Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtérésről mi a véleményed?

Megtérésről mi a véleményed?

Figyelt kérdés
Református vagyok, de ez egy agymosás, emberek félelmítése, elveszi a vallás az önnálló gondolkodásod, saját életed. Én erkölcsösen élek házasságban, dolgozok, becsületes vagyok szerintem ilyen egy normális ember. A vallás pedig pokollal fenyeget és lelki roncsot csinál sok emberböl
2021. jan. 23. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy szerintem sokszor kiirrál már ehhez hasonló kérdést, de időnként másnak adod magad ki. A stílusodról fel lehet ismerni. Nem tudom, hogy egy, a vallásból kiábrándult ember vagy-e, vagy valami olyan ember, aki nem is hívő.
2021. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
*kiírtál
2021. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
A sokadik ilyen kérdésed ez. Te már bőven agymosott, valláskárosult vagy. Szerintem most már próbáld elengedni ezt a pokol dolgot. Ha nem megy akkor kérj orvosi segítséget.
2021. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
A véleményem az, hogy öntelt vagy, de nem voltál még arra sem képes, hogy felfogd, nem Isten küldi a pokolba az embert, hanem ez az ember döntése, mert ha Isten nélkül akar élni, akkor az az egyetlen hely, ahol ő nincs jelen.
2021. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező! Az utóbbi hetekben sokszor feltettél kérdéseket hasonló magyarázkodással. Úgy látom, a mi válaszaink nem felelnek meg neked. Úgy tűnsz fel, mint aki mindennel tisztában van, de akkor minek zavarod az itt levőket, ha nem hallgatsz senkire, csak magadra?

Egyébként úgy gondolom, ha valaki tényleg erkölcsösen él, akkor azt az embert irtó nehéz a pokollal fenyegetni, mert az az ember tudja, hogy Isten igazságos és az ítélete előre kiszámítható. Az alapján fog ítélni, amit a Bibliában leírtak: "Szeresd az Urat a te Istenedet teljes szíveddel, teljes lelkeddel, és teljes erőddel, felebarátodat pedig mint magadat." A Biblia össze többi része ennek a két parancsolatnak a részletezése.

Azon kívül a Biblia azt írja, hogy "a szeretet kiűz minden félelmet, és aki fél, az nem lett tökéletes a szeretetben." (1Jn 4:18) Tehát, ha bele tudnak rángatni egy ilyen félelemcentrikus vallásosságba, akkor még nem érte el az erkölcsösséget azt a szintet, amire Jézus elhívott mindenkit. Arra hívott el mindenkit, hogy tanulják meg tőle szeretni Istent és a többi embert, úgy ahogy ő [Jézus] szerette Istent és a többi embert.

De a szeretet első lépése az, hogy megérted, Isten mennyire szeret téged. Mit mond neked az, hogy "Úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta érte, hogy aki hisz benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." (Jn 3:16) Isten feladta érted az egyszülött Fiát, hogy ő fizesse ki a halálbüntetést a te bűneidért. Ezt megtette érted, pedig a bűneid miatt az ellenséges voltál Istennel (Róm 5:10). Találsz bárkit a földön, aki ennyire szeretné az ellenségét? Valahogy ez kellene az első lépés legyen, ennek a megértése. Már ez is sokat segítene nem félni.

Ha meg a lelkészed rendszeresen a pokollal fenyeget, az nem normális, akkor keress magadnak egy jobb lelkészt vagy egy másik egyházat.

üdv Stefán

2021. jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

"Református vagyok"

Nem vagy református.


"A vallás pedig pokollal fenyeget"

Az állam pedig börtönnel.


"lelki roncsot csinál sok emberböl"

Az internet is.


Üdv. ash

2021. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a vallásból lehet, hogy ki lehet ábrándulni (én is a katolikusból) de a hitből nem. nem kell összemosni azt a rengeteg bűnt amit az egyházak elkövettek Isten neve mögé bújva a saját érdekeikért. Ezeknek semmi köze Istenhez. Ha odamegyek valakihez és félholtra verem majd azt mondom, hogy azért csináltam mert múltkor beszóltál Jóskának, akkor Jóska a hibás? nyilván nem.
2021. jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A vallásoknak csak annyi közük van Istenhez, hogy felhasználják Őt a saját, önös céljaikra. Inkább csak eltávolít Istentől mintsem közelebb vinne Hozzá.
2021. febr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!