Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten az anyagi világban,...

Isten az anyagi világban, hogyan észlelhető a földi halandónak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 10:49
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:

Nekem a következőkkel volt problémám.

08-15 10:56

08-15 10:58

08-15 11:43

ezek a Hozzászólók kicsit nyersek nekem. Bár ez csak az egyéni problémám, minden ember más és más, és ahogy írtam a választás lehetősége adott.

Mindenki maga dönti el, hogy mit hisz, vagy miben hisz.

További kellemes szép napot,és estté mindenkinek.

ahogy kedvenc Mondásom :

Béke és Szeretett

2010. aug. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim válasza:
Úgy képzeld el, mint a villanyenergiát. Amikor felkapcsolod otthon a villanyt, érzékeled a fényt, de egyidőben a másik házban, házakban, az utcán, a gyárakban a közlekedési eszközökön is van! Vagyis Isten egy energia, a teremtő, alkotó, egyensúlyba hozó, benned is épp úgy megvan, mint másban.Az más kérdés, hogy a vallások ezt az érzést, érzékelést hogy csűrik-csavarják az ő érdekeiknek megfelelően. Az a lényeg, hogy mindig úgy cselekedj, úgy érezz és cselekedj Magad és mások (embertársaid, az élőlények ,és a környezeted)felé, hogy az a szívedben, a lelkedben nyugalmat biztosítson.Ha megtalálod a lelki harmóniád, az a boldogság egyben.Tedd ezt akár adakozva, segítve, vagy elfogadva, befogadva és mosolyogva!!!
2010. aug. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

07:40


1. Tény, hogy a vallások nem eredendően gonoszak.


2. Isten még az energiánál is több, mivel az energia az személytelen, tehát nem a sajáté, hanem a környezetének akarata érvényesül. Az energiát tudják emberek befolyásolni (nem mondjátok, hogy akik befolyásolják, annyira bölcsek, hogy ne essenek bűnbe), Istent pedig nem lehet befolyásolni, mivel ő befolyásol.

2010. aug. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:

végig olvastam az összes kommentárt és figyeltem hogyan próbáljátok egymást meggyőzni. Bevallom én nem hiszek istenben, sem a bibliában de nem ítélem el azokat akik igen. Nem kell meggyőzni a másikat, mert ez úgysem fog sikerülni mindenki abban hisz amiben akar és ezt hagy döntse el saját maga. Sokat lehetne vitázni arról, hogy hogyan teremtődött a világunk, de ezt is hiába tennénk hiszen több ezer év alatt még senki sem tudta ezt megmondani, megmagyarázni.


09:29 azt mondod, hogy több hitet meg mittudomén és lekicsinylően beszélsz azokról akik nem hisznek istenben. Persze hagy higgyen mindenki amiben akar hiszen az embernek szüksége van arra, hogy valamivel megmagyarázzon dolgokat és valaki ezt istennek hívja valaki pedig nem. Egyértelmű, hogy mindannyian hiszünk valamiben, ha más nem hát saját magunkban. Senkit nem kell elítélni, azért hogy miben és miért hisz.

2010. aug. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!