Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha iszlám vallású országba...

Ha iszlám vallású országba megyek nőként akkor ugyanúgy kell felöltöznöm mint egy muszlim nőnek?

Figyelt kérdés
hijab, burka
2021. febr. 11. 18:32
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Eljátszatjuk ezt is, nem hiszem, hogy nem érted, de akkor elmondom szájbarágósan, hogy méginkább egyértelmű legyen, mennyire ferdítesz, aztán szorítsd magad a sarokba méginkább, ha ez még lehetséges:

Aki azt kiabálja, hogy “Allah Akbar” mielőtt felrobbant egy pár hitetlent (minél többet, annál jobb ugye), azt kijelenthetjük, hogy muszlim és hogy Allah és az iszlám nevében és ezek által hajtva teszi fennkölt cselekedetét? Azért, mert egy elnök ráteszi a mancsát a Bibliára, már egyből következik, hogy a katona, aki az ő parancsára megy a frontra, az hithű keresztény, Jézus nevében és dicsőségére (haha) cselekszik, még ha nem is követi egyáltalán a keresztény szokásokat/előírásokat?

Ezt szépen beidézted, de szokás szerint elfeljtettél rá válaszolni:

""Miből van vajon több, amerikai katonából, aki naponta imádkozik és keresztényként él és terjeszti Jézus tanításait (hogy lenne akkor katona?), olvassa a Bibliát, vagy muszlim terroristából, aki naponta 5-ször imádkozik, olvassa a Koránt, nem eszik disznóhúst és terjeszti Allah igéjét?""

Az én értelmi képességeim kérdőjelezed meg TE? Megvilágosítanál akkor végre ezzel kapcsolatban, te magasságos, te? Annak a ténynek mégis mi köze az iszlámhoz és a muszlim terrorizmushoz, hogy az USA hozta létre az ISIS-t és az Al-Kaidát? Az USA azért fegyverezte fel őket, mert keresztény? Igen? Ha nem lettek volna felfegyverezve, akkor nem is lennének muszlimok, ugye? Képzeld, nagyon régen tisztában vagyok azzal, hogy az USA hozta létre ezeket a szervezeteket, azt te tudod, hogy miért? Mert én igen, de világosíts fel akkor, mert ez a vesszőparipád annak ellenére, hogy az égvilágon nincs semmi köze ennek ahhoz, amiről írunk, főleg nem a hijabhoz és kendőhöz, de csak erőlteted.

Nem az én agyammal van baj, ha te nem vagy hajlandó válaszolni csak csúsztatni és ferdíteni. Az amerikai katonák nem kereszténységtől vezérelve öltek muszlimokat, de a muszlim terroristák (már ha léteznek ugye) az iszlámtól vezetve és inspirálva öltek nyugatiakat, ez tény, pont. Megvan?

Az ISIS és az Al-Kaida néhány tucatnyian vannak? Gondolom ismered is őket név szerint, ugye? Le a kalappal akkor, hogy ekkora hatást váltottak ki a világból.


Talán még mindig nem láttad, mert nagyon ügyesen sunyítasz, de az eredeti kérdésről ezt írtam:


"Nekünk meg kell változtatni bizonyos öltözködési szokásainkat, ha hozzájuk megyünk, de nekik az égvilágon semmit, ha ők jönnek hozzánk."


Amihez te nagyon okosan ezt adtad hozzá:


""Mikor volt olyan hogy a Magyarországra látogató követelte hogy a magyar nőnek takarnia kell a haját? :)"


Ez vagy te és a "vitád", és még te szólsz le engem, meg az "értelmi szintet, amit képviselek"? :D

2021. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Amúgy igen, egy kereszténynek alkalmazkodnia kell egy muszlimhoz de egy muszlimnak nem kell alkalmazkodnia egy keresztényhez. Ezért is tettem fel a kérdést, hiszen megannyiszor láttam dokumentumfilmekben, hogy a riporter nő (aki keresztény) fejkendőben ment például Iránba.

Puszta kíváncsiságból kérdezem.

Egyébként az egyik válaszoló jól mondja, kb az összes muszlim terrorista Mohamed és Allah nevében hajtotta végre a támadásokat, tehát vallási eredetűek voltak a terrocselekmények, vagy nem is tudom már hogy fogalmazzak, laikus vagyok ebben a témában.

Mindegy is, ez is igaz, hogy egy muszlim szabadon gyakorolhatja a vallását keresztény országokban, nyugodtan járhat muszlim ruhákban... Viszont keresztény embert nem egyszer bántottak/öltek meg muszlim országokban ha kiderült róla, hogy keresztény és/vagy nem a muszlim előírásoknak megfelelően öltözött fel, stb. Lásd az első mondatot.

2021. febr. 15. 18:29
 33/37 anonim ***** válasza:

"Aki azt kiabálja, hogy “Allah Akbar” mielőtt felrobbant egy pár hitetlent (minél többet, annál jobb ugye), azt kijelenthetjük, hogy muszlim és hogy Allah és az iszlám nevében és ezek által hajtva teszi fennkölt cselekedetét?"


A te kis agyadban igen, valójában nem. Az európai merénylőknek egyenként utánanéztek és az van hogy ezek többsége büntetett előéletű alkohol vagy drogfüggő. Volt olyan aki kocsmát üzemeltetett, a női merénylő meg meztelen képeket töltött fel magáról. Ezek szerinted vallásos hithű muszlimok? A rokonaik, ismerőseik is úgy nyilatkoztak hogy nem éltek vallásos életet. Másik oldalról meg csak akkor tekinted kereszténynek a civileket gyilkol amerikai katonákat ha azt kiabálják közben hogy Jézus nevében. Ezek szerin a te felfogásodban úgy lehet valaki keresztény ha Jézus nevét emelgeti gyilkolás közben. Egy igazi észlén vagy.



"Miből van vajon több, amerikai katonából, aki naponta imádkozik és keresztényként él és terjeszti Jézus tanításait (hogy lenne akkor katona?), olvassa a Bibliát, vagy muszlim terroristából, aki naponta 5-ször imádkozik, olvassa a Koránt, nem eszik disznóhúst és terjeszti Allah igéjét"


Kezdjük ott hogy a ISIS és hasonló terroristák tettei ellentétesek az iszlám vallással. És ahogy írtam az ISIS terroristák többsége nem vallásos, nem vallási megfontolásból csatlakozott. Tehát minimális az olyan muszlim aki vallásos és így csatlakozott az ISIS-hez. Az amerikai hadsereg létszáma 2 millió fő. Ha ennek a fele vallásos keresztény akkor is 1 millió ember, mig az ISIS-nél meg összesen nem volt több néhány tízezernél a tagjainak a száma akik nagyrészt nem is voltak vallásosak. Szóval ezt nagyon benézted.



"Képzeld, nagyon régen tisztában vagyok azzal, hogy az USA hozta létre ezeket a szervezeteket, azt te tudod, hogy miért? Mert én igen, de világosíts fel akkor, mert ez a vesszőparipád annak ellenére, hogy az égvilágon nincs semmi köze ennek ahhoz, amiről írunk, főleg nem a hijabhoz és kendőhöz, de csak erőlteted."


Szívesen felvilágosítalak. Egyrészt ezekre hivatkozva beavatkozhat és megtámadhat muszlim országokat, ahogy például Irak esetében az volt az egyik indok hogy Irak támogatja az al-kaidát, ami persze hazugság. A fő cél viszont nem ez, hanem az iszlám vallás elleni háború. Az USA és Izrael létrehozza ezeket a terrorszervezeteket kifejezetten úgy hogy az iszlám nevében gyilkoljanak, majd a nemzetközi médiában amit ők irányítanak, iszlámellenes gyülöletkampányt folytatnak ezekre hivatkozva.



"Nem az én agyammal van baj, ha te nem vagy hajlandó válaszolni csak csúsztatni és ferdíteni. Az amerikai katonák nem kereszténységtől vezérelve öltek muszlimokat, de a muszlim terroristák (már ha léteznek ugye) az iszlámtól vezetve és inspirálva öltek nyugatiakat, ez tény, pont. Megvan?"


Nem, nincs meg. El vagy tévedve. Az USA kifejezetten muszlim országokat támad és iszlámellenes gyülöletkeltést folytat. Az ISIS terroristákat nem vezérelheti az iszlám mert az iszlám egyértelműen tiltja civilek gyilkolását és az összes többi rémtettet. A Biblia viszont tele van népirtásra felszólító versekkel. Szó szerint benne van hogy a nőket és gyerekeket is öljék meg, a szűz lányokat pedig tartsák meg. Tehát amig a ISIS tettei ellentétesek a Koránnal, addig a keresztény katonák tömeggyilkosságait engedi a Biblia.



"Az ISIS és az Al-Kaida néhány tucatnyian vannak? Gondolom ismered is őket név szerint, ugye? Le a kalappal akkor, hogy ekkora hatást váltottak ki a világból."


Az európai merénylők voltak néhány tucatnyian. Ezt írtam.



"Nekünk meg kell változtatni bizonyos öltözködési szokásainkat, ha hozzájuk megyünk, de nekik az égvilágon semmit, ha ők jönnek hozzánk."


Láttam és továbbra is marhaság. Már leírtam hogy a legtöbb muszlim országban semmilyen öltözködési szokásod nem kell megváltoztatni. Sok muszlim ország kedvelt túristacélpont. Viszont általánosságban igaz hogy ahova mész az ottani szabályok érvényesek rád. Lehet valamiben lazább másban szigorúbb. Ezen mit nem lehet felfogni?

2021. febr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

"Amúgy igen, egy kereszténynek alkalmazkodnia kell egy muszlimhoz de egy muszlimnak nem kell alkalmazkodnia egy keresztényhez. Ezért is tettem fel a kérdést, hiszen megannyiszor láttam dokumentumfilmekben, hogy a riporter nő (aki keresztény) fejkendőben ment például Iránba."


Ez totál nem igaz. Az adott ország szabályaihoz kell alkalmazkodnod. Ahogy az ide érkező muszlimok a magyar törvényekhez alkalmazkodnak.



"Egyébként az egyik válaszoló jól mondja, kb az összes muszlim terrorista Mohamed és Allah nevében hajtotta végre a támadásokat, tehát vallási eredetűek voltak a terrocselekmények, vagy nem is tudom már hogy fogalmazzak, laikus vagyok ebben a témában."


Leírtam az előző válaszomban hogy mi van ennek a hátterében.



"Mindegy is, ez is igaz, hogy egy muszlim szabadon gyakorolhatja a vallását keresztény országokban, nyugodtan járhat muszlim ruhákban... Viszont keresztény embert nem egyszer bántottak/öltek meg muszlim országokban ha kiderült róla, hogy keresztény és/vagy nem a muszlim előírásoknak megfelelően öltözött fel, stb. Lásd az első mondatot."


Ez egy hatalmas nagy tévedés. Nagyon nem vagy képben. Kezdjük azzal hogy a Közel-Keleten, ami az iszlám világ szíve, jelenleg is 10-15 millió őslakos keresztény él. A keresztények viszont Nyugat-Európában teljesen kiirtották az őslakos muszlimokat, Kelet-Európában pedig majdnem teljesen. Még mielőtt azt mondanád ez régen volt, csak mondom hogy az utolsó európai népirtást is keresztények követték el muszlimok ellen a délszláv háborúban a 90-es években. Ami pedig Magyarországot illeti, a magyar kormány kijelentette hogy Magyarországon nem épülhet mecset. Az itteni muszlimok raktárépületekben, irodaházakban kénytelenek imádkozni, és iszlámellenes gyülöletkeltés megy államszinten. Az iszlám világban viszont nincs keresztényellenes gyülöletkeltés és a keresztények saját templomaikban imádkozhatnak. Ennyit arról ki a békés és ki az ellenséges.

2021. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy annyira röhejes, hogy néhányan itt élik ki a muszlimok elleni gyűlöletüket. Hagyjátok már békén őket, aztán higgyenek amit akarnak, az meg, hogy az oktatáshoz és gépjárművezetéshez nincs joguk kedves #13 az röhejes. #14 Sokan nem fedik el a hajukat teljesen, plusz amúgy, simán kiutazhatnak egy másik országba, ahol nem veszik fel a kendőt, ez ennyi 😂
2021. febr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
50%
35. hajaj majd ha arra járok elviszlek.
2021. febr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
45%
Ezek a kecskeb@szó barbárok még mindig a középkorban élnek. Hadd robbantsák csak fel egymást, nem kár értük.
2021. máj. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!