Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi is kaphatnak...

A Jehova Tanúi is kaphatnak covid elleni oltást?

Figyelt kérdés

2021. jan. 29. 19:25
1 2 3
 1/23 Gábordegábor válasza:
7%
Persze csak győzd kivárni bár életkortól is függ 65 év felett hamarabb megkaphatod de ha egéségügyi dolgozó vagy akkor még hamarabb bár a legjobb ha polgármester vagy és gyorsan beadatod magadnak.
2021. jan. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
Reméljük nem.
2021. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
27%

A Tanúknál ez is lelkiismereti dolog. Van aki kéri, van aki nem.

Egy biztos, hogy olyan vakcinával oltják be magukat, ami nem tartalmaz vért.

Én például nem kérem, mert van immunrendszerem, amit természetesen erősítek.

Valószínű, hogy túlestem rajta tavaly Február környékén, de még akkor amikor nem tudtuk, hogy ez a Covid. Rettenetes volt, még ilyen beteg nem voltam egy influenzától.

Sok emberrel beszéltem erről, és többen nyilatkozták, nem tanúként, hogy Ők is túl vannak rajta orvosi segítség nélkül, vagy ha kaptak is orvosságot, a megszokott kezelést kapták, és meggyógyultak.

Vannak Testvéreim akik viszont beolttatják magukat.

2021. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Off de aki jehova tanúja az tényleg nem fogadhat el vért ha vérátömlesztésre kerülne a sor vagy szervet?
2021. jan. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

4# tényleg


Ez az oltás, meg hogy lelkiismereti dolog... És még mindig van lejjebb ezeknek.

2021. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 effre ***** válasza:
100%

5

a hülyeség ellen sajnos nincs oltás...Szenzációs lenne ha valaki feltalálná

2021. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
41%

Azért mondjuk, hogy lelkiismereti kérdés, mert nincs a Bibliában erre konkrét tiltás, sem nem teszi kötelezővé. Ez olyan mint akinek az algoflex jobb a fejfájásra, másnak a Cataflam. Isten meghagyta a szabad választás jogát némely dologban, mindenre nem hozott szigorú szabályokat.

ezért mindenki eldönti, hogy milyen orvosi kezelést választ, ha erre nincs konkrét utasítás.


Hogy miért kötözködsz, nem tudom.

2021. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

3.


akik belehaltak, azoknak is volt immunrendszeruk

koztuk sokan fiatalok, akik erosek es egeszsegesek voltak, pl. fitness oktatok

ha februarban kaptad el, akkor erosithetsz is, mert mar valoszinuleg nem vedenek az akkor megszerzett antitestek

2021. jan. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%

8

Bocsánatot kérek, nem jól írtam. Mindenkinek van immunrendszere. Nem is így akartam fogalmazni.

Azonban az immunrendszere nem egyforma az embereknek, Hiába tűnik egészségesnek. Mert ha az egészségesek így belehalhatnak, akkor a betegeknek tízezrével kellene hullania, ami igen látványos lenne mindenhol.

Hát nem érdekes? Egy betegesebb ember túl éli, míg egy edző, belehal.

2021. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"akkor a betegeknek tízezrével kellene hullania"

Nem feltétlenül, mert nagyon sok mindentől függ.

Ha igaz lenne, ami mondasz, akkor pl. a háborúban az történne, hogy ha sorba rakod az embereket erő szerint, akkor lehetne egy vonalat húzni: balra az erősek, ők mind túl fogják élni a háborút - jobbra meg a gyengék, ők meg mind belehalnak.

De a valóságban meg egyáltalán nem így történik, hanem a háború az erősek és a gyengék közül is szedi az áldozatokat, mint ahogy életben is maradhatnak.

Nagyon sok dolog van, ami eldönti, hogy megkapod-e a betegséget, mennyire súlyosan, hogyan reagál rá a szervezeted, és végül mi történik veled.

2021. jan. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!