Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventistáknál mindenki...

Az adventistáknál mindenki mindenkinek megmossa a lábát?

Figyelt kérdés

Húsvétkor ha jól tudom ez a szokás náluk?

Másoknál, miért nem?



2016. okt. 25. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező!


Sajnos nem pontosak az információid. Az adventisták minden úrvacsora alkalmával megmossák egymás lábát.


Hitvallásunk szerint ugyanis a lábmosást éppolyan "szereztetési igékkel" rendelte el Jézus, illetve tette ismételendő, szent, jelképes cselekménnyé a tanítványai számára, mint a kenyér és a pohár szétosztását (Jn. 13:14-15; 17). A lábmosás szükséges lelki előkészület a Krisztussal való szövetség megújításához, ami a szent jegyek magunkhoz vétele által történik (Jn. 13:8/b; Mt. 26:26-28). A lábmosás a bűnök lemosásának a jelképe, mint a keresztség, azaz az Istennel és egymással való bűnrendezés szimbóluma és felkínált lehetősége. Jézus világossá tette, hogy a lábmosás a keresztségben történt megtisztuláshoz kapcsolódik, annak mintegy a szükséges folytatása. Az egyes életszakaszok naponként el nem rendezett törvényszegéseinek és a konkrét törvényszegésként meg nem határozható "titkos bűneinek" az eltávolítására szolgál a keresztség utáni időben (Jn. 13:10; Zsolt. 19:13).


Üdv. Péter

2016. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

A krisztusi alapítású (apostoli folytonosságú, katolikus és ortodox) egyházakban a lábmosás a húsvéti felkészülési időszakban a Nagycsütörtöki rituálé része.


A "legmagasabb rangú" felszentelt pap (püspök, érsek, mitropolita, pátriárka, pápa), mint Jézus Krisztus élő ikonja, megmossa az "alacsonyabb rangú" hívek lábát. Azon kitüntetett jelentőségű szertartás-sorozat részeként történik mindez, amikor egyéb más, kiemelten fontos szentségi szertartások is történnek.


Ezt leszámítva a papoknak, püspököknek, stb. nem kell minden alkalommal megmosniuk mások lábát, hiszen Jézus Krisztus is csak egyetlen egy alkalommal tette meg ezt földi életében, akkor is a tanítását szemléltetendő célzattal. A tanítást kell továbbadni, nem a lábmosást :)


A híveknek sem mások lábának a tisztaságával, hanem a saját lelkük tisztaságával kell foglalkozniuk. :)

2016. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves 2.Hsz!


Jézus,csak egyszer gyakorolta az "utolsó vacsorát",amint a lábmosást is.Ennek okán,életünkben egyszer gyakoroljuk az úrvacsorát is?


A lábmosást,nem a katolikusoknak parancsolta meg Jézus,hanem követőinek,s ha a katolikosok nem tartják magukat Krisztus követőinek,rájuk nem vonatkozik ez a parancsolat.


A kérdésre válaszolva:

Természetesen az adventisták nem járják be a világot általában,hogy Krisztus minden követőjének megmossák a lábát,de a közösségben résztvevők,válogatás nélkül gyakorolják oda,s vissza.

A félreértés elkerülése végett,ezt a cselekményt családon belül,vagy nemek szerint gyakoroljuk.


Úrvacsorát negyedévente veszünk,s így az alázatos szolgálat eme jelképét is 4-szer gyakoroljuk évente.

2016. okt. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valóban van hasonlóság az Úrvacsora és a lábmosás között, legalábbis annyi, hogy Jézus mindkettőt az apostolok körében parancsolta meg eredetileg.

Viszont az Úrvacsoráról szólnak egyéb Újszövetségi idézetek, amelyek arra utalnak, hogy azt minden hívő rendszeresen gyakorolta, amikor összejöttek Istent imádni. (1Korinthusiak 10:14-22, 11:17-34)

Ha a lábmosás fizikai cselekedete olyan fontos lenne, mint az Úrvacsora, akkor lennie kellene további részeknek az Újszövetségben, amelyek az Úrvacsorához hasonlóan kiterjesztik ezt minden hívőre. De nincs ilyen.

Az én véleményem, hogy a lábmosást Jézus szimbolikusan tette, figyelmeztetve a vezetőket az egyházban, hogy az alantasnak tartott munkákat is végezzék el, hogy a vezetők legyenek a legnagyobb szolgák az egyházban.

2016. okt. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves 4.Hsz.


Ez a szöveg nem úgy tűnik,mint Jézus egyszeri példázata:


"Ha tehát megmostam a ti lábatokat, én, az Úr és a Mester, nektek is meg kell mosnotok egymás lábát.Mert példát adtam nektek, hogy amint én tettem veletek, ti is úgy tegyetek."(Jn 13:14,15)


Ez inkább,egy egyértelmű parancsként olvasható,természetesen annak tanítási tartalmával,éppúgy mint a kovásztalan kenyér,és alkoholmentes bor jelképe.

2016. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Van utalás az újszövetségben arra, hogy gyakorolták a lábmosást az apostolok idejében is:

1Tim 5,10

"Akinek jó cselekedetekről bizonysága van; ha gyermeket nevelt, ha vendéglátó volt, ha a szentek lábait mosta, ha a nyomorultakon segített, ha minden jó cselekedetben foglalatos volt"


Üdv. Péter

2016. okt. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak jelezném, hogy az 1 Tim 5.10 nem az úrvacsorai lábmosásra vonatkozik. Feltételezem, Péter jóhiszeműen tévedett, és nem akart hamis bizonyítással terelni senkit a saját igaza felé.

A szövegkörnyezetet is érdemes elolvasni, láthatjuk, hogy nincs köze az Úrvacsorához. Az özvegyasszonyokról beszél


1 Tim

5,7 És ezeket hirdesd, hogy feddhetetlenek legyenek.


5,8 Ha pedig valaki az övéiről és főképen az ő házanépéről gondot nem visel: a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél.


5,9 Özvegyasszonyul hatvan éven alul levő meg ne választassék; egy férj felesége lett légyen,


5,10 A kinek jó cselekedetekről bizonysága van; ha gyermeket nevelt, ha vendéglátó volt, ha a szentek lábait mosta, ha a nyomorultakon segített, ha minden jó cselekedetben foglalatos vala.


5,11 A fiatalabb özvegyasszonyokat pedig mellőzd; mert ha gerjedeznek Krisztus ellenére, férjhez akarnak menni:


5,12 Ezeknek ítélete megvan, mivelhogy az első hitet megvetették.


Áldjon az Úr Benneteket!

2016. okt. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Teljesen értelmetlen a felvetésed!

Talán az özvegyasszonyok nem vehetnek úrvacsorát?

Vagy miért vagy benne olyan biztos, hogy "a szentek lábait mosta" megjegyzés nem az úrvacsorai lábmosásra vonatkozik?

Miért emelték ki ezt a tulajdonságát szerinted?


Üdv. Péter

2016. okt. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7.Válaszoló!


Aki valamit nem akar hinni,a legnyilvánvalóbb dolgot sem érti!

2016. okt. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Üdv!


A kérdésre válaszolva: nem, nem mindenkiét mossa meg mindenki, általában páronként mossuk meg egymás lábát.

Szerintem egy nagyon jó szokás az alázat tanulására, illetve a másik oldalról bemutatja, hogy Jézus hogyan szolgált, és mosta le rólunk a bűnöket.

Mint ezt korábban írták, úrvacsorakor szoktunk lábat mosni, általában negyedévente.

Hogy mások miért nem teszik, azt nem tudom, számomra is világos Jézus parancsa: "Azért, ha én az Úr és a Mester megmostam a ti lábaitokat, néktek is meg kell mosnotok egymás lábait. Mert példát adtam néktek, hogy a miképen én cselekedtem veletek, ti is akképen cselekedjetek." (Jn 13:14-15)

2016. okt. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!