Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek van neve? Annyit...

Istennek van neve? Annyit tudok, hogy Ő nem teremtett lény és azt mondta "vagyok aki vagyok" és asszem a Jehova egy női félre fordított név.

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 07:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Ezt kárnak linkelted, mert csak téged cáfol. Sajnos el se olvastad, pedig már az elején benne van:

"The consensus among scholars is that the historical vocalization of the Tetragrammaton at the time of the redaction of the Torah (6th century BCE) is most likely Yahweh. "


Tehát jól írtam, angolul Yahweh. Lehet, hogy az angol anyanyelvű jehovás szektában úgy írják, mondják, mint te, de ettől még >>Yahweh<< marad Isten neve angolul.


Az általad linkelt oldal meg is jegyzi, hogy a Jehovah egy helytelen összefésülése a JHVH és Adonáj szavaknak. Tehát köszönöm, hogy linkelted, mert erre is rávilágít.

2021. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

11

Mégsem azt használják. Igen, az lenne a "helyesebb kiejtés", de nem ezt használják. Mint a magyarban sem Jahve, hanem Jehova. Így szerepel filmekben is (Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag, Brian élete, stb). Bár tudom, hogy sok a vígjáték, sok az ehhez nem közelálló film, mégis ezt a nevet használják angol nyelven.

Mint ahogy a románban sem Iave (Jávé) hanem Iehova (Jéhová) - ként emlegetik, mert az elterjedt alak, ez a fordítás, a nyelvi hangzással.

2021. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Soha egyetlen angolt se hallottam még, hogy úgy nevezte volna, pedig egyrészt voltam már Angliában is, meg gyakorta van szerencsém angol anyanyelvű emberekkel beszélnem. Te milyen személyes tapasztalat alapján szűrted le az állításodat?

Nem hinném, hogy Indiana Jones vagy Brian élete bármilyen apró mértékben is mérvadó lenne, bocsi.


A jehovásokon kívül magyarul se nagyon hallottam még senkit, hogy ezt az alakot használta volna, a valószínűleg helyes Jahve alakot is elég ritkán használják, miért használnának egy bizonyosan totálisan helytelen alakot?


Hiszen akinek fontos, hogy Isten neve egyben egy szóalak is, az törekszik a leghelyesebben használni, így azt mondja Jahve. Akinek egy szóalak kevésbé fontos, az Isten, Úr, Atya szavakat használja. Jézus például Atyának nevezte, ezért a legtöbb keresztény is hasonlóan tesz.

2021. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

13

A két filmet csak példának hozatm fel, hogy forgatókönyv írók is erre a névre a gondoltak.

Nekem vannak személyes ismerőseim, rokonaim is angol földön és Amerikában, akik alátámasztották az állításom (hogy Jehovah-t használják, nem amit te írtál).


Nem jehovások, hanem Jehova tanúi.

2021. jan. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Nem jehovások, hanem Jehova tanúi."

Akkor nem lehet, hogy ezért használják ezt az egyértelműen téves formáját Isten nevének?


Mert nekem a *személyes* tapasztalatom, hogy nem használják egyáltalán ezt a formát. Nyilván kivételt képeznek a jehovások, akik szerint ezen téves név üdvözít.

2021. jan. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
De nem értem! Most akkor a Jehova egy női emberi név, vagy pedig Isten neve és a jehovázás, jehovistázás az sértő nem csak az embernek? Amúgy egy keresztény használhat ilyet, hogy jehovista és jehovák?
2021. jan. 18. 15:58
 17/25 Noti75 ***** válasza:
65%

Ahogyan Krishna mondotta


"számtalan néven ismernek engem az anyagi Világban, ezen nevek mindegyike szent"


Tehát számtalan néven nevezik, nyilván ki-ki a hite szerint vagy a saját nyelvén, esetleg Isten tulajdonságai alapján és ezen neveket a Legfelsőbb is elfogadja. Mindegy, hogy melyik nevét használod, ha elfogadod a tanításait és tiszta szívvel fordulsz felé, akkor ő azt elfogadja. Ilyen szempontból mindegy, hogy Allahnak, Jézusnak, Vishnunak vagy éppen Krishnának szólítod-e, sokkal fontosabb, hogy elfogadod-e és meghódolsz-e előtte. 😊

2021. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Néha azt gondolom hogy a "π" (pi) Isten végtelen számsorú szignója, amilyen humoros a Főnök.
2021. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Istennek nincs személyi tulajdon neve! JHVH-YHWH azt jelenti: Én vagyok Aki vagyok! Azaz Én vagyok az örökkévaló! Ennyi és nem több!


Nem az üdvözíti az embert, ha azt hajtogatja, hogy Jehova így, Jehova úgy hanem csakis személyesen Jézus, Krisztus! Által van örök élet, megvilágosodás, üdvösség, feltámadás stb.!

2021. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
az bűn ha jehovistázok jehovákozok?
2021. jan. 24. 17:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!