Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istent meglehet-e nevettetni...

Istent meglehet-e nevettetni hamár minden poént ismer mivel mindenható?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 13:47
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

8

Isten nem származik sehonnan, mert neki nincs kezdete, mindig is létezett.

Isten helyreállított új rendjében, sok mindent fogsz még tanulni, felfedezni. olyan soha nem lesz, hogy már mindent tudsz. Tehát megunni sem fogod.

Ezt a tudásodat pedig mindig felhasználhatod, akár a jövőre vonatkozó terveid megvalósításához.

2021. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Értem. De nagyon durva. Ha nincs kezdete se vége, akkor mégis hogy került oda? Nem tud nem létezni? De ha nem tud nem létezni, akkor nem mindenható? :O majd megkérdezem Ő tőle ezt is, hogy modern szavakkal mondja el érthetően :D
2021. jan. 18. 20:40
 13/30 anonim ***** válasza:

😊

Látom nem értelmezted, vagy nem értetted meg, amit írtam.

A Mindenhatóságban nincs paradoxon. Valamint a mindenhatóság nem azt jelenti, amit emberi felfogással beleakarsz magyarázni.

A "mindenható" azt jelenti, hogy amit elhatározott, azt végre tudja hajtani, senki nem tudja sem megakadályozni, sem megváltoztatni azt. Illetve hatalma van olyan dolgokra, ami a számodra természet felettinek számít, nem lennél rá képes.

Nem pedig azt, hogy előre tudja azt, amit a Te hatáskörödre bízott.

Kaptál önálló gondolkodást, ellenben ha tudná, akkor nem önálló lennél a gondolkodásban, sem szabad akaratban. Jogot adott neked bizonyos dolgok eldöntésére, megtételére. Akkor tudja meg, hogy mit gondolsz amikor a tetteidből látni lehet, merre haladsz, és ezt az érzéseid által is kimutatod.

Az ember kapott felhatalmazást, engedélyt Istentől némely dolgokban, amivel kifejezheti az egyéni kreativitását, gondolatait, érzéseit.

De vannak olyan szabályok amiket nem írhatsz felül, vagy másíthatsz meg. azon belül kell mozognod.

2021. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Vagyis ami lehetséges azt megtudja tenni, de nem tud létrehozni házas agglegényt? De lehet, hogy a lehetetlent is megtudja csinálni? És te ezt, hogy "egyszer csak lett Isten" dolgot, hogy tudod elfogadni? :D
2021. jan. 18. 21:23
 15/30 anonim ***** válasza:

Mert az Én életem, vagy az emberi, állati, vagy bármely életforma, nem egyenlő az Ő létezésével.

A Mi életünknek van kezdete, és jelenleg sajnos vége is. Ezért nyilvánvaló, hogy Mi nem tudjuk felfogni, és soha nem is fogjuk megérteni, hogy mit jelent az, hogy valami, vagy valaki végtelen.

Ezt vagy megérted, és elfogadod, vagy nem.

Ha Istennek véges lenne az élete, vagy lenne kezdete, akkor az élete neki is más valakin múlna. Ezt pedig visszafelé a végtelenségig mondhatnánk.


Ezt kell elfogadnunk, amilyen helyzetben vagyunk, abból kell a legtöbbet kihozni. Ha elég alázatos vagy, és körbe nézel a hatalmas világegyetemben, akkor rájössz, hogy mi csak egy alig látható icipici pont vagyunk egy papírlapon.

2021. jan. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

""egyszer csak lett Isten" dolgot,

Isten nem lett, hanem mindig is volt, és lesz is.

2021. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
vagyis röviden: vmkor létrehozta önmagát, és nem tud nem létezni, jól mondom? :)
2021. jan. 18. 21:37
 18/30 anonim ***** válasza:

🤦‍♀️ Nagyon nehéz ez neked.

Nem hozta létre magát Mert akkor lenne kezdete.

szerintem tedd félre ezt, mert csak belefogsz őrülni.

Valaki egyszer megpróbálta a végtelent megérteni, és megmagyarázni, de a diliházba kötött ki.

2021. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Ha megengedsz egy javaslatot, inkább azzal kezdj foglalkozni, milyen dolgot kell tenned, hogy Isten a megmentettek közé soroljon be.
2021. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
És hogy hívják a tagot? :D :O én elfogadom, de azért nem értem :D majd Istent megkérdezem, hogy " hogy a fenébe csinálta? " :D
2021. jan. 18. 21:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!