Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon Jézus Isten fia mit...

Vajon Jézus Isten fia mit gondol a mormonokról és a tanúkról? És ki a keresztény? Az adventisták miért keresztények, míg a többiek nem?

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem azt, hogy elveszett juhok, akik után el kell menni és vissza kell őket terelni Isten nyájába. Érdekes kérdés, hogy mit gondolhat azokról a farkasokról, akik eltérítették őket.
2021. jan. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 KZitus ***** válasza:
45%

Szia

Azt, hogy Jézus mit gondol minden egyes emberről, azt Benne van a Bibliában, mivel elmondta. Azt is, ki a keresztény. Ha te nem tudod, akkor a figyelmedbe ajánlom Krisztus mit mondott a János17:3-ban, és a Máté 28:19,20-ban. Ezt minden egyes embernek mondta, mondja, aki a keresztény életet választja.

Miért mondta Krisztus, hogy "pontos ismeretre" van szükség? Mert ismerte Atyja tanítását és véleményét, erről. Malakiással (3:18) pedig leíratta nekünk:"Ti pedig újra látni fogjátok a különbséget az igazságos és a gonosz között, aközött, aki szolgálja Istent, és aközött, aki nem szolgálja őt.” Ez a vers is arra mutat, sürgősen kutasd a Bibliát ebben a témában. Egy alkalommal Krisztus ezt mondta:"Aki nincs az én oldalamon, ellenem van, és aki nem gyűjt velem, szétszór." Lukács 11:23

Ha nem tudod ki a keresztény, hogyan lehetsz Krisztus oldalán? Bocsáss meg, nem számon kérlek, csak gondolkodj el ezen a kérdésen is.

2021. jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szia. engemet nem zavar. Nos gondolkodni kellene. :) pl. tárgyi bizonyítékok is vannak, hogy az ókorban 2000 éve a kereszthalál volt a büntetés.
2021. jan. 16. 13:24
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Az adventisták tudtommal nem vallanak olyasmit ami szembe megy alapvető keresztény doktrínákkal.


Ha Jehova tanúi szerint a Názáreti Jézus és Mihály arkangyal egy és ugyan az a személy, tagadják Jézus kereszthalálát, szerintük cölöpre és nem keresztre feszítették, Jézus azt mondta úgy szeressük egymást ahogy ő szeret minket, de a Jehova tanúi senkit sem szeretnek aki nem tartozik közéjük, eretnekek ők nem keresztények.


A mormonok annyi hülyeségben hisznek a Biblia mellett (amik ellentmondanak a Bibliának) és nem csak a Mormon könyvében, ott van még “Ábrahám könyve” és a A Tan és a szövetségek, amik még a Mormon könyvénél is egyértelműbb fabrikációk.

2021. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És mi lesz a sorsuk akik bedőltek a hamis tanításokban? :( mi a legfontosabb? Igaz hit, hogy Jézus az Isten fia és bárányosan viselkedni mindenkivel?
2021. jan. 16. 19:08
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem fog számítani, hogy hamis tanításban hittek.
2021. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tehát a mormonok és a tanúk is a mennybe mennek? Mármint ha mindannyian Jézusként is viselkednek. Nem erőszakosak stb... De mi van azzal, hogy hamis/téves tanításokba veszik be az új embereket? Rengeteg dolgot is tagadnak.
2021. jan. 16. 21:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleve azért van a kereszténységnek több ága mert egynémely dologról nem tudni pontosan, hogy Jézus hogy vélekedik róla. De hogy ki kerül a mennybe és ki nem ahhoz szerintem ezeket az bibliai idézeteket kellene értelmezni:


Máté 7. „22. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

23. És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.”


Máté 13. „9. A kinek van füle a hallásra, hallja.

10. A tanítványok pedig hozzámenvén mondának néki: Miért szólasz nékik példázatokban?

11. Ő [Jézus] pedig felelvén, monda nékik: Mert néktek megadatott, hogy érthessétek a mennyek országának titkait, ezeknek pedig nem adatott meg.

12. Mert a kinek van, annak adatik, és bővölködik; de a kinek nincs, az is elvétetik tőle, a mije van.”

2021. jan. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak az az igazhitű keresztény, akiben ott lakik Jézus Krisztus az Ő kegyelmének és megbocsátásának Szent Szelleme által!


Jn.14,23. Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Jel.3,20. Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.


Isten előtt ninc sigaz vallás!!!


Nincs mormon, nincs hetednapi adventista, nincs Jehova tanúi, stb.


Egy dolog van Isten előtt, mégpedig az, hogy ki cselekedte meg Isten akaratát!!!


Tudjátok egyáltalán, hogy mi Isten akarata???? Mit kell cselekednie az igazhitű keresztény embernek ahhoz, hogy üdvözüljön???

2021. jan. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!