Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi cáfolja a reinkarnációt...

Mi cáfolja a reinkarnációt keresztények?

Figyelt kérdés
Sok halálból visszajött ember történetét hallottam és sokan azt állítják ott látták az előző életeiket is. De ugyanakkor nem tudom mennyire hitelesek a beszámolók. Meg elvileg a korai kereszténységben még benne volt a reinkarnáció tana.

2021. febr. 7. 16:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nos a kereszténység lényege a túlvilágra kerülés, ahol a lélek a mennybe vagy a pokolba kerül. Így a kérdés lezártnak tekinthető, a kereszténység keretein belül gondolkodva nincs minek reinkarnálódni.
2021. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
A józan ész - és nem csak a keresztényel esetében!
2021. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Semmi sem cáfolja vagy bizonyítja. Vagy hiszel benne, vagy nem.
2021. febr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
16%
Orbán Viktor!
2021. febr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De a zsinat kivett bizonyos iratokat és Dobronay László is megerősítette, hogy látta az előző életeit.
2021. febr. 7. 17:54
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Senki nem tért vissza a halálból. Csak a klinikai halál állapotában voltak ami sok hallucinációval jár.
2021. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Több minden cáfolja.

Elsőként és legfőbb cáfolat Jézus megváltó halála. DE az írások is cáfolják, mivel a lélek nem halhatatlan. S ha valami nem halhatatlan, az nem vándorol, mert megszűnt létezni, vagy is meghalt.

Isten azért hozta megoldásként a megváltás jogát, hogy az emberek akik Ádám miatt elvesztették az örök életre szóló lehetőségüket, visszakapják.

Továbbá azok a hűségesek sem éltek tovább más formában sem, amíg nem jött el az ideje a feltámadásnak. Az égbe való Feltámadást, az "Úr jelenléte" idejére jelöli meg. Sem előbb sem később, így ezek a személyek sem éltek addig az ideig semmilyen formában.

(1Tesszalonika 4:15) . . .mi, akik életben leszünk az Úr jelenléte idején, semmiképpen nem előzzük meg azokat, akik meghaltak,

(1Tesszalonika 4:16, 17) . . .először azok támadnak fel, akik meghaltak Krisztus követőiként. 17 Azután mi, akik életben leszünk, velük együtt elragadtatunk felhőkben, . . .

Amikor Jézus visszatért, azok támadnak fel előbb, akik Krisztus követőjeként éltek, és meghívást kaptak hogy legyenek Krisztus messiási királyai.

2021. febr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Zsid 9:27 "És amint elrendeltetett, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután pedig ítélet következik,..."

A Biblia ezen mondata kizárja a reinkarnációt, és kizárja azt is, hogy reinkarnációra utaló nyomokat kitöröltek a Bibliából (ugyanis akkor ellentmondás lenne benne). Az ember szeretne további esélyeket, hogy változtathasson, és Isten tényleg a második, harmadik, sokadik esélyek Istene, de ezeket az esélyeket ezen a földi életen belül adja meg. Ahogy éltél ebben az egyetlen életedben, az fogja az ítélet alapját képezni az utolsó napon, amikor mindenki feltámad. Különben miért mondja az Írás az Ef 5:15-16-ban, hogy "Jól vigyázzatok tehát, hogyan éltek; ne esztelenül, hanem bölcsen, kihasználva az alkalmas időt, mert az idők gonoszak." Az idők "gonoszak", mert ellenünk dolgozik az idő. Ki kell használni minden lehetőséget, hogy megismerd, mi Isten akarata az életedre, mert az élet nem kiszámítható és nem mindenkivel fair. Vannak, akik fiatalon meghalnak. Most a koronavírus járvány alatt a váratlan halál még inkább benne van a pakliban. Én pl. időnként fel szoktam ajánlani, hogy szívesen tanulmányozom a Bibliát azzal, akit érdekel, és meglep, hogy mennyi ember halogat, ingadozik, vagy akár visszautasít és nem él a lehetőséggel. Én is ingyen kaptam az üdvösséget, és ingyen is adom, de ha pedig nincs kereslet, előbb-utóbb megszűnik a kínálat is.

Egyébként fiatal koromban, amikor még nem voltam keresztény, én is belekóstoltam az ezotériába, többek között voltam egy ezotérikus szeánszon, ahol kb. 10 embert "visszavezettek az előző életeibe", és pont ezután a szeánsz után kezdtem kételkedni a reinkarnációban, mivel az a kb. 10 ember, akik állítólag az előző életüket átélték, általánosságokban beszéltek, semmi konkrétumot nem mondtak, amit ellenőrizni lehetett volna. Se egy helységnév, se konkrét nevek, időpontok stb., aminek utána lehetett volna nézni, nem hangzottak el.

üdv Stefán

2021. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

De tényleg ez van, tapasztalatom szerint szinte mindenki erős a kifogásokban. Ha fiatalokat szólítok meg: "Sokat kell tanulnom, és még fiatal vagyok, másrészt akarom egy kicsit élvezni az életet, Isten egy csomó jó dolgot nem engedne meg, amit élvezek, majd foglalkozom Istennel, ha végzek az egyetemmel." Aztán: "Most jegyben járok, szerelmes vagyok, nincs időn Istenre, majd, ha megházasodtam." Aztán: "Itt van rajtam a család és a gyerekek gondja, gürizek, hogy eltartsam őket, majd ha a gyerekek kirepülnek a fészekből, talán lesz időm Istenre." Aztán: "A válás körüli hercehurca annyira lefáraszt, elveszi minden energiám, ha túl leszünk ezen, talán lesz időm Istenre." Aztán: "Belefáradtam az életbe, anyám rákban halt meg 5 éve, háromszor váltam, egyik gyerekem drogos, a másikat most rúgták ki az egyetemről, súlyos betegséggel küzdök, annyi rossz történt velem, miért engedte meg ezt Isten? Elvették az életkedvemet és az erőmet. Egy ilyen Isten, aki ezt tette velem, nem is kell nekem." Aztán: Ennyi volt, itt a halál, nincs több esély.

üdv Stefán

2021. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Jézus teljesen mást hirdetett, örök életet, nem örök körforgást amíg el nem érjük a Nirvánát.
2021. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!