Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az lett végül a házastársatok...

Az lett végül a házastársatok akivel először lefeküdtetek?

Figyelt kérdés
Vagy volt olyan, hogy később mégse illettetek össze?

2020. dec. 30. 11:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem tini korban házasodik a mai ember, nem kell huszonéves meg harmincéves korban még szűznek lenni.


Ezzel népszerűtlen leszek, de nekem a másik véglet, az "egyszer élünk, így jól ki kell magam élnem" mentalitás sem tetszik, mivel éretlennek tartom.

2020. dec. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy emiatt miért kell egymásnak esni? :D Ha élőben zajlana ez a vita, akkor nekimennétek egymásnak, mert ő máshogy gondolkodik? :D

Van, aki az elsővel házasodott össze, és bejött, másnak meg nem jött be.

Meg van, aki nem az elsővel házasodott, hanem a másodikkal-harmadikkal-huszadikkal-egyikkel se, és bejött. Vagy nem. :D

Én nem mentem hozzá az első barátomhoz és örülök neki, hogy nem tettem meg, de ettől még nem fogom lenézni azokat, akik elsőre megállapodtak.

2020. dec. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%

Hagyjuk tényleg! Több száz szexkapcsolatom volt, de ettől egyáltalán nem lettem alkalmas hosszú távú, kiegyensúlyozott párkapcsolatra. Sajnos ez nem így működik!

50F

2020. dec. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%

Én úgy sejtem, hogy minél több házasság előtti szexkapcsolata van az embernek, annál jobban elveszti a képességét, hogy később normális házasságban éljen. Valószínűleg egy-két eset nem okoz akkora rombolást, hogy ne lehetne felépülni belőle, de már egyetlen eset is rendkívül romboló, ugynis a házastársadnak adható legnagyobb ajándék, az te magad vagy, az, hogy a testedet kizárólag őneki őrizted meg tisztán. Mindig is hiányozni fog ez az ajándék a házastársadnak, ha másnak adtad oda magadat őelőtte. Ugyanis nem véletlenül tiltotta meg Isten kategorikusan, és minden korra érvényesen, hogy paráználkodjanak az emberek. Amit Isten megtilt, annak jó oka van, a rövid élvezetekért hosszú távon az ártatlanság és tisztaság érzetének elvesztésével, értéktelenség- és kisebbrendűség-érzésekkel, az önazonosság, identitás problémáival végső soron belső ürességgel, kiégéssel fog küzdeni az ember, ha ugyan nem teljesen ölte ki belőle az Isten által adott lelket a paráznaság. Mert ha igen, akkor valószínűleg már nem is küzd tovább, hanem megadja magát a cinizmusnak, és elkezd minden értéket és ideált, pl. a szexuális érintetlenség ideálját tagadni és kigúnyolni. A paráznaság hosszú távú káros hatásai messze felülmúlják az általa adott röpke örömöket. Mint minden bűnből azonban, Jézus Krisztusban van lehetőség gyógyulásra, még ha fájdalmas is a "gyógykezelés".

üdv Stefán

2020. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
40%

#14, rendes vagy, hogy szépen leírtad, köszönöm!


Üdv. M.

2020. dec. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
38%
Az első egy prosti volt. Még nem gondolkoztam rajta...
2020. dec. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 ...Laci ***** válasza:
68%

Fordítva történt. Először összeházasodtunk, utána lett az enyém.

Ma sem bántuk még, három gyermeket nevelünk.


Második kérdés. Időről időre mindig előkerül egy-egy vitatéma, de az a kapcsolatot nem rengette meg soha annyira, hogy elválás legyen a vége. Szexuális téren is voltak nehézségeinek, igen. De mindketten úgy véljük, mindenre van megoldás, ha őszintén akarjuk. A hangsúly az őszinteségen van. A "cseréljük le, vegyünk inkább újat" kultúrája sajnos tükröződik a házasságogban is. De ha segítünk a másiknak, vagy ő segít nekünk, akkor a javított cucc értékesebbé válik nekünk. Végül is azt hiszem, Isten képessé tett minket arra, hogy helytálljunk, de hinni kell benne, hogy sikerül.

2020. dec. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem, viszont nincs házastársam se :/
2021. jan. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem mart az lett.
2021. jan. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!