Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitetlenek csak a végtelen...

A hitetlenek csak a végtelen számú párhuzamos univerzumot fogadják el és a kitalált középkort is elfogadják mindenféle bizonyítékok nélkül?

Figyelt kérdés

2021. jan. 21. 08:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Azt is meglehet cáfolni, hogy van-e rajtunk kívül értelmes élet. Számítások alapján meglehet cáfolni, hogy van élet a Földön kívül.
2021. jan. 21. 12:44
 12/21 anonim ***** válasza:

Meg lehet cáfolni, de nem számítások alapján - hanem úgy, hogy elmegyünk mindenhova.

Ez nem fog összejönni.

2021. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

11es. Kezdem látod érteni. És ekkor jön több érvelés típus is a vitában, de folyton cáfolni nem lehet. Valamit neked is kell állitanod és alátámasztanod a vita során. Eddig csak kijelentést láttam tőled.


Félre ne értsd, nem vagyok ellened, szerintem ötletes nézőpont a tied. De ha már vitázunk tegyük azt szabályok szerint.

2021. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ahogy a természetfeletti bizonyítása, cáfolása sem. Agnosztikusoknak van igazuk.
2021. jan. 21. 12:48
 15/21 anonim ***** válasza:
14es. Természetfeletti szó maga paradoxon, ha valami létezik és a világ része az nem lehet természetfeletti max különleges.
2021. jan. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A természetfeletti az az, amit mi emberek odaképzelünk a természet "fölé" (mögé).
2021. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Kb igen. :)
2021. jan. 21. 13:49
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

A párhuzamos univerzum a multiverzum elmélet egyik leírása, modellje.


Itt vannak a multiverzum modellek:


- Végtelen univerzumok

- Buborék univerzumok

- Párhuzamos univerzumok

- Elágazó univerzumok

- Matematikai univerzumok


[link]


Természetesen egyik sincs bizonyítva, azonban ma már elfogadottabb a Multiverzum elmélet.


Igazából ez nem kell, hogy meglepő legyen, mert a világ szerintem több lehet annál, mint amilyennek hisszük: a középkorban kiderült, hogy a ptolemaioszi világmodell téves, ahogyan az is, hogy a Tejútrendszer nem egyenlő a teljes Univerzummal, hanem vannak más galaxisok is. Nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy nem ez az egyetlen Univerzum, ami létezik.


Feltehetően ez azért zavarhatja némelyik hívőt, mert a multiverzum üheti a finomhangolt univerzumról szóló érvét. Ha ugyanis nem ez egyetlen Univerzum, hanem azok megszámlálhatatlan sokasága létezik, akkor a miénk csak egy a sok közül, amelyik alkalmas az intelligens élet kialakulására. Más Univerzumok meg nem alkalmasak rá, vagyis a galaktikus lottón a mi Univerzumunk nyert (ha jól emlékszem a húrelméletből fakadóan eltérő fizikai törvényekkel rendelkező több Univerzum létezhet). És ennyi, nincs benne semmi különös.


Persze erre a haladóbb gondolkodású hívők meg azt fogják mondani, az egész Multiverzumot Isten teremtette.


Szóval az Univerzumokkal kapcsolatos kutatások érdekesek, de azok száma nem hiszem, hogy választ ad arra a kérdésre, hogy létezik-e Isten.

2021. jan. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
*ütheti
2021. jan. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Értem. Amúgy ha van multiverzum, akkor van örök élet is, csak másképp (reinkarnáció). Minden halálkor egy új univerzumba születünk bele. Vagy ugyanabba a testünkbe, vagy pedig mindenki én vagyok. Így van értelme a multiverzumnak is. Nem?
2021. jan. 21. 23:44
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!