Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz a hitetlenek sorsa?...

Mi lesz a hitetlenek sorsa? Honnan tudjuk, hogy valaki szívből volt keresztény és így is halt meg? Pl. Kepler és a többi tudós?

Figyelt kérdés

2021. jan. 15. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Szia,

Nem tudjuk. Azt tudjuk, hogy az Isten kegyelmes és igazságos, és "azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön és az igazság ismeretére eljusson." (1Tim. 2:4)

Azt gondolom, hogy a mi feladatunk nem az, hogy azzal foglalkozzunk ki üdvözül és ki nem, sokkal inkább az, hogy mindenkihez eljusson az Isten igazsága és kegyelme az Úr Jézus Krisztus által. A többit bízzuk az "igazságban Ítélőre" az igaz Bíróra."

"A hitetleneknek, és útálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz, ami a második halál." (Jel. 21:8)


Üdv. Péter

2021. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia.


Ha odakerülünk, majd megkérdezzük a fentiektől. :)


Amúgy miért nem írod ki a nevedet, mint én? :)

2021. jan. 15. 14:07
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező,

Te nem a nevedet írtad ki, hanem egy elég ízléstelen nicknevet. Én azért ezzel a helyedben nem dicsekednék.

Én ellenben minden kommentem alá odaírom a valódi keresztnevem.


Üdv. Péter

2021. jan. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mi a helyzet a Jézus 666 névvel? Jézusnak semmi köze sincsen a 666-hoz ami a Sátán száma. Ez téged nem irritál? :D Tudod, ízlések és pofonok.
2021. jan. 15. 16:04
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Szia,

Nézd, engem sok minden irritál itt, de ez most irreleváns. A nickneved ízléstelen - ez szerintem vitán felül áll. Az meg külön visszatetsző, hogy még dicsekszel is vele.


Üdv. Péter

2021. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most már eltávolítottam a nevemet örülsz?:D nem értem, hogy mi a baj a szó játékokkal :D tán tilos röhögni? De inkább így maradok privátban, mert legalább nem ismernek föl legközelebb.
2021. jan. 15. 16:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Örülök. Köszönöm.


Üdv. Péter

2021. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk.

Sem azt, hogy egy konkret szemely szivbol hitt-e Istenben, sem azt, hogy kinek mi lesz a sorsa.

2021. jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, ez Isten és az elhunyt között dől el a halál pillanatában.

Kepler egyébként hitt Istenben. Mint ahogy a tudósok nagy része.

2021. jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De szívből hittek? Honnan tudjuk, hogy nem az anyjuk erőszakolta rájuk, vagy az egyház stb...? Tényleg hittek, mert pl. tetszett nekik a történet, mint nekem?
2021. jan. 16. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!