Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kezdjem el olvasni a...

Hogyan kezdjem el olvasni a Bibliát? Tudtok tanácsokat adni, hogy hogyan értsem is meg?

Figyelt kérdés
Igazából már elkezdtem, de még csak pár oldalt olvastam el.

2021. febr. 13. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Lukács evangéliumával kezd, utána pedig Apostolok cselekedeteivel, mind a kettőt egy görög orvos írta levél formájában egy barátjának.


Üdv. Péter

2021. febr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk az elején kezd. Az sokat segít. Érteni meg mindenki érti mert a biblia olyan mint a Quimby dalszövegei, mindenkinek mást jelent.
2021. febr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Legyen egy hozzád közel álló pap, aki a homályos részekben segít eligazodni.
2021. febr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Magam részéről úgy voltam vele, hogy tudok olvasni, értek a szóból, a Biblia pedig magyarul (is) van. Továbbá feltételeztem, hogy egy olyan könyv, amit embertömegekhez írtak, nem lehet túl elvont és érthetetlen. Nekem is tanácsolták, hogy Lukáccsal kezdjem, de inkább az elején kezdtem. Tudod, az eleje nagyon brutál. Gondolom nem véletlen, hogy azt akarják, kezd a szebb részekkel. Akkor talán könnyebben lenyeled azt a horrort, amit az Ószövetség bemutat.


Nekem csak egy hozzáfűznivalóm van: Az Ószövetség és az Újszövetség istene ugyanaz.

2021. febr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Olvasd az egész Újszövetséget
2021. febr. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én is az Újszövetséget ajánlanám elsőre, mivel szerintem annak fényében, már az Ószövetség is talán egy fokkal érthetőbb lesz, talán jobban odafigyel az olvasó a részletekre és a nagy képre. De, ha az elején kezded, akkor tényleg kéne valami segédlet, mivel egyszerűen nem fogod látni az összefüggéseket és a lényeget. pl. Nagy valószínűséggel hiába olvasod el a Léviták könyvét, nem fogod érteni, hogy az egésznek mi a jelentősége, mit keres a Tóra közepén, viszont cserébe még nagyon unalmas is lesz.

Ha otthon olvasgatsz és valamit nem értesz én azt javaslom olvass utána a neten. Ne ezen az oldalon, hanem a neten, lehetőleg valamilyen vallással, Bibliával foglalkozó oldalon, olyanok írásait olvasd, akik konyítanak is hozzá. Papok, lelkészek, teológusok... Tovább ajánlom a youtubon fellelhető Bible project angol videókat, vagy néhány már magyarra is lefordított Biblia projekt videókat. A Bible project készítőinek pont az volt a célja, hogy segítsenek végigolvasni a Bibliát, úgy hogy ahhoz valami kapaszkodót is nyújtsanak. Látványosan és röviden bemutatják a könyvek szerkezetét, segítenek, hogy mire kell figyelni. Valamint témákat is bemutatnak, szavak jelentését kifejtik stb. Fiatalos, nem unalmas, mégis informatív és látványos videók. Szerintem pont jó olyanoknak, akik elgondolták, hogy végig olvassák a Bibliát, de fogalmuk sincs az egészről, viszont nem akarnak több órányi előadásokat nézni és háttér infót olvasgatni, de azért szeretnének valamit érteni is belőle.

2021. febr. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Keress magad mellé egy bölcs embert, aki képes értelmezbi a szimbólumokat.
2021. febr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező! Én szívesen segítek megérteni neked a Bibliából a kereszténység alapjait gyakorlatias formában. A leckék végére remélhetőleg világosabb lesz, hogy miről szól a nagy kép, és mi Isten terve. Akkor tudsz dönteni, hogy hiszel-e benne, és akarod-e követni. Nem vagyok teológus, sem történész, ezért az ószövetség egy részét így a történelem és a kulturális viszonyok kellő ismerete nélkül én sem tudom jól elmagyarázni.

Kedves többiek! Akkor most jöhetnek a lepontozások, lehúzások, és káromkodások, amiket szoktam kapni érvek helyett.

üdv Stefán

2021. febr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok, ma fejeztem be az Ószövetséget
2021. okt. 2. 20:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy komolyan vetted a dolgot és végig csináltad. Gratulálok! :)

Sok sikert az Újszövetséghez is!

2021. okt. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!