott:lényegében a kolduló Lázár és a föltte fösvényeskedő Gazdag esete-olvasd el esetleg-a bibliából üdv
2020. nov. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ember egy életen át megalapozott világnézetét nem fogja néhány fórumkomment megváltoztatni. Nagyon nagy lelki megrázkódtatásnak kell ahhoz történnie, hogy az ember kitérjen a hitéből, vagy ellenkezőleg: megtérjen.


A világnézete az ember személyiségének egy igen jelentős része. A hívőket se lehet egyszerűen meggyőzni, mert annak ellenére, hogy felfogják és megértik az ellenérveket, és megértik az ellentmondásokat, azt fogják mondani: én mégis hiszek. Hogy miért? Mert így esik jól. Megnyugtat a tudat. – Sőt, az a hívők, aki az ellentmondások ellenére tovább hisz, az azt mondja, az úr így teszi őt próbára. Tehát nemhogy meggyengül, annál inkább megerősödik a hitében.

2020. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
részben-így van....
2020. nov. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6.

Hallottam többször is olyat hogy valaki azért lett hívő mert beszélt valakivel aki nagy hatással volt rá.

Az a valaki lehetne akár itt is.


Ezenfelül pedig ketten arra szavaztak hogy már nem hisznek.


Úgy jobb lett volna a kérdés ha a nem változott a véleményeseket is felbontottam volna hívőkre és nem hívőkre.

2020. nov. 27. 18:24
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt a Gyk-en hiányzik a hanglejtés és az hogy a párbeszédek felgyorsuljanak, és a példamutatas is.


Itt fej hatna a fejre, de nem tud, mert csak szív tudja megváltoztatni a szívet, és utána a saját szív a saját fejét.

2020. nov. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

meg az arc hiányzik a minimális profil....

minimálisan több fellelőség és ismerkedési tényező...

2020. nov. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!