Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy fordulhat elő az, hogy...

Hogy fordulhat elő az, hogy egy tanúknál hónapok óta tanulmányozó minimálisan sem ismeri a Bibliát, sem a felépítését?

Figyelt kérdés

Ennyire nem foglalkoznak a tanúk az érdeklődőkkel vagy az érdeklődő ennyire nem foglalkozik a Bibliával?


Lásd edgár utolsó kérdését, ahol azt adja elő, hogy van külön Háromság Biblia, és van az igazi, a tanúké. Még a Károlit is tagadja, amit a tanúk is használnak mai napig.

Vagy ha valaki bemásol neki egy verset, akkor fogalma sincs hogy hol kell keresni, illetve mit jelentenek a vers melletti rövidítések, amik a könyvet jelölik és a szakaszt!


Hogy fordulhat elő az, hogy ezt a minimális ismeretet sem voltak képesek a tanúk neki átadni hónapok alatt?? Miközben nagyképűen ő kér számon mindenki mást!


2021. febr. 10. 09:53
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Kedves Péter, bár nem ide tartozik a téma, mert más a kérdés, de én ugyanezt tapasztaltam az adventista tanításban. Sőt, rokonom is.
2021. febr. 10. 14:04
 12/13 KZitus ***** válasza:

Szia

Hogy fordulhat elő......egy(több) esetet meg tudok neked említeni, amikor ez velem, illetve a tanulmányozómmal előfordult. Tehát ez az eset akkor fordult elő, amikor a személy nem tudott olvasni, és a Biblia tanulmányozással párhuzamosan írni-olvasni is tanítottam.

Gyakorlatilag akkor került a Biblia a kezében, amikor már össze tudta olvasni a betűket, szókapcsolatokat. Felnőtteket is tanítottam írni-olvasni, ha tanulmányozni akarta a Bibliát. De mivel a Biblia a fő tankönyvünk, ezért elképzelhetetlen, hogy ne tudja rövid időn belül egy olvasni tudó ember "jól" forgatni a Bibliát.

Persze ez velem történt, ezért tudok írni erről.....

2021. febr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy kiről van szó és pontosan tudod, hogy tud írni, olvasni, hisz ontja magából az aljas kérdéseket és kapcsolatban is álltok. Legalább ne adnád itt elő az álszentet.
2021. febr. 10. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!