Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti miért hisztek...

Keresztények, ti miért hisztek Istenben?.

Figyelt kérdés
Mi a hitetek alapja? Érzelmi okokból hisztek? Csak úgy szokásból? Vagy bármi más?

2021. jan. 11. 14:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%
Mert nem hinni nagyobb butaság. Ha bele gondolsz, abban a többség egyet ért, hogy véletlenül nem alakulhatott ki egy ennyire determinált rendszer amit életnek hívunk. Most akkor itt már megvan a hit, hogy hiszed, hogy valaki "teremtette". Akkor ha sorjában végig nézed a világ vallásait, Istenben hinni a leglogikusabb.
2021. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
A hitemnek nincs oka, se feltétele. Nem egy döntés volt, hogy na már pedig mostantól én hiszek. Egyszerűen csak hiszek, amióta az eszemet tudom. Még csak nem is nevelés miatt. Egyik szülőm se beszélt nekem Istenről különösebben. Nyilván ugyan olyan szinten elmagyarázták mi az, mint hogy mi a szeretet vagy az őszinteség, de sosem volt nálunk "téma" Isten
2021. jan. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%

"Keresztények, ti miért hisztek Istenben?"

Teljesen viccen kívül írom. Amiért hiszek a gravitációban, vagy amiért elhiszem, hogy a Nap keleten kel fel. Ezt csak a magam nevében mondom, annyira meggyőződtem, hogy létezik az egyetlen Isten és arról is meg vagyok győződve, hogy a Biblia igaz. Amennyire csak lehetett, körbejártam a kérdést az elmúlt 10 évben.


Szóval a hitem alapja a logikai és természettudományos meggyőződés.


De az elsővel is egyetértek. Mivel mára a természettudomány és a logika totálisan megbuktatta az abiogenezist és a törzsfejlődést, már csak kizárásos alapon is Isten teremtette a világot

2021. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%

Mert valakinek létre kellett hoznia azt, ami létezik. A semmiből nem lesz egy törvényeken alapuló és harmonikusan szervezett működő képes valami.

Minden dolognak van tervezője és alkotója, még a legegyszerűbb szerkezet sem jön létre magától, robbanásra.

2021. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
Miért lett az összes válasz lepontozva? 😂 Erre a feltett kérdésre nem is lehet rosszul válaszolni, hisz mindenkinek a személyes élményét kell leírnia
2021. jan. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 curios man ***** válasza:
61%
szétpontozták mert arra is azt hiszik hogy ha nem vesznek tudomást róla, akkor egyszerűen nincs...
2021. jan. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
Látom megjött az ateista lepontozó brigád.
2021. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem sem kellett volna lepontozni senkit se. Érdekes volt. Egyébként, akik a logika miatt, vagy természettudomány miatt hisztek, nektek nem szokott olyan érzésetek lenni, hogy egyszerűen nincs elég tudásotok, hogy egyaltalán véleményetek legyen? (Most ugyan ezt a kérdést feltehetném egy ateistának is, mert az is egy vélemény, hogy nincs isten.) Nem érzitek, hogy annyira keveset tudtok, hogy még a középiskolában megtanult fizika képletekről se értitek, hogy miért az a képlet, hogy hogyan következik az a másik képletből? Nem érzitek, hogy ha még ezt se értitek a világ működéséből, akkor messze nincs olyan tudásotok, hogy el tudjátok dönteni, hogy Isten létezik-e?. (Ismételten, igazából ez a kérdés egy olyan embernek is szólhat, aki szerint nincs semmi féle isten. (Szóval nem csak a kereszténység istene, hanem bármilyen). Szóval akár ti is hozzá szólhattok.)
2021. jan. 11. 19:01
 9/20 anonim ***** válasza:
33%

Igazából válaszoltunk erre. Nem érzem magam tudatlannak ahhoz, hogy azt állítsam, hogy ez az egész élet vagy kozmosz ami körül vesz minket rettentően összetett és csodálatos. Persze kialakulhatott mind ez véletlenül is, de érted most melyik a valószínűbb? Ennyire nem vagyok nagy lottó játékos.

Hogyha például egyel több elektronja lenne a hidrogénnek instabilabb lenne szétesne minden, ehelyett minden pontosan olyan, hogy az élet működhessen. Ki van ez találva :D

2021. jan. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
42%
Ha elég sok mindent TUDNÁNK ahhoz, hogy arra alapozzuk Isten étezését, akkor már nem lenne HIT. Ugyanis a TUDÁS és a HIT két teljesen különböző dolog.
2021. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!