Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pontosan mi a Szentháromság?

Pontosan mi a Szentháromság?

Figyelt kérdés
Én mindig úgy képzeltem el, hogy Isten az Atya, a Teremtő, az ő fia Jézus és az ő lelkével keresztelnek. Viszont láttam már ilyen rajzot, ami azt ábrázolta, hogy Jézus, Isten és a Szentlélek nem ugyanazok, de egyenként mindegyikük Isten. Illetve "A kunyhó" filmű címben van egy jelent, ahol a főszereplő találkozik az Atyával, Jézussa és a Szentlélekkel. Megkérdezi tőlük, hogy "És akkor melyikőtök...?" (gyanítom az a teljes kérdés, hogy "És akkor melyikőtök Isten?"), és mindhárman felszólalnak, hogy "Én vagyok". És ez nálam valamiért bezavar, a Szentháromság megértésében.

2020. dec. 22. 00:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%

A szentlélek a legködösebb. Mert Jézust még lehet úgy magyarázni, hogy a megtestesült Isten, de az szentlélek az mire van?

Jézusról amit biztosan tudunk, hogy Isten az atyja az állítása szerint és imádkozott is hozzá (nem saját magához).

Meg ha a test képes befogadni Istent, akkor angyalokat is befogad?

Kik ők? Állítólag Jézus a teremtésben is benne volt, de én ezt sem olvastam ki soha a Bibliából...

2020. dec. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
34%
Mivel Isten természetfölötti értelme felül halad minden természetbeli értelmet, ezért teljességében sosem leszünk képesek megérteni a Szentháromságot. Valahogy úgy képzeld el, mint a Napot: egyszerre égitest is, fűtőtest is, világítótest is. Nagyon lazán fogalmazva 3 az 1-ben.
2020. dec. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem Bibliai tanitás. Isten mono, nem triád.

Azt a személyt, akit a fiának Jézusnak ismerünk, nem létezett mindig.

Tovább megyek, Isten a szellemével, teremtői képességével hozta létre az életet, köztük elsőként Jézust.

S ha már a szelleméről beszélünk láthatjuk, hogy HA "személyről" lenne, már előbb létezett mint a Fiú. Hiszen Isten a szent szellemét használja fel a teremtésre, köztük a Fiú létrejöttére, vagy akár emberi mivoltának a megvalósulására.

Hogy későbbiekben hogy lett a szent szellem, és az Atya ennek fényében lényegtelen szerepű a Fúnál, azt tudjuk. A Messiási feladatának elvégzése, és a halála által, az emberek emelték feljebb Az Atyjánál, aki kiemelkedőbb lett, pedig csak küldött volt. Soha nem engedte, hogy Őt tegyék meg királynak vagy felettébb dicsőítsék az Istenénél az Atyjánál.

Az emberek ezt megtették mindennek ellenére.

Hogy királyi hatalmat kapott, attól nem lett magasabb vagy egyenrangúbb annál, Akitől kapta ezt egy időre.

az emberek ezt is jól kiforgatták, amikor a hitehagyás bekövetkezett a jövendölésnek megfelelően.

2020. dec. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
9%

Az emberek Máriával is ugyan ezt tették, az Írások ellenére.

Máriát "Isten Anyjának" tartják, pedig Istennek nincs Anyja, ugyan olyan feladatot végzett mint bármelyik ember, akinek Isten megbízatást ad.

A próféták, vagy Bárki, akár angyalok is, mind mind feladatot láttak el.

De ez nem tette egyenlővé, vagy magasabb rangúvá a megbízottal.

Megtették ezt az emberek.

2020. dec. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
4%

Nem bibliai tanítás, tehát eredetileg nem volt a kereszténység része.

Jézus például biztos nem tudott róla.

Ezek után...

...a lényege amúgy is ködös. Szerintem igazából csak arra való, hogy ennek a vallásnak a misztériumát (vagyis az érthetetlen, fennkölt rését) növelje.

2020. dec. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Az csak egy zavar, egy pápa zavaros meg-nemértéséből származhat.

Jézus embernek született, és saját törekvése és erőfeszítése jogán érte el a Teremtőt. Mindannyiunkban pont úgy van benne a Teremtő Atya, mint Jézusban.

Valószínűleg csak azért erőltették hogy ő már eleve isten volt, hogy ne kelljen megmagyarázni, miért nem tud a püspök hasonlóan gyógyítani.

2020. dec. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Akik azt mondjátok, hogy ez nem bibliai tanítás - Ti olvastatok valaha Bibliát? Meg mi az, hogy Jézus nem tudott róla?


Máté 1:18 A Jézus Krisztus születése pedig így vala: Mária, az ő anyja, eljegyeztetvén Józsefnek, mielőtt egybekeltek volna, viselősnek találtaték a Szent Lélektől.


Máté 3:11 Én ugyan vízzel keresztellek titeket megtérésre, de aki utánam jő, erősebb nálamnál, akinek saruját hordozni sem vagyok méltó; ő Szent Lélekkel és tűzzel keresztel majd titeket.


Máté 28:19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében

2020. dec. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
2020. dec. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Megmosolyogtató a resztoránusok vakmerősége, ahogyan a Szentháromságot próbálják tagadni. Tipikus példa ez arra, hogy önbizalom az van, tudás meg nincs.


Lássuk csak az "érveiket":


"Nem bibliai tanítás"


Most túl azon, hogy az UVF-et leszámítva a Biblia eredeti szövege tele van a háromságra utaló helyekkel, ez az érvelés már csak azért is nevetséges, mert a korai kereszténység hite nem teljesen a Biblián alapult. A mai értelemben vett Biblia csak a 6. századtól fogva egzakt, hiszen Keleten és Nyugaton és Keleten akkorra zárult le a kánon.


A kereszténység kb. 5-600 évig az apostoli szenthagyományból merítkezett, és ez a gyakorlat a közepkorban is megmaradt. Persze Luther után valtoztak a dolgok, de eredetileg Luther-nek sem állt szándékában elvetni a hagyományt.


Aki vitába akar szállni velem, attól várok egyetlen(!) olyan dokumentumot a kereszténység első 600 évéből, ami bizonyítja, hogy CSAK A BIBLIA a hit alapja.


"tehát eredetileg nem volt a kereszténység része."


Hogy EREDETILEG mi volt a kereszténység része, azt bőséges forrással tudjuk dokumentálni, hiszen számtalan keresztény és nem keresztény forrás maradt az utókorra. Már Ifj. Pilinius leveléből is ki lehet következtetni azt, hogy a kereszténység háromsághívő volt.


A római szerző ezt írja:


"A jelentések szerint azonban az a legnagyobb vétkük vagy eltévelyedésük, hogy bizonyos meghatározott napon hajnalhasadta előtt összegyülekeznek, és váltakozva karban énekelnek az ISTENNEK HITT KRISZTUS tiszteletére, és esküvel kötelezik magukat, nem ám valami gaztettre,"


[link]


Végezetül még valami:


Ha esetleg a háromság nem lett volna a kereszténység része eredetileg, az sem lenne bizonyíték ellene. Ugyanis vannak olyan vallási dogmák, amik később tisztázódnak le. Pl. a Biblia esetében ilyen lehetett a is 2Pt esete is, amelynek a kanonikussága vitatható lehetett a pszedudonimitás miatt. Végül mégis a kánonban találta magát, annak ellenére, hogy a Muratori kánon töredékben nem szerepel.


Azért, mert:


"Az igazak ösvénye pedig olyan, mint a hajnal világossága, mely minél tovább halad, annál világosabb lesz, a teljes délig." (Péld 4,18)


Ismerős ez az igehely, Tanúk? :-)

2020. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
*pszeudonomitás
2020. dec. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!