Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Atya es Fiu szentlelek...

Az Atya es Fiu szentlelek egylenyegu? Jehovista tanuk kimeljenek

Figyelt kérdés
A Janos evangeliumaban mondja Jezus elmegyek az Atyahoz mert nagyobb nalam,,, Es azt is mondta: „Jézus ezt mondta neki: „Ne érints engem, mert még nem mentem fel az Atyához, hanem menj az én testvéreimhez, és mondd meg nekik: Felmegyek az én Atyámhoz, és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez. ! Ha Egyek akkor miert nevezte Istenének az Atyat??? Pedig benne van hogy Jezus maga Isten igeje es egyszulott Fia , o altala teremtette Isten a vilagot,, akkor most hogy van ez? Jehovistak kimeljenek.
2021. jan. 22. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Nem Jehovista Tanú vagyok, hanem Jehova Tanúja.
2021. jan. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Direkt gúnyol, mert azt hiszi, hogy az annyira keresztényi.
2021. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Jahve, nem Jehova.
2021. jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Kva nagy a különbség...
2021. jan. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

Ha valakinek ennyire messzemenően fontos a név, akkor legyen fontos a helyes kiejtés, írásmód is. Ha pedig ennyire nem fontos, akkor minek a neveken lovagolni, miért nem lehet csak nemes, krisztusi egyszerűséggel Atya?


Szent Atanáz szerint, aki egyébként először írta le a Biblia kánonját, tehát ilyen szempontból tőle származik a Szentírás, a Fiú egylényegű az Atyával. Ezért a kijelentéséért sokat kellett szenvednie, száműzetésben élt, mert a Birodalom többsége tagadta ezt a nézetet, Atanáz püspököt száműzték igaz hitéért.

2021. jan. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk én 180 cm magas vagyok, tehát egy 181 cm magas ember nagyobb nálam. Attól én nem vagyok ember, mert van olyan, aki nagyobb nálam?

Ha valaki egy embertől születik, az csak ember lehet, embertől nem születik állat. Istentől sem születik sem angyal, sem ember, csak Isten. Jézus Istentől született, tehát ő Isten.

üdv Stefán

2021. jan. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De ha Istentől született Jézus akkor hogy egylényegü? Vagy egyforma istenek vagy hogy? A gyerek kissebb mint a szüleje
2021. aug. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!