Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor a reinkarnáció igaz...

Akkor a reinkarnáció igaz vagy hamis?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy születnek új lelkek meg reinkarnálódnak meg más világokból is jönnek lelkek. De ezt miből állítják a reinkarnáció fanok? Reinkarnáció fanok ti újra és újra szenvedni akartok, újra vissza akartok jönni tudatlanul és ugyan úgy szenvedni? Netán egy kis bolha testében? Vagy csak egy rövid túrára mondjuk egy tiszavirágnyi napra?

2021. febr. 14. 11:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Isten nem tanít ilyet, és Jézus megváltó halála értelmetlen lenne.

Ezért hamis.

Jézus hatalmas áldozata oldja fel azt, ami Ádám miatt az ember életébe jött be a halál. Ha ezt feloldja, akkor ez azt jelenti, hogy helyre áll az eredeti rend a földön, az ember örökké élhet boldogan betegség, halál, öregség nélkül.

2021. febr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Isten nem tanít ilyet, és Jézus megváltó halála értelmetlen lenne."


Lehet hogy épp emiatt az áldozata miatt nem reinkarnálódunk többet mivel meghalt a bűneinkért, azaz így nincs (annyi)karma?

2021. febr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#11

jézus halála a halála után történtek miatt "értelmetlen".

Hogy engedhette volna az I. és a II. vht ha elvette bűneinket? Hogy lehetnek gyilkosok? tolvajok? hogy létezne e pokol. ha Megváltónk megszabadított?

Nézz körül? Helyre ált? +-2021 év telt el azóta? hol az ígéret földje?


nem azért lenne hamis mert egy Szent lélek a földön járt, ugyanakkor Jézus halála sem értelmetlen ha van. Hisz akkor Buddháé épp oly értelmetlen lenne.

Jészus életével tanított irányt és útmutatást adot, hogy hogyan élj, s nem a halálával, szenvedve a kereszten. Valamint bár meghalt de feltámadt...vagy nem?

Értelmetlen volna, ha az ki nem fejezte be az úr által reá szán feladatot, így újjászülethessen, majd sorsa bevégzésével beléphessen a mennyek kapuján? Vagy inkább hinnéd azt, hogy korok, világok bűnösei, hitetlenjei nem részesülhetnek az Isten írgalmába és lelkük az idők végezetéig a Pokol kénköves bugyraiba szenvedésre ítéltessenek? Hol az Isteni írgalom, szertet azon teremtett lényei felé kiket anygali seregénél is jobban szeret?

Nem Istened nem atanít ilyet, a Biblia és a hited papjai azok, de kitárt szíved, mi befogadja a Szent lelket vajon mit súg? pokolra küldenéd ellenségeid, felebarátaid? vagy újrakezdhetnék, újjászületve bűneiktől mentesen? Szabad akaratod, dönteni. az Egy s Igaz Irgalmas Istent szolgálod, vagy a keresztény tanokét....


De kérlek ne érts félre, én is vágyom a krisztusi életre, csak én az élőhöz imádkozom, és a mindenek atyájához.

2021. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%

Én nem tudom ,hogy létezik -e de


halottam 1 történetet , hogy mi lehet,a reinkarnációval , elmesélem.


1 keresztény pap és 1 buddhista pap, akik amúgy nagyon jó barátok ,egész életükben ezen vitatkoznak , hogy mi van a halál után , mennyország vagy reinkarnáció .


és a végén megegyeznek abban , hogy aki előbb eltávozik az élők sorából az valahogy , valamiképpen visszajelez az élő barátjának , és elmondja hova került.


telik múlik az idő és a már szépen megöregedtek , és az egyik napon a buddhista pap rossz-hírt kap a barátjáról.


eltávozott.......


nagyon megszomorodik, meditál is sokat, magába van roskadva és sokat gondol a barátjára.


egyszer csak meditáció közben, nagyon halványan de valaki szólongatja suttogva , itt vagyok ,

itt vagyok,


Ki az ? ki az ?


csak nem Te vagy az ?


én vagyok ! én vagyok !

na, hol-vagy, hol-vagy , mit csinálsz ,


hát elég jó élet van itt, suttogja a barátja ,


na ,hogy-hogy ,


képzeld ,


reggel felkelünk , reggelizünk és megyünk és dugunk egy nagyot.


ne má, tényleg ? ........... és utána ?


délbe.......


megyünk, ebédelünk egy nagyot és utána megint dugunk egy oltárit.


na jólvan , tényleg ne má, és este ?


azt ne mond , hogy este is.


este......?


megyünk vacsorázunk , és utána megint egy oltári nagy reszelés.



na jólvan,..... akkor tényleg létezik a mennyország ?



dehogyis , dehogyis .



miért , hol vagy ?



hol-vagyok , hol-vagyok ,


itt vagyok a gödöllői állami gazdaságban ,

és fedező baknyúl vagyok.

2021. febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Létezik magyar oktatás?
2021. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Melyik jobb érzés szerinted :

Véletlenül megszuletsz, le élsz több kevesebb évet, aztán elkaparnak, és amíg világ a világ, soha többet nem létezel, vagy biztos vagy abban, hogy okkal és céllal születtél, feladatod van itt a földön, amit több életen keresztül, de teljesítened kell. Lehetnek nehezebb és könnyebb időszakok az életedben, mint bárkinek, egyik életedben gazdag vagy, a másikban nem annyira. De mégis van egy cél ami vezet, akár tudomásul veszed akár nem.

Bizonyítékot ne várj.

A döntés a tiéd.

2021. febr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
14 megelőztél :D
2021. febr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Önismeretterjesztő - PaTa ***** válasza:

Olvastam egy cikket, amiben egy fizikus előállt egy lehetséges magyarázattal. A magam részéről hitelesnek tartom.


[link]

2021. febr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hamis
2022. nov. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Születnek új lelkek? Ez a védákkal összeegyeztethetetlen.
2022. nov. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!