Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedvenc Bibliai idézeteid?

Kedvenc Bibliai idézeteid?

Figyelt kérdés

2021. jan. 12. 18:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%
...Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él (János 11:25).
2021. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
57%

Ézsaiás próféta könyve » 1. fejezet


"10 Halljátok az Úrnak beszédét, Sodoma fejedelmei, és vedd füleidbe Istenünk tanítását, Gomora népe!

11 Mire való nékem véres áldozataitoknak sokasága? ezt mondja az Úr; megelégeltem a kosok egészen égőáldozatait és a hízlalt barmok kövérét; s a tulkok, bárányok és bakok vérében nem gyönyörködöm;

12 Ha eljöttök, hogy színem előtt megjelenjetek, ki kivánja azt tőletek, hogy pitvarimat tapossátok?

13 Ne hozzatok többé hazug ételáldozatot, a jó illattétel útálat előttem; újhold, szombat s ünnepre-felhívás: bűnt és ünneplést el nem szenvedhetek.

14 Újholdaitokat és ünnepeiteket gyűlöli lelkem; terhemre vannak, elfáradtam viselni.

15 És ha kiterjesztitek kezeiteket, elrejtem szemeimet előletek; sőt ha megsokasítjátok is az imádságot, én meg nem hallgatom: vérrel rakvák kezeitek.

16 Mosódjatok, tisztuljatok meg, távoztassátok el szemeim elől cselekedeteitek gonoszságát, szünjetek meg gonoszt cselekedni;

17 Tanuljatok jót tenni; törekedjetek igazságra, vezessétek jóra az erőszakoskodót, pártoljátok az árvák és özvegyek ügyét.

18 No jertek, törvénykezzünk, azt mondja az Úr! ha bűneitek skárlátpirosak, hófehérek lesznek, és ha vérszínűek, mint a karmazsin, olyanok lesznek, mint a gyapjú."



A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 23. fejezet


"27 Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok, mert hasonlatosak vagytok a meszelt sírokhoz, amelyek kívülről szépeknek tetszenek, belől pedig holtaknak csontjaival és minden undoksággal rakvák.

28 Épen így ti is, kívülről igazaknak látszotok ugyan az emberek előtt, de belől rakva vagytok képmutatással és törvénytelenséggel."



A Lukács írása szerint való Szent Evangéliom » 11. fejezet


"43 Jaj néktek farizeusok! mert szeretitek az előlülést a gyülekezetekben, és a piacokon való köszöntéseket.

44 Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert olyanok vagytok, mint a sírok, amelyek nem látszanak, és az emberek, akik azokon járnak, nem tudják.

45 Felelvén pedig egy a törvénytudók közül, monda néki: Mester, mikor ezeket mondod, minket is bántasz.

46 Ő pedig monda: Jaj néktek is törvénytudók! mert elhordozhatatlan terhekkel terhelitek meg az embereket, de ti magatok egy ujjotokkal sem illetitek azokat a terheket."


A Lukács írása szerint való Szent Evangéliom » 11. fejezet


"52 Jaj néktek törvénytudók! mert elvettétek a tudománynak kulcsát: ti magatok nem mentetek be, és akik be akartak menni, azokat meggátoltátok."


A Márk írása szerint való Szent Evangéliom » 12. fejezet


"38 Ő pedig monda nékik az ő tanításában: Őrizkedjetek az írástudóktól, akik örömest járnak hosszú köntösökben és szeretik a piacokon való köszöntéseket.

39 És a gyülekezetekben az előlüléseket, és a lakomákon a főhelyeket:

40 Akik az özvegyeknek házát fölemésztik és színből hosszan imádkoznak: ezek súlyosabb ítélet alá esnek."


A Lukács írása szerint való Szent Evangéliom » 14. fejezet


"12 Monda pedig annak is, aki őt meghívta: Mikor ebédet vagy vacsorát készítesz, ne hívd barátaidat, se testvéreidet, se rokonaidat, se gazdag szomszédaidat; nehogy viszont ők is meghívjanak téged, és visszafizessék néked.

13 Hanem mikor lakomát készítesz, hívd a szegényeket, csonkabonkákat, sántákat, vakokat"


Jeremiás próféta könyve » 23. fejezet


"23 Csak a közelben vagyok-é én Isten? azt mondja az Úr, és nem vagyok-é Isten a messzeségben is?

24 Vajjon elrejtőzhetik-é valaki a rejtekhelyeken, hogy én ne lássam őt? azt mondja az Úr, vajjon nem töltöm-é én be a mennyet és a földet? azt mondja az Úr.

25 Hallottam, amit a próféták mondanak, akik hazugságot prófétálnak az én nevemben, mondván: Álmot láttam, álmot láttam.

26 Meddig lesz ez a hazugságot prófétáló próféták szívében, akik az ő szívök csalárdságát prófétálják?

27 Akik el akarják az én népemmel felejtetni az én nevemet az ő álmaikkal, amelyeket egymásnak beszélnek, miképpen az ő atyáik elfeledkeztek az én nevemről a Baálért?

28 A próféta, aki álomlátó, beszéljen álmot; akinél pedig az én igém van, beszélje az én igémet igazán. Mi köze van a polyvának a búzával? azt mondja az Úr."


A Lukács írása szerint való Szent Evangéliom » 12. fejezet


"2 Mert nincs oly rejtett dolog, mely napfényre ne jőne; és oly titok, mely ki ne tudódnék.

3 Annakokáért amit a sötétben mondtatok, a világosságban fog meghallatszani; és amit fülbe sugtatok a rejtekházakban, azt a házak tetején fogják hirdetni.

4 Mondom pedig néktek én barátaimnak: Ne féljetek azoktól, kik a testet ölik meg, és azután többet nem árthatnak.

5 De megmondom néktek, kitől féljetek: Féljetek attól, aki minekutána megöl, van arra is hatalma, hogy a gyehennára vessen. Bizony, mondom néktek, ettől féljetek."



Mózes II. könyve:22:22 Egy özvegyet vagy árvát se nyomorítsatok meg.


Mózes V. könyve:24:17 A jövevénynek és az árvának igazságát el ne csavard; és az özvegynek ruháját ne vedd zálogba.


Mózes V. könyve:27:19 Átkozott, aki elfordítja a jövevénynek, árvának és özvegynek igazságát! És mondja az egész nép: Ámen!


Mózes II. könyve:22:25 Ha pénzt adsz kölcsön az én népemnek, a szegénynek aki veled van; ne légy hozzá olyan, mint a hitelező; ne vessetek reá uzsorát.


Mózes II. könyve:23:3 Szegénynek se kedvezz az ő peres ügyében.


Mózes II. könyve:23:6 A te szegényednek igazságát el ne fordítsd az ő perében.


Mózes III. könyve:19:15 Ne kövessetek el igazságtalanságot az ítéletben; ne nézd a szegénynek személyét, se a hatalmas személyét ne becsüld; igazságosan ítélj a te felebarátodnak.


Példabeszédek könyve:21:13 Aki bedugja fülét a szegény kiáltására; ő is kiált, de meg nem hallgattatik.


Példabeszédek könyve:20:13 Ne szeresd az álmot, hogy ne légy szegény; nyisd fel a te szemeidet, és megelégszel kenyérrel.


Bölcs Salamonnak példabeszédei » 20. fejezet

"

8 A király, ha az ő ítélőszékiben ül, tekintetével minden gonoszt eltávoztat.

9 Ki mondhatná azt: megtisztítottam szívemet, tiszta vagyok az én bűnömtől?

10 A kétféle font és a kétféle mérték, útálatos az Úrnál egyaránt mind a kettő.

11 Az ő cselekedetiből ismerteti meg magát még a gyermek is, ha tiszta-é, és ha igaz-é az ő cselekedete.

12 A halló fület és a látó szemet, az Úr teremtette egyaránt mindkettőt.

13 Ne szeresd az álmot, hogy ne légy szegény; nyisd fel a te szemeidet, és megelégszel kenyérrel.

14 Hitvány, hitvány, azt mondja a vevő; de mikor elmegy, akkor dicsekedik.

15 Van arany és drágagyöngyök sokasága; de drága szer a tudománynyal teljes ajak.

16 Vedd el ruháját, mert kezes lett másért, és az idegenért vedd el zálogát.

17 Gyönyörűséges az embernek az álnokságnak kenyere; de annakutána betelik az ő szája kavicsokkal.

18 A gondolatok tanácskozással erősek; és bölcs vezetéssel folytass hadakozást.

19 Megjelenti a titkot, aki rágalmazó; tehát aki fecsegő szájú, azzal ne barátkozzál."


Jakab Apostolnak közönséges levele » 2. fejezet


"12 Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint akiket a szabadság törvénye fog megítélni.

13 Mert az ítélet irgalmatlan az iránt, aki nem cselekszik irgalmasságot; és dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen.

14 Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

15 Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,

16 És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, amikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?

17 Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18 De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

19 Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

...

26 Mert amiképpen holt a test lélek nélkül, akképpen holt a hit is cselekedetek nélkül."


stb..

2021. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
39%

-- Hogyan tartsd a rabszolgáidat:


2 Mózes 21:20-21


20 Ha valaki rabszolgáját vagy rabnőjét úgy üti meg bottal, hogy az meghal a keze között, annak bűnhődnie kell.


21 De ha egy-két napig még életben marad, ne bűnhődjék az ura, hiszen a saját pénzéről van szó.


-- A rabszolga hogyan engedelmeskedjen:


Efezus 6:5-8


A szolgák és uraik intése

5 Szolgák! Félelemmel és rettegéssel engedelmeskedjetek földi uraitoknak, olyan tiszta szívvel, mint a Krisztusnak.


-- Miért nem ember, csak tulajdon a magzat:


2 Mózes 21:22-25


22 Előfordul, hogy férfiak verekednek, és eközben akaratlanul megütnek vagy ellöknek egy terhes asszonyt, aki emiatt elvetél. Ha ezenkívül súlyosabb baj nem történik, akkor a tettes fizessen kártérítést az asszony férjének. Ennek összegét a bírák szabják meg.


-- A pap által végrehajtott abortusz házasságtörés gyanúja esetén:


4 Mózes 5:11-31 (ez túl hosszú, nem másolom be, de megéri átszaladni rajta)



#10:


Ha te még nem jársz ott a Bibliát olvasva, hogy tudd, az Újszövetség szerves része, eredete az Ószövetség, akkor ne az ateistákat hibáztasd csak mert tanultabbak nálad, hanem olvasd végig a Bibliát. Te azt gondolod, hogy Isten meggondolta magát??? Ráadásul maga Jézus állítja, hogy nem megváltoztatni jött a törvényt. Te sem gondolhatod komolyan, hogy pl. a 10 parancsolat az Újszövetségben van.


Ha azért írtál ekkora tévedést, mert nem vagy keresztény, akkor bocsánatot kérek, ez esetben nem a te hibád.

2021. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
39%

-- Házasodás, ha a menyasszony nem szűz


5 Mózes 22:20-21

20 De ha igaz volt a vád, és a lány nem volt szűz,

21 akkor vigyék a lányt apja házának a bejáratához, és kövezzék halálra a város férfiai, mivel gyalázatot követett el Izráelben azzal, hogy paráználkodott apja házában. Így takarítsd ki a gonoszt a magad köréből!


-- Az engedetlen gyermek tanítása


5 Mózes 21:18-21

Az engedetlen fiú büntetése

18 Ha valakinek engedetlen és konok fia van, nem hallgat sem apjának, sem anyjának a szavára, és még ha megfenyítik, akkor sem hallgat rájuk,

19 ...

20 ...

21 Akkor kövezzék azt halálra a város férfiai mind. Így takarítsd ki a gonoszt a magad köréből! Az egész Izráel hallja meg ezt, és féljen!


2 Mózes 21:17

17 Ha valaki apját vagy anyját gyalázza, az halállal bűnhődjék.


3 Mózes 20:9

9 Ha valaki ócsárolja apját vagy anyját, halállal lakoljon! Apját és anyját ócsárolta: vére rajta.


-- A tévéjósok szomorú sorsa


3 Mózes 20:27

27 Ha egy férfiból vagy asszonyból halottidéző vagy jövendőmondó szól, halállal lakoljon. Kövezzék meg őket: vérük rajtuk.



Olyan sok jó rész van, de nem írok többet, hadd érvényesüljön más is.

Kedves kérdező, neked melyik a kedvenc idézeted a Bibliából?

2021. jan. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

13


Ugye eszrevetted, hogy keresztenynek lenni nem azt jelenti, hogy szo szerint betartjak az okori keleti zsidok torvenyeit, a mai jogallami keretek kozott?


Azert pakolgatsz mindenfele random okori szornyuseget egymas melle, mert azt allitod, hogy azok a kereszteny vallas eloirasai? Mikor tudod, hogy nem? Ennek mi ertelme?


Ne csak a Bibliat olvasd, ha meg akarod erteni a keresztenyseg teologiajat.

2021. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
26%
(amikor valaki úgy olvas egy szöveget, hogy megkeresse benne a részt, amit diadalmasan félreértelmezhet, hogy saját erkölcsi magaslatáról megbizonyosodjon)
2021. jan. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

#10


Ha a keresztények fontosnak tartják a 10 parancsolatot, akkor szokj hozzá a gondolathoz és ne kritizáld őket érte, csak mert ókori. A hívő embert sose bántsd, de a vallást szabad kritizálni és kell is ha jogos a kritika.


#16


Ha neked nem ezek a kedvenc idézeteid, írj a tieidről. Saját erkölcsi magaslatodról kritizálhatod az enyéimet, de ha érvekkel egészítenéd ki állításod, akkor még hihetőbb lenne amit írsz.

2021. jan. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az előzőben nem a 10-est akartam írni, hanem 15-öst.
2021. jan. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

15 vagyok


"Ha a keresztények fontosnak tartják a 10 parancsolatot, akkor szokj hozzá a gondolathoz és ne kritizáld őket érte, csak mert ókori. A hívő embert sose bántsd, de a vallást szabad kritizálni és kell is ha jogos a kritika."


En nem a keresztenyeket kritizalom, hanem azokat akik a "Mi a kedvenc bibliaidezeted?" kerdesre elkezdik kimasolni, hogy vagd a csecsemoket a sziklahoz, irtsd ki a haza nepet, ha ugy vered agyon a rabszolgadat, hogy nem hal meg azonnal, akkor nem gond, vagy ha az odebb rugott elvetelo asszonynak nem torik el a karja, akkor csak a gyereket kell kifizetni.


Ennek mi értelme van, azt nem értem?

Hány keresztény él eszerint ma Magyarországon, egy jogállamban?


Ha te leírod, hogy a kedvenc bibliaidézeted a 10 parancsolat, az más.

2021. jan. 13. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok keresztény, de vannak kedvenc idézeteim a Bibliából.


Ha keresztény lennék, akkor ezek valami kimazsolázott, magasztos nyelvezetű részek lennének, de ateista vagyok. Számomra ezek mutatják meg a Biblia valóságát.


A kérdező nem kérte, hogy csak keresztények válaszoljanak, jogos hozzászólni mindenkinek.

2021. jan. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!