Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vallást összegzi...

Katolikus vallást összegzi nekem valaki?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel az utóbbi időben ez az egyház, és gondolkodom az áttérést, viszont úgy érzem nem tudok mindent róla. Jelenleg baptista jellegű egyházba járok és ebben is nevelkedtem fel, ahol be is lettem merítve.Bűn lenne az áttérés?

2021. jan. 21. 19:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos dolgokban nem vall más a Katolikus Egyház, mint a baptisták. Ilyen például hitünk alapja, a Szentháromság. Meg az, hogy egy Isten van, illetve Jézus minden ember megváltója. De persze vannak másban markáns különbségek.

Mi katolikusok hiszünk abban, hogy az Egyház az apostolok oszlopán áll. A pápa és a vele egységben levő püspökök az apostolok utódai és rendelkeznek azzal a hatalommal, amivel Krisztus is felruházta az apostolokat. Ezért a szentségek révén közvetlenül Krisztus kegyelmében részesülünk. Szerintünk nem csak két szentség van, hanem 7. Hiszünk abban, hogy a szentmisében valóban ugyanaz történik, mint az Utolsó Vacsorán. A kenyér és a bor valóban Krisztus teste lesz, nem csak jelkép. És ez azért történhet meg, mert maga Jézus kérte erre az apostolokat. A felszentelt pap Krisztus szavait ismételve ugyanazt cselekszi, mint Jézus: akkor is, ha a legnagyobb ünnepélyesség keretében, énekkarral, asszisztenciával több ezres tömeg előtt végzi a Szent Péter téren, meg akkor is, mikor pl. a Gulagon a saját kis szalmaágya mellett, koszban, a legegyszerűbb körülmények között, titokban végezték ezt az üldözött papok.

Az Egyház küldetése (mindenkié, híveké és papoké egyaránt), hogy a különféle szolgálatok által látható jel legyen Krisztus a világban. Az Egyház maga e módon Krisztus Titokzatos Teste.

2021. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Jelenleg baptista jellegű egyházba járok és ebben is nevelkedtem fel, ahol be is lettem merítve.Bűn lenne az áttérés?"

Az áttéréshez mindenképp fel kell venned egy atyával a kapcsolatot. Én úgy tudom, hogy a baptista keresztséget a Katolikus Egyház elismeri, de biztosat az atya fog tudni mondani. Ahhoz hogy katolikus legyél, részesülni kell a többi beavató szentségben is: gyónás, utána elsőáldozás és bérmálás. Ez egyszerre történik (kivéve a gyónást, mert az nem mise alatt, hanem pl. előző nap), de fél - 1 éves felkészítés előzi meg.

2021. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Vasárnap elmegyek a helyi misére és beszélek az atyával a döntésemről és helyzetemről. 😇
2021. jan. 22. 19:11
 14/14 fxmaster ***** válasza:
100%
Nagyon orulok mikor valakit megszolit az Ur es ra halgat udvozlunk tegedet Jezus Krisztus egyhazaban amelyet o maga alapitott az apostolokon keresztul nagyon helyesen dontotel es az Ur meg fog jutalmazni az orok eletel hiszen ahogy a tobbiek is emlitetek hogy minden egyes szentmisen Jezus Krisztusal talalkozol az eukarisztiaban.Lehet hogy egyesek azt mondjak hogy nagyon ralyongok es tamogatom az egyhazat mert belle szuletem egyaltalan hiszen gyerekkoromban nem voltam vallasos,probara lettem teve hiszen majd nem elhagytam az egyhazat de miutam kerestem az igazsagot megtalaltam.Nem itelem el azert a protestantizmust hiszen van aki tenyleg megter de figyelemben kell venni es logikusan gondolkozni hogy melyik egyhaz az igaz amelyet Krisztus alapitott vagy ember.
2021. jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!