Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívőként nehéz vagy könnyű...

Hívőként nehéz vagy könnyű beilleszkedni a társadalomba? Fontos, hogy mások jó embernek tekintenek-e, hogy kedvelnek-e?

Figyelt kérdés

„Paráznák, nem tudjátok-e, hogy a világgal való barátság ellenségeskedés Istennel? Ha tehát valaki a világgal barátságot köt, ellenségévé válik Istennek.”


Erről az idézetről jutott eszembe a kérdés. Előfordul, hogy amit Isten szemében helyesnek éreztek, az szembemegy az (amúgy jóként, vallásosként ismert!) emberek elvárásaival, értékrendjével?



2021. jan. 19. 07:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért van az hogy egy ateistának lehet keresztény haverja, de ha kereszténynek van ateista haverja az már is Istennek nem tetsző?

Szerencsére van aki ezt a marhaságot elvetiés hitétől független barátkozik. Ezért azt mondanám hogyha senki sem próbálja a másikra a világnézetét ráerőszakolni akkor nem lép semmilyen hátrányba amit a vallása vagy annak hiánya okozna.


Üdv: hydra.

2021. jan. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De mi van, ha én szívesen barátkoznék valakikkel (akik ateisták), de pl nem akarok temetésekre járni (Jézus is ezt tanította), és ők emiatt elítélnek és rossz szemmel néznek rám, máris rossz ember lettem a szemükben?
2021. jan. 19. 08:11
 3/10 Mansour ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz temetésre járni, akkor nem csak az ateisták (sőt főleg nem azok), hanem az összes többi vallás hívei fognak rossz szemmel nézni rád. És Jézus sem tanított olyat, hogy nem szabad temetésre járni.
2021. jan. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem szabad temetésre járni. De ha jobbnak látom úgy, akkor nem is kötelező. Az emberek tömegei viszont "kötelezőnek" tekinti. Ha nem alkalmazkodsz, rossz leszel a szemükben, holott Isten szemében nem követtél el bűnt, itt az ellentét a kettő közt.
2021. jan. 19. 08:36
 5/10 Mansour ***** válasza:
Nem kötelező, de illik. És ha bármilyen illemszabályt megsértesz, akkor általában rossz leszel az emberek szemében. Mondjuk ha egy éttermi asztalnál böfögsz vagy fingasz egy hatalmasat, akkor igencsak rossz szemmel fognak rád nézni, holott Isten szemében semmilyen bűnt nem követtél el.
2021. jan. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Temetést ne feltétlen vedd vallás kategóriába. Az a végső tisztelet megadása ha hozzád közelálló volt. Ha nem állt hozzád közel akkor emberileg szerintem nem vagy köteles eleget tenni ennek. Plusz ez is világnézett hogy kell e vagy sem.
2021. jan. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Munkahelyeken elvárják.


És én igazán nem tudom egy kalap alá venni a temetéstől való távolmaradást az étteremben való fingással. Ez is csak egy jó belemagyarázás, ürügy az ítélkezésre. A sok "illik" előbb-utóbb a széles útra kényszeríti az embert.


Az meg a másik kérdés, hogy az embernek mindig csak max a tettét ítélhetjük el, sosem magát az embert. Ezért sem lenne szabad egy az egyben rossznak bélyegezni azt, aki itt-ott vét az illem ellen.

2021. jan. 19. 08:57
 8/10 Mansour ***** válasza:
Hát ilyen az ember. Tökéletlen. Az illem a harmonikus társadalmi együttélést szolgálja, de egyben lehetőséget ad az ítélkezésre, mások megbélyegzésére, kirekesztésére. Mint minden más "intézmény", van jó és van rossz oldala. Mint mindennek ebben a tökéletlen és töredékes világban.
2021. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Miért van az hogy egy ateistának lehet keresztény haverja, de ha kereszténynek van ateista haverja az már is Istennek nem tetsző?"

Szent Pál apostolnak elég sok - ha nem is feltétlen mai értelemben vett ateista - de nem istenhívő "haverja" volt, mégis az Egyház oszlopa Szent Péter mellett.

2021. jan. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jézus nem mondta, és az írások sem állítják, hogy a keresztény életet élő, népszerűségnek örvend a társadalomban. Ezért nyilvánvaló, hogy nem olyan egyszerű a világban élni.

Kérlek olvasd el:

(1Péter 4:4) 4 Mivel nem futtok már velük ezen a pályán a kicsapongás ugyanazon posványába, össze vannak zavarodva, és folyton becsmérlően beszélnek rólatok.

(1Péter 3:16) 16 Őrizzétek meg a jó lelkiismeretet, hogy abban az adott dologban, amelyben ellenetek beszélnek, megszégyenüljenek azok, akik lenézően beszélnek a Krisztusban való jó viselkedésetekről.

(1Péter 2:11, 12) . . .. 12 Őrizzétek meg jónak a viselkedéseteket a nemzetek között, hogy amiben ellenetek beszélnek mint gonosztevők ellen, abban — jó cselekedeteitek eredményeként, melyeknek szemtanúi — dicsőítsék az Istent az ő szemléjének napján.

Amint jól kivehető, ha nem úszol az árral, akkor "elsodornak". Ezért hatalmas erőfeszítés szükséges, hogy tovább ússz az árral szemben.


Egyébként a temetésekre visszatérve:

Nincs Bibliai tanítás, hogy ez kötelező, vagy tilos. Ahogy előttem írták, ez mindenkinek az egyéni dolga, lelkiismereti kérdés.

Én pl, nem járok kórházakba látogatni, mert rosszul vagyok a szagtól látványtól. Ettől függetlenül időközönként amikor csak lehetett, erőt vettem magamon, és meglátogattam a betegeket.

Egy alkalommal rosszul lettem a kórházban, és nekem kellett ápolást nyújtani, nem azoknak akik bent feküdtek.😊

Mindig gondolj arra, bár nem fogod tudni, hogy ha senki nem menne el a temetésedre, mit éreznél ha látnád, vagy tudnál róla?

Ennek fényében hozz döntést minden dologban.

2021. jan. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!