Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten az anyagi világban,...

Isten az anyagi világban, hogyan észlelhető a földi halandónak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 10:49
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

15:08-ott a pont!

Kérdés! Isten az e, mi nem képes létrehozni dolgokat, úgy hogy az nem létezett előtte??? L.O.Left szerint nem! :(

Na ez a gáz!

2010. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

15:08 és kedves muszlim barátom. :P


előre jelzem, ez a monológ a mi(korlátolt emberi) elméink szempontjából értelmezendő.


Pörgessük vissza az eseményeket az univerzumunk kezdetére, az állítólagos ősrobbanás előtti pillanatokra. Azt találjuk, hogy a "semmi" van jelen épp. Na de ez a "semmi", mégiscsak valami, ami ugye az a bizonyos időn és téren "túl" létező szellem, Isten maga. Csak Allah van "jelen" ekkor. Itt megállhatunk egy pillanatra. Van 1 valami ami létezik, és 1 valami, ami nem létezik, vagyis NINCS. S Allah, az egyetlen létező, nekiáll teremteni. Elemezzük a teremtés kifejezést. Ugye a "semmiből" létrehozás, de az ősrobbanás előtt, nem a "semmi" volt...hanem Isten, itt már elgondolkodhatunk, hogy vajon tényleg a "semmiből", hoz e létre bármit is Allah. De hagyjuk...rakjuk félre ezt most. Maradjunk az eredeti felállásnál. Tehát az 1 nem létezőből, az 1 létező teremt valamit...ami onnantól létezővé válik egyből, tehát az 1 létezőnek szerves részévé, nem attól elszeparáltan, nem lesz külön valami, ami még 1 létező, vagy akár több. Megint ott lyukadunk ki, hogy a teremtő azonos teremtményeivel is egyben. A teremtő Allah a mindenség. Ha ezt megértjük, világossá válik az is, hogy a teremtéstől függetlenül, még mindig 1 létezővel és 1 nem létezővel "állunk szemben". Ettől függetlenül az Atya időn és téren túl van még mindig, s ha most a végére felvesszük az Ő nézőpontját...egyértelművé válik, hogy neki egyetlen pillanat minden. Egyébként nekünk is...ugyanis csak a jelenben élünk...egy MOST van csak, semmi más...és ez a MOST változik, amit mi időnek élünk meg, a változásban megjelenő dolgok mozgását pedig térnek. Igazából nincs sem tér, sem idő...Ez elkanyarodásért elnézést. Allah nem osztja fel magát...inkább manifesztálja, s ettől függetlenül megőrzi a mindenség feletti uralmat, nem lesz ettől kevesebb, mint ahogyan a fény sem lesz kevesebb, ha "felosztjuk", sem a szeretet...elég érdekes dolog ez. Allah a véleményem szerint is oszthatatlan...mivel ha felosztaná magát, azonnal korlátozódna...és lenne 2 Allah. :P :)


Viszont a teremtés részhez visszakanyarodnék...kérdezném a muszlim barátomtól, hogy tulajdonképpen mit csinál Allah, amikor teremt, azon kívül, hogy a látszólagos semmiből létrehoz? Melyik másik általunk ismert kifejezéssel tudnánk ezt a legpontosabban leírni? Én úgy veszem észre, hogy "gondol" egyet, és megjelenik az anyag. Mit gondolsz? Te vajon, amikor magadban elképzeled a szituációkat, és megteremted az elmédben e gondolatsorokat, s benne olyan lényeket(embereket), akik előtte nem léteztek(mert ugye nem az eredeti személyek vesznek részt a gondolatodban), kevesebb leszel bármivel is? Kevesebb lesz e bármivel is a te valód, éned? :)


Isten pedig nem élettelen, hanem ő az ÉLET maga, a létezés. És Isten képes létrehozni olyan dolgokat, amik előtte nem léteztek, hiszen a személyem nem létezett ilyen formában az univerzum keletkezése előtt, de Allah része vagyok így is, úgy is, mint ahogyan bármelyikünk. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
sehogy. ha nem vagy képes túllépni és tovább látni az "anyagi világodnál" akkor sehogy sem fogod észlelni. de ennyire sekélyes agyú nyilván nem vagyˇˇ
2010. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

'Isten pedig nem élettelen, hanem ő az ÉLET maga, a létezés.'


Egy kő vagy egy szikla ugyanúgy létezik, de élet nincs benne. A létezés nem függ attól, van-e élet benne, vagy sem.

2010. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

22:36.


Az út széli kavics látszólag élettelen...de az atomok ugyanúgy működnek benne, a kavics részei elpusztulnak és újjászületnek, folyamatosan változnak..."lelke" nincs a kavicsnak, ha erre gondoltál(nem fél mondjuk, és nem is szeret), ellentétben azokkal azokkal a létformákkal, amiket mi élőszövetnek nevezünk.

Ha pedig kicsit belemélyednél a mondandómba rájönnél, hogy a világ nem külső...hanem belső, azaz mentális felépítésű...tehát az elme, "lélek" az első, vagyis az, amit te ÉLETnek nevezel, mivel csak Az van...:)


ui.: Egyébként nem tudom honnan szedted, hogy egy élettelen istenről beszélek. Hogyan lehetne élettelen, ha mi élünk? Inkább személytelen, személyiségtelen, a teljes valójában, és azért, mert nincs mitől/kitől elkülönülnie, nincs kitől külön személyiségnek lennie, ezért "személytelen" Isten. Az ember önzése végett válik személyiséggé...ha teljes önzetlen lenne, akkor egységnek tekintené a világot, vagyis 1-nek, amiről korábban beszéltem, mert valójában tényleg csak 1 létező van. :):P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Jézus azt mondta, hogy jó nekünk, hogy Ő elmegy, mert így megkapjuk helyette a vigasztalót, aki pedig maga a Szent Szellem. Ez nekem azt mondja, hogy amilyen észlelhetően és személyesen itt volt Jézus, ugyan olyan egyértelműen kell itt lennie a Szent Szellemnek. Én rendszeresen tapasztalom is, tehát nem csak elméletben beszélek. Ez a mai világban is teljesen valós!
2010. aug. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Az út széli kavics látszólag élettelen...de az atomok ugyanúgy működnek benne, a kavics részei elpusztulnak és újjászületnek, folyamatosan változnak..."lelke" nincs a kavicsnak, ha erre gondoltál(nem fél mondjuk, és nem is szeret), ellentétben azokkal azokkal a létformákkal, amiket mi élőszövetnek nevezünk.


De gustibus non est disputandum. (Plautus)

Az ízlésekről nincs mit vitázni.


Ha pedig kicsit belemélyednél


Na itt a gond. A te "szellemi közreműködésed" nélkül nem tudnám az ujjamból kiszopni ugyanazt, amit te.


Antimodernista eskü:

(...)

"Ötödször: Abszolút igaznak ismerem el, és őszintén vallom, hogy a hit nem vak vallási érzület, mely a tudatalatti egyik rejtekéből a szív vágyától és az erkölcsileg formált akarat hajlamaitól hajtva tör elő, hanem az igazságnak a „hallás útján” (lásd: Róm 10,17) az értelemmel való valóságos elfogadása, mely által mi Isten, a Legigazabb tekintélye alapján igaznak tartjuk azt, amit nekünk a személyes Isten, Teremtőnk és Urunk mondott, kijelentett és kinyilatkoztatott."


Ezenkívül szigorral vallom az anyag és a lélek egymástól elválaszthatatlanságát. Kőkemény racionalistaként vallom a Szentlélek biblikus és pásztorális közreműködését.


"ui.: Egyébként nem tudom honnan szedted, hogy egy élettelen istenről beszélek. Hogyan lehetne élettelen, ha mi élünk? Inkább személytelen, személyiségtelen, a teljes valójában,"


Az egy dolog, hogy a személytelenségtől lesz "Isten" teljesen valós, ez csak egy elmélet része.


"nincs kitől külön személyiségnek lennie, ezért "személytelen" Isten."


Tehát nincsen külön tudata: ergó, az emberek egyesülnek és lesz belőle egy lélekkása. :S


Az ember önzése végett válik személyiséggé...


"ha teljes önzetlen lenne, akkor egységnek tekintené a világot, vagyis 1-nek, amiről korábban beszéltem, mert valójában tényleg csak 1 létező van."


Tehát semmivé kell válnunk, ami persze az isteni létezés legmagasabb fokát jelenti, és ettől leszünk boldogok. Értem. Az ember személyiségét a teste is meghatározza. ;) Isten vagy élettelen rendszer, vagy élő személy. Az élet a személyiségben lakozik, ne feledd. A víz és az atomok mobilitása nem jelent életet; Vagy esetleg minden létező dolognak van öntudata? Jaj, most a fantáziám elszaladt. :DDD


4 dolgot vegyél figyelembe:

-ok

-okozat

-cél

-értelem

2010. aug. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

17:57. :P


kiragadnék valamit az elejére. :)


"Tehát nincsen külön tudata: ergó, az emberek egyesülnek és lesz belőle egy lélekkása. :S "

"Ezenkívül szigorral vallom az anyag és a lélek egymástól elválaszthatatlanságát. Kőkemény racionalistaként vallom a Szentlélek biblikus és pásztorális közreműködését. "


Félreérted. Isten az egyetlen tudat, ami létezik, és megjeleníti magát az Ige segítségével, ami nála van ugye. Nos az Ige az a legpontosabb megközelítéssel a gondolata, mert mi más lenne?...az anyag tehát Isten gondolata, vagyis ténylegesen elválaszthatatlanok...de ne felejtsük el melyikből lesz melyik...;)


"Tehát semmivé kell válnunk, ami persze az isteni létezés legmagasabb fokát jelenti, és ettől leszünk boldogok. Értem. Az ember személyiségét a teste is meghatározza. ;) Isten vagy élettelen rendszer, vagy élő személy. Az élet a személyiségben lakozik, ne feledd. A víz és az atomok mobilitása nem jelent életet; Vagy esetleg minden létező dolognak van öntudata? Jaj, most a fantáziám elszaladt. :DDD "


A mindenné "kell" válnunk, vagyis ez jelenti az üdvözülést, amikor a valós mennybe "kerülünk" az Atya "mellé" ugye, tehát minden tudását elnyerve. Az ember személyiségét pedig befolyásolja a teste, és környezete, de a döntés mindig a tied, Te határozod meg milyen vagy...természetesen vannak olyan esetek(idegi alapú betegségek születéstől fogva), ahol nehéz az ellenállás, de annak is megvan az oka, ismételtem a lecke, hogy nemesedjen az egyén...megértés, elfogadás, felismerés. Viszont akarattal lehet változtatni mindenen...az elméd akaratával...elég érdekes. :)

Amit mi anyagi világnak érzékelünk, itt semminek sincs kifejezetten öntudata...a valós öntudat az anyagon túl van. Adok egy mondatot a tanításból és elemezd. Bár lehetséges, hogy már találkoztál vele. :)


"Az egyetlen racionális gondolkodási mód csak az lehet, ha az univerzum és az Isten kapcsolatáról úgy gondolkodunk, hogy az univerzumot Istenen belüli gondolatnak tételezzük fel, az Istent pedig az univerzumon belüli életnek. Az Isten így saját képeit és képmásait tekinti, amelyek benne és nem rajta kívül vannak, így ad nekik életet még addig a fokig is, hogy az önállóság látszatával ruházza fel őket."


A leírtjaimból pedig kiderül, hogy mind az ok, okozat, értelem és cél azonos az egyetlen létezővel, ami VAN...Istennel. Gondolom nem kell a Bibliában keressek erre idézetet. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:

Na népek, elszomorít az emberi tudatlanságotok.

Bár olvastam 1-2 értelmeset is.

Az igaz,hogy a véges emberi tudattal ne,akarjuk felfogni és megérteni a végtelent.

Az ÚRISTEN hatalma, ereje szeretete határtalan, és végtelen.

Rosszul értelmezitek a kérdést is, mert ahogy a versben is volt az elején, az ÚR mindenhol ott van, és bennünk él a Szent Lélek által.

Kicsit sűrűben kéne Templomba járni

Én Ministráns vagyok.

"Hiszek egy Istenben, mindenható Atyában,

mennynek és földnek Minden látható, és Láthatatlannak Teremtőjében."

Kedves Barátaim ez az Apostoli Hitvallás más néven:Hiszekegy

De gyanítom sokatoknak ez kínai. elszomorító

Az ÚR akaratát, és szándékait, csak akkor értjük meg, ha Ő is úgy szeretné,hogy akarata világossá váljon számunkra.

Fáj értetek a szívem, a hozzászólók közül elég sokan

akkora marhák,hogy ez már fájdalmas. De vannak értelmes emberek is.

A választás lehetősége adott

Hiszek, nem hiszek, jó vagyok , rossz vagyok.

ez nincs szabályozva,a szabad akarat adott.

A Végső számadáskor minden elválik.

Az Úr azért küldte, a Szent Lelket, hogy a mi szolgálatunkba állítsa azt.

És Véletlenek nincsenek, hogy a kérdésre is választ reagáljak.

Gondolkozz el azon, hogy mikor mik történnek veled ,kedves kérdező, és rátalálsz a válaszra.

Köszönöm a lehetőséget a véleményem kifejtésére.

Több Hitet nektek Népek

2010. aug. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

09:29


Mester, pontosabban melyik hozzászólásokra utalsz, mivel eléggé ködösen beszélsz arról, a mi nagy tudatlanságunkról.

2010. aug. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!