Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény Hívők mit tanacsolt...

Keresztény Hívők mit tanacsoltok? Nem hivők ne válaszoljanak csak is hivők vagy masneven vallasosak.

Figyelt kérdés
Az apai nagy mamám ma 64 éves, jártam oda sokaig, pedig anyamek elvaltak. Most nemjarok oda kb 7 honapja. De mindig anyamat meg az anyai mamamekat atkozza, rossz hallgatnom a legnagyobb átkokat szorja anyam rokonaira , akik engem szeretnek es mindig is anyu rokonai voltak nekem, es vannak nekem. Szerettem volna felkoszonteni az apai mamat, csak mamam o is, sajnos az apai papa mar meghalt 10 eve. Apam reszerol mar csak a mama van.- anyamerol él a mama is a papa is veluk lakom egyutt. De ezt nem vagyok hajlando el hallgatni hogy szorja az atkot rajuk. Szerettem volna ott lenni a szulinapjan de igy hogyan, ha oda megyek megint kezdodik elorol az egesz, pedig tamogattam anyagilag is miota dolgozo ember vagyok, de ugyan ugy viselkedik. Ma nagyon szomoru vagyok , nincs jo kedvem ez miatt,,((( de ha megyek ugyan olyan ugy fog csinalni
2021. jan. 9. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Hát hallgass a lelkiismeretedre, kitartást és imát és valahogyan Isten majd megérinti a szívét..

Esetleg lehet hallgat valami érvelésre is, hogy ez nem jó dolog és Isten nem fog örülni neki..

A lényeg hogy ne engedd hogy a gonosz győzzön.


Elmondok egy rövid történetet, az indiai Xavier Khan atyával történt. (Egy ismert katolikus pap Indiában. YouTube-on sok videója van..)


Egyszer szentmise alatt jött egy nő nagyon hangosan panaszkodni hozzá, hogy a férje állandóan iszik és nem hallgat senkire sem. Annyira zavaró volt ahogy panaszkodott, hogy végül az atya kénytelen volt megkérni az ott jelen lévő sok hívőt (Indiában valahol egy városban vagy faluban nem emlékszem a helyre pontosan), hogy akkor imádkozzanak ennek a nőnek a férjéért. Ezután a nő elment a mise után...


Kis idővel később egy másik napon jön megint ez a nő, de most vele egy turbános férfi is.

Amikor odaér férfi elkezd hangosan panaszkodni, hogy valamit csinált vele a felesége vagy az atya vagy Isten vagy nem tudja ki..

Mert szeretne nagyon, de nem tud valamiért inni.


Erre a felesége elkezd hangosan panaszkodni, hogy ne engedjék neki hogy megint igyon és térjen meg, segítsenek ..

Tehát egyik oldalon a férfi hangosan követeli, hogy szeretne inni, a másikon a felesége panaszkodik hangosan, hogy nem, nem és nem szabad..


Xavier atya megint megkéri a jelen lévő hívőket imádkozzanak a házaspárért.. Utána hazamennek..

A történet vége, hogy a férje belátta a hibáját és többé nem ivott, megtért és eljött megköszönni az ott lévőknek az atyának egy nap hogy megsegítették.


Sok részletre nem emlékszem, mert nem teljesen figyeltem amikor az atya mesélte - angolul, Írországban egy ifjúsági találkozón volt ez kb 1 éve.

De remélem azért valamelyest segít.

Hogy elhiszed-e vagy sem rád bízom.


Isten áldjon titeket, bízz a jóban! Ima.

2021. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Beszéld meg velük. Mond el nekik, hogy Téged zavar, és bánt ahogy másokról beszélnek. Akár megemlítheted azt a Biblia verset is amit ide írok.

"Aki átkozza az embertársát, az Annak Alkotóját gyalázza, mert Isten Őt is a hasonlatosságára teremtett".

Azonkívül azt is megemlítheted, amit Jézus mondott: (Máté 6:12) 12 és bocsásd meg a bűneinket, miként mi is megbocsátottunk az ellenünk vétkezőknek.

Isten úgy bocsájt meg nekik, ahogy Ők is megbocsájtanak. Az említettek szerint sehogy.

2021. jan. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Imádkozz sokat.
2021. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szóval ahelyett, hogy felköszöntötted volna inkább idejossz siránkozni. Logikus.
2021. jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!