Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért hiszik...

A keresztények miért hiszik azt, hogy a Jézus-vallás az igazi? Miért pont a te felekezeted az igaz? Miért hiszed, hogy a Jehova tanúi hamis vallás? A Jehova tanúi miért hiszik el, hogy a többi hamis?

Figyelt kérdés

Egyesek szerint a Föld örökké fenn fog maradni, miközben már a TUDOMÁNY bebizonyította, hogy nem, utána pedig egyesek szerint van pokol és mindenki aki nem hisz, az oda kerül, mások szerint a Jézus hívők kerülnek a pokolba, mert nem Allaht választottad, mások szerint a hitetlenek a mennybe kerülnek, régen az volt a szokás, hogy minden hitetlen a pokolba kerülnek, mások szerint az állatok elpusztulnak, míg mások szerint a mennybe kerülnek. Meddig fogjátok még húzni a lóbőrt? Nem látjátok, hogy a tudomány az igaz út?! Azt legalább mindenki elfogadja, mert TUDOMÁNY! Az evolúció és az ősrobbanás bizonyított tagadhatatlan tény! Aki ezt tagadja, akkor ő egy laposföld hívő. És utána pedig a világegyetem szükségszerűen létezik, nincs isten Jézus 2000 éve halott, ha valaha is létezett. A tudósok bebizonyították, hogy nem volt idő a kezdet előtt. Ez olyan mintha, mi van déltől délebbre. A semmi sem létezett!


1. A világegyetem szükségszerűen létezik

2. Nincsenek istenek aki ebben hisz az olyan mintha hinne a láthatatlan rózsaszín egyszarvúban.

3. Nincs örök élet. Szerinted a hangyának van túlvilág? Nincs, akkor az ember nem kivétel, mert neki sincsen! Fogadjátok már ezt el!


[link]



Csak abban hiszek, amiben hinni tudok, így teljesen biztos vagyok benne, hogy a halál után nincs élet, és hogy tetteink nem nyernek sem büntetést, sem jutalmat. Azt azonban erősen hiszem, hogy minden embernek kötelessége, hogy alkosson valamit ezen a világon.” Otto Wagner.


2021. jan. 26. 13:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Mivel te idézted Ott Wagnert, hadd idézzek én is egy elég híres és ismert francia fizikust: Blaise Pascalt, akiről a nyomás mértékegységét (pascal)

éa a Pascal programozási nyelvet nevezték el. Talán válasz kérdésedre:

"Ha látom az ember vakságát és nyomorúságát, és elnézem ezt az egész néma világmindenséget s a mindenség e zugában magára hagyott, sötétben tévelygő embert, akinek sejtelme sincsen róla, ki tette ide, miért van itt, mivé lesz halálában, és képtelen bármit is tudni, olyan rémület vesz rajtam erőt, mint akit álmában félelmetes, puszta szigetre tettek ki, s aztán, mikor felébred, fogalma sincsen róla, hol van, de nincs módja többé onnan elmenekülnie. És mindezt látva elcsodálkozom, hogyan lehetséges, hogy mégsem esik kétségbe e nyomorúságos helyzete miatt. Mellettem másokat, hozzám hasonlókat látok: megkérdem tőlük, vajon ők többet tudnak-e nálam, de azt felelik, hogy nem; és lám, mégis e tévelygő szerencsétleneknek elég volt megpillantaniuk maguk körül egy-két szemgyönyörködtető dolgot, s máris szívvel-lélekkel átadták magukat nekik. Én azonban nem tudtam rabjukká válni, hanem arra gondoltam, mennyivel nagyobb a valószínűsége annak, hogy nemcsak az van, amit látok, és kutatni kezdtem, vajon Isten nem hagyott-e magáról valami jelet a világban...Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert azt akárki mondhatja, akárki kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesült jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról." (Gondolatok)

Engedj meg még néhány idézetet:

"Az anyagról szerzett mégoly kiterjedt ismereteink is olyanok, mint az ismeretlen óceánból kiemelkedő kis szigetek. A tudomány haladása közben új utakat nyit, ez azonban a régiek felszámolásával jár együtt... Világosan szólva nem tudom elhinni, hogy egyedül a véletlen és a szükségszerűség lenne felelős az evolúcióért." (Alfred Kastler, Nobel-díjas fizikus: Az a különös anyag, Gondolat, Bp., 1980, 5. és 10. l.)

"Az élet tanulmányozása közben a magasabb régiókból egyre alacsonyabbakba szállunk, míg végül útközben az élet eltűnik, és ott állunk üres kézzel. A molekulák és elektronok élettelenek." (Szent-Györgyi Albert cikke: Internat. Sci. Techn., 1966. június)

Victor F. Weisskopf elméleti fizikus elnöke volt az Amerikai Egyesült Államok Tudományos Akadémiájának. A világegyetem eredete című cikkéből idézek: "Úgy tűnik, mintha »valaki« így rendezte volna el, hogy a sűrűség mindenütt egyforma legyen, még olyan helyeken is, amelyeknek nem volt soha lehetőségük arra, hogy egymással kapcsolatba kerüljenek... Vajon az anyag miért részesült előnyben az antianyaggal szemben ilyen csekély mértékben? Olyan ez, mintha »valaki« kezdetben valamivel több anyagot tett volna a fazékba, mint antianyagot... Valóban, a zsidó-keresztény tradíció olyan módon írja le a világ keletkezését, amely meglepően hasonlít a tudományos modellhez. Korábban tudományos szempontból hibásnak tűnt azt mondani, hogy a világosság korábban jött létre, mint a Nap. A jelenlegi tudományos felfogás valóban feltételezi, hogy az univerzum kezdetben különböző sugárzással volt telített, már sokkal azelőtt, hogy a Nap teremtésére sor került..." (Természet Világa, 1985/12. szám, 540–541. l.)

Ezeken azért érdemes szerintem elgondolkodni...


Üdv. Péter

2021. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Tislerics Máté ***** válasza:
34%

,,A tudomány és az ateizmus miért cáfolja amúgy a természetfelettit?"


A tudomány csak akkor képes cáfolni egyes részeit a természetfelettinek és a vallásos dogmáknak, ha van elég bizonyíték a cáfolat elvégzéséhez. Ha nincs akkor egyszerűen ignorálja azt, hiszen nem képes bizonytalan adatokkal mit kezdeni.


,,Sem a tudomány, sem az ateizmus nem cáfolja a természetfelettit. Csak nem hisz benne."


A tudomány nem hisz semmiben. A tudomány egy módszertan, amit az ember használ, hogy megismerje a valóságot. Ha kiderül, hogy valami nem úgy van mint ahogy azt a szent könyvek írják, akkor kijelentheti, hogy ez a szent könyv természettudományos szempontból elégtelen. Tehát hiányosan, vagy helytelenül írja le azt, amit már tudunk és bizonyítottunk ellenőrizhető módszerekkel.


Az ateisták ellenben valóban hisznek! konkrétan abban, hogy nincs Isten...

2021. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Nem.

Az ateisták döntő többsége nem hiszi azt, hogy lennének istenek.

Ez egészen más, mintha abban hinnének, hogy nincsenek.

2021. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Tislerics Máté ***** válasza:
Az az agnosztikus...
2021. jan. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Az az agnosztikus ateista...
2021. jan. 26. 17:53
 16/30 anonim ***** válasza:

A jelenleg élő ateisták 90%-a agnosztikus.

Kérlek, ezt vedd figyelembe, ha azt írod le, hogy "AZ ateisták".

2021. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Tislerics Máté ***** válasza:
akkor hívjuk is így... a sima ateista az konkrétan elutasítja azt a gondolatot, hogy vannak istenek. Tehát úgy hisz mint egy teista. Csak pont az ellenkezőjében. Az agnosztikus ateista nem jelenti ki, hogy nincs isten. Vagy van, vagy nincs... nem annyira radikális mint a két végletet: ateista - teista
2021. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Nem.

Akiről te beszélsz, az a gnosztikus ateista.

Elég ritka példány.

NEM az a "sima".

A "sima" az az agnosztikus ateista.

2021. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen. Higgyél a tudományban, egy egyszerű kicsi vírust nem tudnak megállítani. Vicc és szánalmas.
2021. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Tök mindegy. Nálam kétféle ember van. Aki tévelygő és aki megtalálta Jézust és követi.
2021. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!