Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az Istenünk valóban maximál...

Ha az Istenünk valóban maximálisan tökéletesen jó, akkor még mindig nem értem, hogy miért csinált ennyi szörnyűséget? Direkt rakta oda a tudás fáját?

Figyelt kérdés

Itt van az egyik:


Történt egy napon, hogy az Isten fiai fölkerekedtek, és az Úr színe elé járultak. Közöttük volt a sátán is. 2Ekkor az Úr így szólt a sátánhoz: „Honnét kerülsz ide?” A sátán azt felelte az Úrnak: „Szerte bebarangoltam a földet és kószáltam rajta.” 3Erre az Úr megkérdezte a sátánt: „Észrevetted-e szolgámat, Jóbot is? Mert nincs hozzá fogható a földön: feddhetetlen, derék ember, féli az Istent és kerüli a rosszat. Még mindig kitart feddhetetlenségében. Hiába ingereltél föl, hogy tegyem tönkre!” 4A sátán ezt válaszolta az Úrnak: „Bőrért bőrt! Az életéért mindenét odaadja az ember, amije csak van. 5Emeld csak rá kezedet, és nyúlj a csontjához és húsához! Szavamra, szemtől szemben fog majd káromolni!” 6Ekkor az Úr azt mondta a sátánnak: „Nos, a kezedbe adom, csak az életét kíméld!”


Vagy a másik amikor azt PARANCSOLTA, hogy ölje meg Ábrahám a saját gyermekét. Utána pedig a tudás fa nélkül nem tudta volna megoldani? És miért van olyan sok utalás, hogy a halál után nincs élet, és az új Földön támadunk fel? Egyesek szerint a Föld örökké fent lesz, és azon élnek örökké a hívők. Most, akkor mi van? :/



2021. jan. 21. 21:22
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Így ha az Isten mindentudó, akkor ne kérdezzen."


Hát tudod nem is sok embert kérdezgetett Isten!

2021. jan. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!