Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kötelességünk helyett...

A kötelességünk helyett Bibliát olvasni bűn?

Figyelt kérdés
Például ha tanulni vagy dolgozni kéne, de helyette Bibliát olvasunk, az vétkezés?

2021. febr. 19. 12:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Igen. A hívő ember lelkiismeretes, nem a munka rovására olvas Bibliát. A munkáját maradéktalanul ellátja
2021. febr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Köszönöm!🙂
2021. febr. 19. 12:35
 3/23 anonim ***** válasza:
30%
mi a francot olvasnál rajta annyit?? ez csak egy könyv, egyszer elolvasod, tudod mi van benne. nem fog változni semmit egyik napról a másikra.
2021. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Önellentmondásos, illetve valószínűleg fel sem fogja, hogy mit olvas. Mert a Bibliában benne van, hogy az állapotbeli kötelesség ellátása és a felebaráti szeretet gyakorlása elsődleges.
2021. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom keresztényeknél hogy van, de indiai guruk megmondták, hogy az írás az útmutató és neked kell cselekedni, törekedj arra hogy a szellem és a test is egészséges legyen, és ne menj szélsőségekbe.
2021. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Oké, értem. Köszönöm mindenkinek!😁
2021. febr. 19. 13:49
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

Én volt, hogy tanulás helyett Bibliát olvastam. :)


Szerintem belefér a dolog, de ne legyen belőle rendszer. Ha tanulás helyett mindig olvasol, az nem célravezető, de néha-néha belefér.

2021. febr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Pedig Jézus azt mondta, hogy fontosabb, ha Isten tanítását olvasod, mint serénykedsz a munkában:

Van is erről példabeszéd, amikor Jézus elmegy két lánytestvérhez, az egyik kiszolgálja Jézust, főz, most, amíg nővére semmit sem csinál csak Jézust hallgatja. Azt mondja Jézus ő teszi jól.

2021. febr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%

"ez csak egy könyv, egyszer elolvasod, tudod mi van benne. nem fog változni semmit egyik napról a másikra"

Ez nem egy regény, ez elképesztően összetett könyv, többrétegű mondanivalóval. A fizikakönyvet sem elég egyszer elolvasni

2021. febr. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
#9 a fizikakönyvnek legalább van értelme
2021. febr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!