Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Titeket mi győzött...

Ateisták! Titeket mi győzött meg isten nemlétezésében?

Figyelt kérdés
És hívők, titeket pedig a létezésében?

2020. dec. 28. 03:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 VZ2 ***** válasza:
57%
Csak szét kell nézni. Ha létezne isten, az állítólagos mindenható, aki állítólag szeret minket és jó, akkor nem szivatna minket ennyi sz@rral. Szerintem egy isten - már ha egyáltalán létezne - nem lenne olyan hülye, hogy az egy szülött fiát hagyja meghalni meg szenvedni állítólag értünk a keresztények mesekönyve szerint. Szóval csak ennyi. A hívők nagy része se lenne hívő, ha nem ilyen családba születtek volna. És nem szajkózná a lángoszlopot, meg a többi baromságát...
2020. dec. 28. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 Mojjo ***** válasza:
81%

Semmi. Mint ahogy arról sem győzött meg semmi, hogy nem kering egy porcelán teáskanna a Nap körül, valahol a Föld és a Mars pályája között:

[link]

Csak épp semmi nem utal egyik létezésére sem, így nem sok értelme van feltételezni ezeket.

2020. dec. 28. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
33%
A tapasztalataim győztek meg abban, hogy létezik.
2020. dec. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
76%
Nincs szukseg a letezesere. Minden mukodik magatol
2020. dec. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
79%

Több dolog utal arra, hogy NEM létezik, mint hogy igen.


Mindig a jó emberek szenvednek és a gonoszak dúskálnak. Nem pont fordítva kéne lennie?!


A vallásos emberek bármit meg tudnak magyarázni, akkor is, ha a tények az ellenkezőjét igazolják.


És Hawking is megmondta: a világegyetem keletkezéséhez sem kellett isten, elég volt a fizika. Én hiszek neki.

2020. dec. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
78%

Mert akármilyen isten lète mindig is társadalmi(uralkodás/elnyomás),vagy pedig emberi(halálfèlelem/egónövelès) igènyt támaszt alá.

Következtetèskèppen istent az ember találta ki.

2020. dec. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
75%

Ateista vagyok:

a kv.-helyzet, de mondhatnám, hogy rengeteg esetben magamban bízhatok ügyek elintézésében. Pl. Nemrég sok munka miatt nem figyeltem magamra, egy fontos dolog elfogyó félben volt az életemben, ami fontos. Munka után észrevettem ezt, majd gondolkodás után eszembe jutott, hogy az a valami már vagy 2 hete meg van rendelve. Másnap felhívom az illetőt, hol a dolog, majd du. hív, hogy az ország másik részén landolt a cucc, de hétfőre meglesz...

Hétfőn meglett, de a megrendelő csak vicceskedett, hogy így alakult a dolog. Ha nem járok utána, akkor komoly eü.-problémába kerültem volna.


Ilyenkor hol volt Isten, vagy őt is félrevezették? Egy hívő gondolom azt mondaná, hogy "Mert nem bíztam Istenben". Ja...

Vagy egy hívővel ilyen nem történne meg?

2020. dec. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
14%
#5 Elvileg a biblia szerint aki szenved az a mennybe jut aki meg dúskál a jólétbe az szanszos hogy a pokolba fog kerülni. A szenvedés egy próbatétel istentől tulajkeppen
2020. dec. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
18%
#5 jezus is irta hogy aki ot koveti azt uldozni fogjak, ketrecbe zarjak. Szenvedni fog
2020. dec. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
83%

A hitnek egy értelme van, ahogy az előző is mondta: segít a szenvedést elviselni. Ha nincs szenvedés akkor a hit hirtelen értelmét veszti.


Ugyanez az ima. A mantrázott szöveg segít kizökkenteni a nyomorult valóságból, ami majd 2 ezer évig remekül működött, mivel tényleg van ilyen hatás. De aztán megérkezett a zene, amit bárhol, bármikor lehet hallgatni és az ima olyan konkurenciát kapott, amit nem tud überelni. A zene az új ima.

2020. dec. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!