Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a katolikus egyház tagja...

Ha a katolikus egyház tagja vagyok akkor kell fizetni egyházadót? Ha igen akkor milyen formában és mennyit, ha nem akkor miért nem?

Figyelt kérdés
Más országokban ez hogy működik? Konkrétan Németország és Anglia érdekelne.
2010. aug. 15. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon annyit fizetsz,amennyit akarzs. Általában a jövedelem 1 %-át kérik,de ez nem kötelező.

Angliában nem tudom. De Németországban ,ha tudják,hogy kastolikus vagy,akkor a fizetésedből vonnak 1-2 %-ot.

2010. aug. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Igen kell fizetni. Nálunk félévente kell és annyit adsz, amennyit jónak látsz.
2010. aug. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem fizetsz, akkor a temetésed előtt kell egy összegben, évekre, hónapokra visszamenőleg befizetni. Szar ügy, hogy ilyenekkel húzzák le az embereket.


Én evangélikus vagyok, nekünk fix összeget kell fizetni.

2010. aug. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Isten nem tud bánni a pénzzel?
2010. aug. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Isten földi képviselői nem tudnak bánni a pénzzel. Egyrészt nem értenek hozzá, másrészt nem engedhetnek meg maguknak mindent, amit a világiak megengednek maguknak. Nem szerezhetnek pénzt hazugsággal, csalással.
2010. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!