Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki jut a mennybe?

Ki jut a mennybe?

Figyelt kérdés

Ha például egész életemben rossz ember vagyok, elég ronda dolgokat művelek, de az utolsó pillanatban megbánom, akkor oda jutok, nem? Ezt az alapján gondolom, hogy akit Jézus mellé felfeszítettek, ő is ilyen volt. Szóval, elég csak az utolsó pillanatban megbánni, nem? (Nyílván nem célszerű így hozzáállni, mert nem tudom mikor van az utolsó pillanat, de ettől függetlenül elméletileg elég?)

A másik, meg ha valaki nem hívő, akkor ő is a mennybe juthat? Ne értsetek félre, én örülnék, ha minél több embernek összejönne, de ha valaki nem hisz, ő hogyan bánja meg a bűneit? Ami meg az alap feltétel. Amikor Jézus mondja, hogy csak ő vele lehet Istenhez jutni, akkor ezt nem erre érti? Vagy, ha nem kell hinni a mennyhez, hanem elég csak jó embernek lenni, akkor ez a rész mit jelent?

Ja és még egy harmadik eset. Ha valaki nem tesz rosszat, de kimondottan jót sem, viszont, hisz, akkor vele mi van? Akkor ő hová jut? Van ugye az a tálentumos példa, és ott azt, aki csak vigyáz a pénzre, azt megbüntetik. De nem tudom, hogy ez erre vonatkozik e. Mert pl vonatkozhat arra is, hogy a talentum az az Istennel való lelki kapcsolat erőssége és nem a jó cselekedetek száma. Szóval, hogy valakinek az Istennel való lelki kapcsolata folyamatosan erősödik, de amúgy meg ilyen világmegváltó jócselketedeket nem hajt végre, csak el van magában.



Hát most igazából több kérdést is feltettem, de jó lenne ezt tisztázni.



2021. jan. 17. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Ezt csak maga Isten tudhatja, neki pedig valószínűleg nincs gyakoris accountja és nem írogat ide válaszokat. Szóval bárki bármilyen szabályokat fog itt felsorolni neked arról, hogy ki üdvözülhet és ki nem, egyikről se tudhatod teljes bizonyossággal, hogy igaza van-e. Te két dolgot tehetsz, hogy Istennek tetsző életet élj. 1: A saját lelkiismereted szerint cselekszel mindig. 2. Nem ítélkezel mások fölött, akik szintén a saját lelkiismeretük szerint cselekszenek.
2021. jan. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szerintem (és remélem, hogy az álláspontom biblikus) egyedül a hit számít. Mert senki sem lehet "elég jó", tekintve, hogy mindenki vétkezett. Jézus helyettes áldozata pont erről szól,hogy ő átvállalta a bűneiért a büntetést.

Viszont ha valaki hisz, és megtért, akkor természeténél fogva rossz ugyan, de próbál a jó cselekvésére törekedni.

Máté 7. fejezetét és a Rómabeliekhez írt levél 7. és 8. fejezetét ajánlom. De a legjobb ha elolvasod az egész Újszövetséget, sőt az egész Bibliát.

2021. jan. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy a hit számít, szerintem inkább a szándék.


Egyrészt azért, mert hit nagyon sokféle van még kereszténységen belül is, nem hogy azon kívül, de a szándék, a jóra való törekvés fontossága minden vallásban és minden vallási irányzatban ugyanúgy jelen van. Plusz rengeteg ok van, amiért teljesen kizártnak tartom azt, hogy csak egyetlen egy igaz vallás vagy hit van és az összes többi kamu.


Másrészt azért, mert ha esetleg az előző gondolatom téves, és mégis kizárólag a kereszténység az egyetlen igaz vallás, akkor unfair dolog lenne a végtelenül igazságos Istentől csak azokat beengedni az országába, akik keresztények, mivel nem mindenki tud keresztény lenni. Sok ember eleve úgy éli le az egész életét, hogy nem is tud szinte semmit a kereszténységről, mert mondjuk nem abban a kultúrában nevelkedett, vagy esetleg olyan negatív tapasztalatokat vagy akár traumát szerzett egy gyülekezetben, hogy egyszerűen nem szeretne, nem tud tovább a vallással foglalkozni. Ha ezek az emberek ugyanúgy törekednek a jóra, mint egy hívő keresztény, szerintem az igazságos Isten nem tagadná meg tőlük az üdvösséget.

2021. jan. 18. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A mennyország olxan létezés állapot, ami végtelen számú lélek egyvelegéből áll. Minden és mindenki oda jut. Az a kezdet és a vég. Az időn felül álló végtelenül tökéletes létezés.


Nem tudod tervezni a megbánást, mert annak szívből kell jönnie, de amíg a pokolban élsz, nem fog jönni megbánás. A megbánás instant kiemel a pokolból, mert amikor átérzed, jó emergiát sugárzól.


A mennybe jutni úgy lehet, hogy a fejlődés ranglétráján végig mész. Aki most rossz, ezer éve múlva már rég nem lesz rossz. Csak a nagyon kezdő területeken vannak rossz energiák.


A megbánás független a hívőségtől. Csak kell egy kis beleérzői képesség.


Amikor jézus azt mondja, csak vele lehet istenhez jutni, önmagát mint szimbólumot mutatja be. A jósággal lehet istenhez jutni. Jézus mint az akkori legbölcsebb ember a bolygón, szellemileg legfejlettebb, magára mint kulcsra tekint, akit ha követnek, akkor rátalálnak istenre megtalálják önmagukat, és a jósághoz hűen élhetnek.



Ha van konkrét kérdésed még, akkor privátban írhatsz ha gondolod.

2021. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ki jut a Mennybe???? Az, akiben Jézus Krisztus lakozást vett az Ő Szent Szelleme által a bűnök bocsánatára. Akiben nem lakkozik Jézus Krisztus az Ő Szent Szelleme által a bűnök bocsánatára, az valószínűleg nem jut a Mennybe, hanem marad a holtak birodalmában a Seolban várva az utolsó ítéletet a második feltámadást az ezeréves Krisztusi uralom után!
2021. nov. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ateista vagyok szoval senki.
2022. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!