Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a muzulmán...

Miért van az, hogy a muzulmán vallásban és a keresztény vallásban is az arkangyalnak az a neve, hogy Gábriel?

Figyelt kérdés

2021. febr. 19. 08:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%

Living, nem kell ennyire túlbonyolítani ezt. Fogadd el, hogy a bizony több Mihályhoz hasonló angyali fejedelem van, Mihály csak egy ezek közül. Értem én, hogy az őrtorony dogmái szerint csak egy lehet, mert Mihály ezen dogmák szerint Krisztus, de ez ellent monda a Bibliának.

Nézzünk egy hasonló példát, hátha ezen keresztül megérted. Ha valaki azt mondja, hogy ő egyike az őrtorony véneinek, akkor csak egy vén létezik vagy több?

2021. febr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"A Dániel 10:13, 20 olyan láthatatlan démon fejedelmekről ír, akik világhatalmakat irányítottak, Perzsiát és Görögországot."

És szerinted Mihály a démonfejedelmek egyike vagy az angyalfejedelmek egyike?

2021. febr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
17%
A démonok is angyalok. Azért kevered. Nem veszed észre, hogy Az ark kifejezés és a fejedelem kifejezés nem összekeverendő? A Biblia csak Mihály esetében használja az ark kifejezést, egyes szám első szemèlyben.
2021. febr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Röviden, mert az iszlám sok elemét a zsidó-keresztény kultúrából kölcsönözte. Az akkori arab világban ezekkel a kultúrákkal volt körülvéve, számukra is ismertek voltak ezek az alakok. Rengeteg zsidó és különféle keresztény élt abban a térségben és természetesen beszélgettek egymással. Mekkában és Medinában is éltek zsidók és keresztény szerzetesek vándoroltak ide-oda és pl. kisebb kolostoraik voltak, amik közelében a karavánok megpihentek. Az iszlám mint vallás, saját magát lényegében ezeknek a vallásoknak (zsidó, keresztén) a kijavított verziójának tartja.
2021. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"A démonok is angyalok."

De hacsak Mihály maga is nem tartozik a démonok közé, a te értelmezéseddel értelmetlenné válik az "egy közülük" kifejezés.

Az ige nyelvtanilag csak úgy értelmes ha több Mihállyal egyenlő angyalfejedelem létezik, és ezek egyike, Mihály jött akkor épp segítségül.

2021. febr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14-es vagyok. Egyébként az iszlámban Gabriel nem arkangyal, nem is tudom, hogy használják-e ezt a fogalmat. Szerintem nem. Gabriel az, aki a Koránt átadta Mohamednek, pontosabban lehozta a mennyből és Mohamednek sugallta. Továbbá, amikor a Korán azt írja, hogy "Szentlélek", akkor azt általában Gabriellel azonosítják, mivel ő egy szent lélek.


A 3-as jól írta. A Gabriel név nem angyalt jelent vagyis hírnököt.

2021. febr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A név jelentése Isten az erőm vagy Isten erős embere.
2021. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A Biblia sehol nem írja, hogy Gábriel arkangyal!

Egy hírvivő angyal "csupán".

2022. máj. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!