Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti kerestek...

Keresztények! Ti kerestek magatoknak házastársat, vagy majd Isten ad nektek valakit?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha valaki meg akar házasodni, akkor elmegy minden héten (vagy hónapban) egy másik templomba/ gyülekezetbe + eljár minél több helyre, hogy találjon valakit, vagy Istenre bízza a dolgot?
2018. nov. 25. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ezt úgy érted, hogy a házassághoz kellene társat találni, akkor az szerintem nem működik. Az ember természetéből adódóan vágyik valakire akivel megoszthatja az életét, így valamilyen szinten mindig keresi azt aki betöltheti ezt a szerepet, de ennek nem tudatos kiválasztásnak kellene lennie. Ha így érted akkor azt mondanám inkább Istenre bíznám a dolgot.
2018. nov. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Elsőre azt írtam volna, hogy az Isten mentsen meg tőlem mindenkit, de aztán átgondolva meg a fordítottját érzem, hogy sokkal többet tudnék adni, mint mások.

(Van amikor elsőre gondolom a másikat.)

A lényeg, hogy ha lenne feleségem, csak őt szeretném örökre és mindent megtennék, hogy boldogak legyünk. Figyelnék rá, szeretném, segíteném és vele tölteném az időt meg a kis családunkkal.

Viszont hogy is mondjam. Nem vagyok a legjobb társaság.

De ne mnejünk bele az érzéseimbe.


Isten nem fog adni senkit. Ismerj meg embereket és ha megszeretitek egymást, akkor jön a többi.

Nem tudom, hogy máshol hogy szoksás, de a katolikusok a templomba nem párt keresni járnak.

2018. nov. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Isten, nem csak azért kéri, hogy járjunk gyülekezetbe, mert imádatot mutassunk be neki. Bár ez a legelsődleges cél.

Hanem azért, hogy megfelelő házastársat is találjunk, akivel az élet minden területén összhangban élhetünk, így a keresztény életben is egyetértésben vagyunk.

Nem véletlen írja nekünk a szavában, hogy az Úrban kössön házasságot egy keresztény életet élő.


Ezt feltárhatjuk neki a szavainkkal amikor épen beszélgetünk vele. Akik szeretnének házasságot kötni, azok kérhetik Isten támogatását, hogy megfelelő társat találjon az életben.

S ha mindenben figyelünk Isten útmutatására is, és ebben is, az áldás nem marad el.

2018. nov. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért járok istentiszteletre, hogy társat találjak, ezért nem is járok külön helyekre. Amúgy meg nem csak ott, hanem bárhol összetalálkozhat két ember, akinek közös a gondolkodása, elvei és még a vonzalom is kölcsönös.


Én Istenre bízom ezt a kérdést, Ő tudja, mire és kire van szükségem.

"És monda az Úr Isten: Nem jó az embernek egyedül lenni; szerzek néki segítő társat, hozzá illőt."


Nyilván az is benne van a pakliban, hogy nem lesz társam, akkor azt is elfogadom, bár ez most még nehéz.

2018. nov. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Istenre bízom. Templomban szoktam szemezni csajokkal imádkozás közben.
2018. nov. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nem ennyire sarkos dolog. Egyfelől templomba nem kifejezetten azért megyünk, hogy házaspárt találjunk, hanem hogy Jézussal találkozzunk. Másfelől nyilván az ember kereshet párt magának, kell is, hogy mérlegeljünk, mert ez nem úgy működik, hogy Isten a semmiből majd küld valakit. Nekünk is kell tennünk lépéseket, és Isten meghagyja az embernek a szabad döntését mindenben, így a párválasztásban is.
2018. nov. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Én nem váltogatom a gyülekezetemet, hogy csajokkal vadásszak. Meg nem szemezgetek lányokkal, miközben imádkozom.... Innen látszik nem is vagytok igaz hívők, csak csajozni jártok oda? Miért nem szórakozóhelyre, ott nem egyszerűbb? Keresztény lányt akarsz magad mellé, akkor vigyázz mert hamar kiszurják, hogy hamis a hited.
2018. nov. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem amúgy visszavonom az előzőt, mert a gyülekezet valóban nem arra való hogy vegigszendvedd a Szentmisét, és Istennek legyen hála mehetsz kinyomulhatsz a tömeggel az ajtón aztán gyorsan haza.

Az első keresztények sem misére jártak, hanem egymás otthonában gyűltek össze, és tartották egymásban a lelket. És a keresztényeknél 1000 éve szokás saját gyülekezetből párt választani, és nincs évvel semmi gond.

Persze tudom otthon nem egyszerű keresztény fiatalnak lenni mert itt is mint mindenben szethúzas van. 😔

2018. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Segíts magadon, Isten is megsegít!" -> magyarán ha nem teszel semmit a célodért, akkor Istennek is nehezebb a dolga.
2018. dec. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!