Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények nem gondolkoztato...

Keresztények nem gondolkoztatok el azon hogy a rossz Istenben hisztek?

Figyelt kérdés

Mi van ha Allah, Zeusz, Thor, Odin stb. a valódiak.

Persze a keresztények szerint az ő Istenük a valódi a többi vallás csak hamis és ugyanez elmondható az iszlámról és minden vallásról.Én nem látom értelmét hogy higgyek bármelyikben is. Ha létezik a keresztény Isten(szerintem nem)akkor miért nem adott magáról jelet vagy valami bizonyítékot, mert a Biblia nem valami meggyőző. Tele van ellentmondásokkal, történetekkel pl:a teremtés,Noé bárkája stb. amikre nem hogy bizonyíték nincs hanem ellentmondnak a tudománynak is.Mi a bizonyíték rá hogy a Biblia Isten szava? Egy mindentudó, mindenható Isten egy ilyen primitív könyvel akarná meggyőzni az embereket hogy higgyenek benne?



2016. júl. 28. 15:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Túl sok gondolkodást vársz el olyantól, aki ezt nem szereti, nem akarja.

Azon kívül az "isten" kis betű.

Ráadásul, ha meggyőző szeretnél lenni, akkor nem ártana legalább rendesen megtanulni magyarul.

2016. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Gipsz Jakab #42 válasza:
68%

A kerdest enyhen provokativnak tartom. Elegge unatkozhatsz, ha jobb hijjan egy nyilvanos forumban probalod a keresztenyeket provokalni. Ezt feltehetted volna ugy altalanosan az osszes olyan vallas kovetojenek, akik ugy gondoljak, hogy az o istenuk az egy es igaz.

Nem tudom miert pont a keresztenyeket ruhelled ennyire, szerintem aranyosak. Ma mar nincsen inkvizicio, nem fizetsz tizedet, nem kotelezo templomba jarnod, ha pedig valaki megprobal teged kozteruleten gyozkodni akkor hatarozottan megmondod neki hogy nem erdekel es hagyjon beken teged. Nekem legalabbis ez a modszer bevalt.

2016. júl. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

OFF: Allah ugyanaz, mint Isten. Az Allah szó istent jelent.


ON: Szerintem minden vallásnak az istenkeresés a lényege, szerintem egyik vallás sem hamis (nem feltétlen a mitológiákra gondolok, akik isteneit felsoroltad, inkább a jelenlegi világvallásokra), nem véletlen az, hogy nem csak egyetlen vallás alakult ki, szerintem minden vallásban van igazság és tévedés is. Én nem tartom felsőbbrendűnek a kereszténységet más vallásoknál.

2016. júl. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Olvasgass kicsit. A vallás kulturális kérdés. Régebben mindenki abban hitt, amilyen kultúrkörben felnőtt.

Most már mindenki minden infóhoz hozzájut. Akár lehetsz buddhista is, vagy ami csak akarsz.

Ha rendelkezel már elég információval több vallásról is, akkor rájössz, hogy mennyi közös van bennük, mindegyik szinte ugyanazokra az alapokra épül, ugyanazok a sarkalatos pontok benne. Csak az a különbség, hogy hol alakult ki. Szóval mindegy, hogy miben hiszel, egyik sem jobb a másiknál. Egyszerűen kulturális okai vannak annak, hogy hol, mi alakult ki.

2016. júl. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

A modern bibliatudomány már túllépett azon, hogy Noé bárkáját és a teremtést szó szerint vegye, mert a szöveg történeti hátterének a feltárásából nyilvánvaló, hogy a szerző etiológiát írt, nem pedig világtörténelmet, így valószínűleg még az első hallgatók sem vették azt szó szerint. Csak mivel a műfaj sajátosságai az évszázadok során feledésbe merültek, ezért elkezdték szó szerint értelmezni. Ma már ezt csak a fundamentalisták teszik, akik elutasítják a tudományt.


Ezt a kis teológiai mozzanatot azért osztottam meg veled, mert azt gondolom, nem rendelkezel annyi lexikális tudással ebben a témában, hogy egzakt értelemben meghatározd, mi a primitív, és mi nem. Előbb tanulj, művelődj, nézz utána a dolgoknak. Jelenleg ugyanis a vallásos emberekéhez hasonló a mentalitásod, akik szintén mindenféle ismeret nélkül gúnyolódnak más világnézetén.


Dante

2016. júl. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem kéne szidalmazni a keresztényeket és dogmáikat. Minden vallásnak a fő közzéppontja Isten vagy istenek, legyen az monoteista vagy politeista. A három nyugati világvallás (kereszténység zsidó és iszlám) ugyanúgy egy istenben hisznek. Mindhárom vallásnak van szent könyve. És az istenhit lényege hogy pont egy olyan dologban hiszünk amit nem látunk. Nem elég jel az hogy az isten elküldte a fiát a világba, és így meglátogatta az ő népét. Régebben olvastam az interneten egy nagy igazságot: "Nem az volt a nagy dolog hogy ember járt a Holdon, hanem hogy Isten járt a földön" Jézus feltámadása után a hitetlen tamásnak azt mondta "Hittél, mert láttál,boldogok akik nem látnak és mégis hisznek" Ja és a tudományról, A keresztény világban még történnek ma is olyan események amelyekre még a legmodernebb 21. századi tudományok sem tudnak magyarázatot adni. És ha bírálod a bibliát már nem csak egy vallás szent könyvét bírálod hanem a zsidók szent könyvét ís bírálod ami benne van.
2016. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Azok a kérdések, amik megfogalmazódnak Istenről, az életről, jövőről, stb emberekben, választ kívánnak.

Vannak-e válaszok, és ha igen hol? Kitől?


Az már másnapra tartozik, hogy az egyén elfogadja e- vagy sem.

Az viszont biztos,hogy Isten tájékoztatja a teremtményeit, megközelíthető, és nem hagyja, hogy a szavát, teljesen megszüntessék, vagy át variálják.


Egyik kísérlet sem sikerült, mert mindent megtett a szavának fent maradásáért, és a benne foglaltak megmaradásáért.


Ha valaki nem bízik Isten hatalmában, és a szándékának véghez vitelében, akkor nincs miről beszélgetni,


Ha viszont hisszük, és biztosak vagyunk a hatalmában szerető vezetésében, akkor nincsenek kételyek.

Ehhez meggyőződésre van szükség, és nem vak hiszékenységre, aminek nincs szilárd alap.


(Jakab 1:6, 7) . . .egyáltalán nem kételkedve, mert aki kételkedik, az olyan, mint a tengernek szél űzte és ide-oda hajtott hulláma. 7 Az ilyen ember bizony ne vélje, hogy bármit is kap. . .(Jakab 1:8) 8 határozatlan ember ő, minden útjában állhatatlan.

2016. júl. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan,
2016. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Bocsi előző válaszomért, véletlen volt.


Nincs olyan, hogy valódi isten. Csak mindenhol máshogy nevezik, de a lényeg ugyanaz: Van Valami, ami nagyobb nálunk, a tudománynál, és ami képes teremteni életet. Ha megnézed, a különböző vallások alapelveink lényege ugyanaz, csak az emberi butaság miatt ki lettek forgatva értelmükből (inkvizíció, szent háború)



A " primitív" Bibliáról meg annyit, hogy azt tartják még a nem hívő irodalmárok is a legértékesebb irodalmi alkotásnak, és van valóság alapja. Az özönvíz története számos más kultúra mítoszaiban is megtalálható, ajánlom figyelmedbe a Gilgames eposzt, amiben kísértetiesen hasonlít a sztori. Másrészt, nem kell szószerint venni a Bibliát, a történetek mögé rejtett igazságokat kell felfedezni, és a léleknek szóló üzenetet. A Biblia üzenetének megértéséhez még csak vallásosnak sem kell lenni.

A tudomományról meg annyit, hogy egy csomó kérdésre nem tud választ adni, mert a magyarázat már természetfeletti lenne...

2016. júl. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Már előfordult velem, hogy elgondolkodtam, hogy mi van, ha az iszlámnak van igaza? Akkor pokolra kerülök, és Allah elevenen fog megégetni.

Aztán Jézus imámra elűzte a régi szorongásomat, és megszűntek a kétségeim.

2016. júl. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!